Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

"Leon Stylance 1.6" hakkında fikirlerinize ihtiyacım var.

kardeşim o 2006 olan iyi 28900 diyor ben agustosta 2006 stylance yi 26500 a aldım 58bındeydı araba ararken 1 saat içinde buldum netten.yozgattan aradım anlaştık.sıkıştım dedi kalktım gıttım ıstanbula 1 gunde aldım geldım cocuk 28500 tan 27250 ye ındi sonrada 26500 e..boya kaza bela yok arabada kısmet tabii inşalla sende bir leon sahibi olursun anlatılmazx yaşanır kardeşim.Ben alır almaz LPG taktırdım Şehir içi şehir dışı karışık kullanıyorum.Yaptıgım son 1500 km ye baktım harcadıgım benzın ve LPGye ikisi birden hesapladım km de 30 kuruş.Tabi ben cok sporda kullanmam oda var.Kullanımına ve yaşadıgın yere şartlara baglı olarak gittiğin yola baglı olarak yakıt tüketimin degısır dostum LPG kullanımında kesın olarak tüketimin yüzde 35 azalacaktır.

• Beğen
Reaksiyonlar: gfx
Konu günceldir arkadaşlar, istanbul içi ve bölgelerinden 1.6 Stylance(Beyaz renk) (2008-2009) modeller arası, kilometre aralığı (50-80 bin arası) satmayı düşünen arkadaşlar varsa görüşebiliriz, yokmu sevgilisi gibi baktığı aracından satmayı düşünen... LPG'li olanlar +1 :D

30 lt ile 300 km gidiyorum. 1 e 10.bu hesaplama lpg taktığımdan beri şaşmadı.hemen hemen aynı hep hesap.litre fiyatı ne olursa onu yakıyorum km de.şuan 2.82 litre fiyatı yani 28 kuruş yakıyorum demektir.tabi bu karabük trafiğinde böyle.başka yerlerde ne olur onu bilemem.

Merhaba,
Yakıt konusunda bende birşeyler paylaşmak istiyorum.
Seçgin in yazısını görünce onaylamak adına yazıyorum.

Öncelikle en iyi yakıt hesabının; aracın deposunu fulleyip kilometreyi sıfırladıktan sonra gidilen karışık birkaç yüz km sonra tekrar deponun fullenip km ye bölünmesi ile olacağına inanıyorum..
Bunu her seferinde yapıyorum..
Yol bilgisayarı da doğru veriler gösteriyor fakat yinede küsüratına kadar hesaplayabilmek için bence en kesin yol yukarıdaki.
Aracımda BRC LPG var.

geçen günkü son testimin sonuçları:

110 tl / 410 km = 0,268 tl aldığım son LPG fiyatı 2,65 TL idi.. (FULL Petrol)

yani yaklaşık 10 lt 100 km de oluyor. (%42 şehiriçi %58 şehirdışı)
(170 km İstanbul Trafiği + 240 km Keşan- İstanbul arası)

Bu değerler 9 a iner, 11 e çıkar ama daha fazla dalgalanma yapmaması lazım..

Ayrıca bende gaza basarken 2 kere düşünen biri değilimdir. Çok hız yapmam ama kesinlikle sakin de kullanmam. Hep uyarı gelir etrafımdan "yavaşşş, acelemiz yok" diye..

Yazın ege turu yapmıştık. yaklaşık 6 - 7 defa depoyu fulleyip test ettim.

Ağustosta 2.10 - 2.20 TL arasıydı litresi ve 21 kuruş hesapladım çoğunda.. Hatta litresi 1.99 a olan yerler vardı. o zaman 20 kuruşa kadar düşmüştü.
(YOL: %80 uzun yol, %20 şehir içi )

Yani kısacası sağlıklı bir 1.6 LPG li leonun karma tüketiminin 10 - 10,5 lt LPG olması gerektiğini düşünüyorum ve buda gayet makul bir yakıt bence..
Önceki aracım megane 2 hb idi ve LPG 2.00 tl iken 25 kuruş yakardı. Ustasını bulduğunda leonun 1.6 motorunun LPG uyumu çok başarılı.

• Beğen
Reaksiyonlar: gfx
Konu günceldir arkadaşlar, istanbul içi ve bölgelerinden 1.6 Stylance(Beyaz renk) (2008-2009) modeller arası, kilometre aralığı (50-80 bin arası) satmayı düşünen arkadaşlar varsa görüşebiliriz, yokmu sevgilisi gibi baktığı aracından satmayı düşünen... LPG'li olanlar +1 :D

Gel Otuzbeşe Vereyim Benim Aracı Sana;)

vallahi selçuk ver aracını onura eğer satmayı düşünürsen yabancıya gitmesin istediğin zaman görürsün bu arada ben maç için ne demiştim sanaaa

Abi Adamlar 12 kişi oynadılar sahada hakem dahil..

2 Gol Ofsayt.. Bizimde bir gol Sayılmadı.. Fıratçıgım Yedi Galibiyetimizi:kizgin:

Gel Otuzbeşe Vereyim Benim Aracı Sana;)

Selçuk abi dost işi yaparız :D Nasip kısmet abicim bu işler konuşalım orta yolunu bulmaya çalışalım, benim normalde beyaz renk olması şartlı ile en fazla üst rakama çekebileceğim miktar 33 BİN TL, daha da üstü rakamlar beni çok zorlar ama görüşelim konuşalım İstanbulda mı oturuyordun abi sen PM atarmısın bana

Geri
Üst Alt