Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

"Leon Stylance 1.6" hakkında fikirlerinize ihtiyacım var.

gfx

Kayıtlı Üye
Öncelikle forumda bulunan abi/kardeşlerime selamlar. Yaklaşık süreç olarak "1 ay" kadar zaman diliminde, Allah nasip ederse Seat binicisi olacağım. İlk araba sahibi olacağımdan siz değerli abi ve kardeşlerimin'de fikirlerine ihtiyacım söz konusu.. Yardımcı olmanızı veya yol göstermenizi rica ediyorum..

Kafama seat grubunda "Leon 1.6 Stylance" modeli yattı şuan da fakat, benim yoldaşım'dan beklentilerim cüzi konuları geçmez. Bir kaç beklentilerimi uygun şekilde karşıladığı sürece keyifle senelerce bineceğime inanıyorum. Seat markası hep arzuladığım bir araç grubu olmaktan ziyade, Leon modeli hep içimde yara olarak kalmıştır senelerce. Sürücüleri gördükçe (banada nasip olurmu) kelimesini kaç kere dediğimi hatırlamıyorum bile.. Nasipse inşallah yakında binicisi olacağım.

Şimdi Seat Leon 1.6 Stylance modelini neden tercih ettiğimi açıklıyayım. Öncelikle bu aracı tercih edenlerin çoğu LPG'li olarak kullanıyor. Bende alacağım modelde LPG'li olarak kullanmak istiyorum. Bunun tek açıklaması (Yakıt konusunda hemen hemen uygun olması) (veya) farklı anlamlarını analiz eden abilerim veya kardeşlerim varsa beni aydınlatırsanız sevinirim. Benim bu araçtan beklentilerim; O kadar hız düşkünü birisi değilim fakat otobanda veya farklı biryerde basmak istediğim zaman zorlanmadan 130-150 çıkmasını beklerim, (Lastik yakma - El freni çekme) gibi adetlerim yoktur, eğer olsaydı farklı modellerine yönelirdim. Kafama takılanları sizlere belirteyim;

1- Leon 1.6 Stylance(LPG) => Şehir içi - Şehir dışı yakıt tüketimi nasıldır?
2- Leon 1.6 Reference - 1.6 Sport => Bu modellere göre, Stylance 1.6'nın + ve - konumları nelerdir?
3- Leon 1.6 Stylance => LPG taktırıcak olsam hangi markayı önerebilirsiniz?

Kafama takılan cüzi sorunlar bunlardan ibarettir, sizlerin destek ve fikirleri ile kafamdaki tüm (?) işaretlerini gidereceğimden eminim.. Fikirlerini beyan eden/etmiyen herkeze teşekkür ediyorum, sağlıcakla kalın..

1- Şehir içi 30 krş maks. şehirdışı 27 krş maks. çok zorlarsan ayarlarını güzel yaptırırsan filtrelerini temiz tutarsan 25 krş altına bile düşersin.
2- Farkların alteadaki stylance ile aynı olduğunu düşünürsek; deri direksiyon vites topuzu, dijital çift yönlü klima, 8 hava yastığı, esp aklıma gelen stylance'ın diğer modellerinden farkıdır.
3- Altea ile aynı motor neredeyse birebir olduğunu varsayarak söylüyorum ve daha önce tartışmaları çok oldu sitede ortak görüş iyi usta... yani marka çok önemli değil. mesela bende atiker var en dandiği hatta ilk bağlantıda sorunlar yaşadım ancak bunlar tamamen usta kaynaklı sorunlardı. kafam rahat olsun diyorsan tabiki daha kaliteli birşey taktır. ama ne taktırırsan taktır ustanı iyi seç!..

• Beğen
Reaksiyonlar: gfx
1- Leon 1.6 Stylance(LPG) => Şehir içi 10lt nin altına zor düşersin, Şehir dışında Zorlarsan 7 lt yi de görürsün..
2- Leon 1.6 Reference - 1.6 Sport => Sport Up tan eksikleri Koltuk Döşemesi Ön Gögüs Malzemesi, ve Jant büyüklügüdür.. (Ufak Detaylar Şıklıga Yönelik) referance En Baz Donanımdır Staylance la arsında çok şey var ;)
3- Leon 1.6 stylance =>BRC, LANDİRENZO, Atiker (Bende Atiker Var):eek:key:

• Beğen
Allah razı olsun bilgiler için teşekkür ederim. Selçuk abi sende stylance'ye biniyorsun herhangi bir sıkıntısı olmuyor değil mi, LPG konusunda çekişinde bir alçalma yaratıyor mu

1- Leon 1.6 Stylance(LPG) => Şehir içi 10lt nin altına zor düşersin, Şehir dışında Zorlarsan 7 lt yi de görürsün..
2- Leon 1.6 Reference - 1.6 Sport => Sport Up tan eksikleri Koltuk Döşemesi Ön Gögüs Malzemesi, ve Jant büyüklügüdür.. (Ufak Detaylar Şıklıga Yönelik) referance En Baz Donanımdır Staylance la arsında çok şey var ;)
3- Leon 1.6 stylance =>BRC, LANDİRENZO, Atiker (Bende Atiker Var):eek:key:
Usta bu bahsettiğin 10lt altına düşmemeyi nasıl beceriyorsunuz şehiriçinde. ben max 8,5la 8,8 arası şehiriçi tüketimim. yavaş birazzpuhaha

Şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyelim. Hız tutkunu değilsen tam senlik bir araba LPG taktığında da eğer ustanı iyi seçersen hiçbir sorun yaşamazsın ne çekiş ne başka bişey arkadaşların da dediği gibi git en ucuz LPG kitini taktır ama ustan iyi olursa problem olmayacak ama iyi güzel bir araba alıyorsun bence biraz daha fazla para ver BRC-Prins-Landirenzo gibi markalar taktır derim Ben BRC taktırıcam yakın zamanda

• Beğen
arkadaşlar gerekli açıklamaları yapmışlar. ne diyorlarsa hepsinin arkasındayım :)

• Beğen
kadir sen istanbul trafiğnde kullan aracını bak neler görürsün 12-13-13.5...ankaranın güzel yollarında 8-8.5 görmen çok normal :eek:key:
bence hiç stanylace ugraşma direk temiz bi sportup bul vede senelerce her gün keyifle bin aracına :eek:key:

• Beğen
Benim kafa duman oldu iyice :D
Abiler şimdi, Stylance 1.6 (LPG)'de benim için 9 litre ve taş çatlasın 10 litre'ye kadar uygundur zorlamaz ama üzeri rakamlara çıkışı olabilirse işin içinden çıkamıyacak durumlara geliriz sabah akşam araç ile gezicek birisi değilim ufak çaplı biniciyim işim olduğu sürece çıkartıp gezerim. Benzin aldı başını gidiyor gücümde anca 32-33 civarı kafama yatan donanım olarak ta Stylance 1.6 oldu şuana kadar Sport Up ikinci tercihim olarak duruyor şuanda temiz güzel birşey bulursak nasip olursa alıcam. Gerçi yakıt ortalama olayları şehir ve yerlere göre değişiyor istanbul trafiğinde 10 litre bana normal bir rakam olarak geliyor LPG'de daha altına düşebilir diyen varmıdır ki :)

Usta bu bahsettiğin 10lt altına düşmemeyi nasıl beceriyorsunuz şehiriçinde. ben max 8,5la 8,8 arası şehiriçi tüketimim. yavaş birazzpuhaha

Kadir abi sen memnun musun Sport Up'tan, kullanıcısı sensin sonuçta tavsiye edermisin bana senin aracın modelini?

Geri
Üst Alt