Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon sol ön cam

alper.06

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar günaydın

Bende bir sorun başladı şöför kısmındaki camı açtığımda normal bir şekilde açılıyor ama kapatmaya çalıştığımda bir gıcırdama ve takılma ile kapanıyor.Mesela arabanın silecekleri hanı gıcırdarya öyle bilmiyorum anlatabildimmi bu sorun sizlerinde başına geldimi acaba neden olabilir değerli fikirlerinizi alabilirmiyim

Benzer olay benim eski aracımda da (Cordoba) olmuştu sol ön camda. Sanayi ye gittim kapının iç tarafını çıkartıp cam motorunu çıkardı ve spreyle temizledi usta (sanırım wd40 kullandı), ve sorun giderildi. Cam açıkken veya açılıp kapanma esnasında cam aralığından kapının içine giren toz, kum vb. partiküller cam motorunun içine giriyor zamanla. Bu olay da belirttiğin soruna neden oluyor. Görmeden ahkam kesmeyeyim ama senin de aynı şeyi yaşadığın büyük bir olasılık diye düşünüyorum.

ya arkadaşın bahsettiği gibi dir yada plastik kaldırma dişlileri vardır onlar deforme olmuştur muhtemelen

Arkadaşlar günaydın

Bende bir sorun başladı şöför kısmındaki camı açtığımda normal bir şekilde açılıyor ama kapatmaya çalıştığımda bir gıcırdama ve takılma ile kapanıyor.Mesela arabanın silecekleri hanı gıcırdarya öyle bilmiyorum anlatabildimmi bu sorun sizlerinde başına geldimi acaba neden olabilir değerli fikirlerinizi alabilirmiyim
Aynı sorun benim başıma gelmişti arka sağ camda.Açarken bir sorun yoktu kaparken bi gıcırdma geliyordu.Servise götürdüm kapı fitillernden mi öle bişe geliyor dedi yağladılar sanırım sorun geçti.Servise giderseniz çözeceklerdir.

Eğer Ses çok ise muhakkak baktırın değil ise (cam sıkışıp kendini geri açmıyorsa) cam en alt konumda iken fitillerin arasını yumuşak bir plastiğin (cam çek çekiği olabilir) üzerine ıslak bir bez dolayarak güzelce silip temizleyin ardından wd 40 ile fitilleri yağlayın gene aydı ses olursa ustasına gösterin :eek:key:

Geri
Üst Alt