Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

leon sorunları

Şu an kullandığım 2. leonum ve dediğiniz vites geçiş problemi ve ses olaylarını hiç birinde yaşamadım. önce 2008 staylance m vardı, onu satıp 15 bin km de 2010 fiesta titanium aldım, tabiri caizse attan inip eşeğe biner gibi hissettim kendimi :D 6 ay zor bindim, satıp tekrar 2007 sport up aldım. Aslında fiesta leonla kıyaslanamaz, sınıfları farklı. siz fiesta örneği verdiğiniz için bunları yazma ihtiyacı hissettim.
İnanın Leon un o muhteşem görüntüsün altında bir o kadar muhteşemlikte cevherler var. Fiyat, donanım karşılaştırılması yapıldığında piyasada öne çıkan araçlardan birisi diye düşünüyorum...

benim 2. seatım bundan önce ıbıza kullanıyodum ne ıbızada nede leonda vitese geçmeme gibi bi sorun yaşamadım Allaha şükür yağ gibiydi :) araç içi seslere gelince ıbıza'da gerçekten çok ses geliyodu çok sinir bozucu bişey fakat leonda ufacık bi ses yok :) bence leon özellikleri açısından fiyatı gerçekten düşük bir araba donanım,konfor,güvenlik olarakta mükemmel kronik bir sorunu yokmu tabikide var ama ufak tefek şeyler her güzelin bi kusuru oldugu gibi leon'nun da ufak tefek sorunları vardı:) ama ciddi şeyler değil tabikide örnek verim 2006 model ıbızamda ön sağ far her seferinde buhu oluyodu aynı sorun leonda'da var ama ufak bir sorun bu arabaya ciddi zararlar vericek bişey değil :)

2010 yılından beri leon kullanıyorum. hiçbir sorun yaşamadım. Her araçta olduğu gibi bazı sorun çıkaranlar olabilir. bunu Leona özgü sorunlar olarak görmemek gerekiyor. İçin rahat olsun. benimki çok rahat.
aynen katılıyorum

2011 model 8 aylık 11 bınde arabam ve daha hıc bır sorun yasamadım ALLAH'a sukur olsun.Kalite fiyat enkslersen clasmanına gore en ıyı araba seat leon derım karsıya gecerım.

Burak kardeşim sen forumdaki leon sızlanmalarını takma kafana... Araba alırken herkes araştırır, herkes de sorunlarını yazar genelde. Dolayısıyla forum forum gezersen sorunsuz araba göremezsin. Kullanıcılara sorman gerek, yani "abi sen kapı gıcırtısından şikayet etmişsin de, cidden büyük bir problem mi, nasıl oldu, başka sıkıntı var mı" gibi şeyleri tamamen öğrenmen gerek. Benim araçta kapı kilit problemi var, ama o sadece benimkine özgü. Kimi ibiza 6k2 de de orta ekran sorunu var. Ama benimkinde yok çok şükür... Yanlış hatırlamıyorsam Fiesta' da AFT diye bi otomatik şanzıman vardı, ben araştırırken o kadar çok şikayet okudum ki soğumuştum. Ona rağmen 150k'da dizel AFT' li Fiesta'ya talip oldum, hiç problem yok demişti adam. Ama fiyatta anlaşamadık. Dolayısıyla sıkıntılar biraz şans işi.

Herkesin ortak ağız yaptığı konu ise başta Leon'un, genelde de VWAG grup araçların kolay kolay sıkıntı çıkarmadığını, fiyatına göre ses yapma, ufak tefek arıza çıkarma, süspansiyon hassaslığı gibi konulara sahip olduğu da bir gerçektir. A3 almayıp, Leon alıp sonra ondan A3 sağlamlığı beklemek yanlış olur. Ama fiyatına göre hayli tatmin edeceği, "neden şimdiye kadar almadım" dedirteceğini garanti ederim ;)

İçine bindiğindeki seni sahiplenmesi bile yetecek sana, sonra direksiyonunu çevirmeye başladığında "Hadi dönelim patron" deyişi, senin "üfleyerek bile bu direksiyonu dönderirim" hissine kapılmanı sağlaması, deli gibi gitmese bile gazı her köklediğinde boğuk sesiyle "hastasıyız dedeeee" dedirtmesinden sonra VAZGEÇEMEYECEKSİN... Leon alacak maddi durumun varsa hiç durma Leon al.

benım ılk aracım dıger araclarla kıyaslama yapamıorum cunku ılk goz agrım suan kadar cok sukur bı sorunla karslasmadık cıkartsabıle canı saolsun :) bence leonun ne goruntusu abs esp kpss hıc bıseyıne karısmam arabayı oldugu gıbı sevıyorum ıcıne sınıyorsa her turlu fedakarlıga katlanılabılecek bı arac saygılar

benım ılk aracım dıger araclarla kıyaslama yapamıorum cunku ılk goz agrım suan kadar cok sukur bı sorunla karslasmadık cıkartsabıle canı saolsun :) bence leonun ne goruntusu abs esp kpss hıc bıseyıne karısmam arabayı oldugu gıbı sevıyorum ıcıne sınıyorsa her turlu fedakarlıga katlanılabılecek bı arac saygılar
dostum hemseryız yorumun ıcın sagol:)

benim şimdilik canımı sıkan tek şey ses sorunu arabanın arka kapısından bozuk yolda ses geliyor
bide amortisörlerden de ses geliyor gacur gucur ses geliyor bildiğiniz servise gidip gerekeni yaptırıcam artık ne yapıcaklarsa epey sinir bozucu bazen araca binip inerkende oluyor genelde sağ ön tarafda var ama diğerlerinde de ara ara oluyor

Geri
Üst Alt