Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

"Leon Stylance 1.6" hakkında fikirlerinize ihtiyacım var.

ben fiyatını biraz yüksek buldum o paralara 2008 2009 bulunmazmı acepp

• Beğen
Reaksiyonlar: gfx
Araba diri ve kilometresi benim aradığım rakamlarda fakat, fiyat olarak biraz banada yüksek geldi adamlar fiyatların(daha da) üstüne yüklenip yazıyorlar

Öncelikle forumda bulunan abi/kardeşlerime selamlar. Yaklaşık süreç olarak "1 ay" kadar zaman diliminde, Allah nasip ederse Seat binicisi olacağım. İlk araba sahibi olacağımdan siz değerli abi ve kardeşlerimin'de fikirlerine ihtiyacım söz konusu.. Yardımcı olmanızı veya yol göstermenizi rica ediyorum..

Kafama seat grubunda "Leon 1.6 Stylance" modeli yattı şuan da fakat, benim yoldaşım'dan beklentilerim cüzi konuları geçmez. Bir kaç beklentilerimi uygun şekilde karşıladığı sürece keyifle senelerce bineceğime inanıyorum. Seat markası hep arzuladığım bir araç grubu olmaktan ziyade, Leon modeli hep içimde yara olarak kalmıştır senelerce. Sürücüleri gördükçe (banada nasip olurmu) kelimesini kaç kere dediğimi hatırlamıyorum bile.. Nasipse inşallah yakında binicisi olacağım.

Şimdi Seat Leon 1.6 Stylance modelini neden tercih ettiğimi açıklıyayım. Öncelikle bu aracı tercih edenlerin çoğu LPG'li olarak kullanıyor. Bende alacağım modelde LPG'li olarak kullanmak istiyorum. Bunun tek açıklaması (Yakıt konusunda hemen hemen uygun olması) (veya) farklı anlamlarını analiz eden abilerim veya kardeşlerim varsa beni aydınlatırsanız sevinirim. Benim bu araçtan beklentilerim; O kadar hız düşkünü birisi değilim fakat otobanda veya farklı biryerde basmak istediğim zaman zorlanmadan 130-150 çıkmasını beklerim, (Lastik yakma - El freni çekme) gibi adetlerim yoktur, eğer olsaydı farklı modellerine yönelirdim. Kafama takılanları sizlere belirteyim;

1- Leon 1.6 Stylance(LPG) => Şehir içi - Şehir dışı yakıt tüketimi nasıldır?
2- Leon 1.6 Reference - 1.6 Sport => Bu modellere göre, Stylance 1.6'nın + ve - konumları nelerdir?
3- Leon 1.6 Stylance => LPG taktırıcak olsam hangi markayı önerebilirsiniz?

Kafama takılan cüzi sorunlar bunlardan ibarettir, sizlerin destek ve fikirleri ile kafamdaki tüm (?) işaretlerini gidereceğimden eminim.. Fikirlerini beyan eden/etmiyen herkeze teşekkür ediyorum, sağlıcakla kalın..
onurcum su ilan nolarına bir bak:102010708,102101309,100740072,101008487,101037752,101634722, ben ilk ilanndaki beyazı beğendim

• Beğen
Reaksiyonlar: gfx
Beyaz renk olan benim de hoşuma gitti abicim bakalım araştırıyorum tek tek birtanesi nasip olucak inşallah

Dostum inan ole guzel bir araba alicaksinki belki onu surerken cok yakiyor diceksin belki az yaksin diye cok cabalicaksin ama gene o cok yakicak fakat her arabandan indiginde o arabanin kapatma tusuna basili tutup arabanin aynalarini kurt kulagi gibi havaya diktiginde cok iyi bir is yaptim diceksin.Ona karakterli arabaya bakmaktan kendini alamayip basindan ayrilamicaksin.Simdiden hayirli ugurlu olsun umarim gonlundeki Leona kavusursun..

Dostum inan ole guzel bir araba alicaksinki belki onu surerken cok yakiyor diceksin belki az yaksin diye cok cabalicaksin ama gene o cok yakicak fakat her arabandan indiginde o arabanin kapatma tusuna basili tutup arabanin aynalarini kurt kulagi gibi havaya diktiginde cok iyi bir is yaptim diceksin.Ona karakterli arabaya bakmaktan kendini alamayip basindan ayrilamicaksin.Simdiden hayirli ugurlu olsun umarim gonlundeki Leona kavusursun..

Amin kardeşim.. insanların hep bir hayali ve idealleri olmuştur ben 23 yaşımdayım bu zamana kadar çok şeyi elde ettim ve kaybettim ama sonuç ne olursa olsun bir insan idealleri ve istediği bir şeyi iyi veya kötü elde etmeli, edemiyorsa çabalamalı imkansız diye birşey yoktur. Bu araç benim idealim şuan etrafımdaki tüm akraba eş/dost kişiler bana farklı farklı arabalardan NARA atıyorlar ama benim kulağım bu tür sözlere kapalı, içime işlemiş be kardeşim Leon böyle birşey demekki daha sahibi olamadan hayalini kuruyorum. Bir de satın aldığımı düşünürsek neler yaşarım bilmiyorum hayırlısı diyelim.

Yakıt olayına değinecek olursak, diğer post'larımda belirtmiştim benim bu arabadan beklentilerim çok sınırlı sayıda. Hızlı kullanmayı sevmiyorum ama basarsam da gitmesini beklerim kafama tek takılan olay yakıt tasarrufu. LPG'de kullanacağım için max: 25-26-27 krş'a razıyım (LPG)de, ama daha üstü rakamlara çıkarsa işimiz zor benzinli olarak kullanmıyıcam. Şehir içi LPG candır diyip binicez :D

Ole cok hiz yapmazsan cok devirli kulllanmazsan bir problem olacagini sanmiyorum yakitta tabi nekadar km yaptiginada bagli bu 1.6 mpi motorlar leonda kalkmasa Lpg li satisi yapilsa belki bizim 1.2 ler bile unutulur:)

şehir içi var şehir İÇİ var mesela araba sabah calıstırıyorsundur 2 km zaten benzınde gıder ancak gecer LPg ye bırı vites 1-2 1-2 gider oburu 2-3-4 gider dur kalkı az olur herkesın her yerın sehır içi degısır ben az once 5 eylulden berıdır 1500 km cıvarı yapmısım hesapladım 120 lıralık benzın harcamısım 340 tl cıvarıda lpg gıtmıs kart extrasından baktım benzım lpg karma olarak baktım sehor ıcı sehır dısı karışık 30 kurus yakmıs yani bu şehir içi mevzusu cok karısık mevzudur arkadaslar o yuzden 8 de yaksa ınanırım 13 de yaksa OHA demem ikiside uyar

Geri
Üst Alt