Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

leon ses sistemi hakkinda

jvfc

Kayıtlı Üye
Arkadaslar merhaba,
Konulari taradim ancak aradigim cevabi bulamadim. Sormak istedigim su; bende 2012 model dizel leon var. Ses sisteminin kalitesini biraz arttirmak istiyorum ve bu isten zerre anlamiyorum. Cevremdeki arkadaslar teybi degistirmeden sadece 4 kapidaki hoparlorlerin mid ile degistirilmesi ile ciddi anlamda kalitenin ve ses duzeyinin artacagini soyluyorlar. Siz de ayni fikirde misiniz? Ayrica bizim araclarin kapisindaki hoparlorler kac cm'dir?
Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.

Arkadaslar merhaba,
Konulari taradim ancak aradigim cevabi bulamadim. Sormak istedigim su; bende 2012 model dizel leon var. Ses sisteminin kalitesini biraz arttirmak istiyorum ve bu isten zerre anlamiyorum. Cevremdeki arkadaslar teybi degistirmeden sadece 4 kapidaki hoparlorlerin mid ile degistirilmesi ile ciddi anlamda kalitenin ve ses duzeyinin artacagini soyluyorlar. Siz de ayni fikirde misiniz? Ayrica bizim araclarin kapisindaki hoparlorler kac cm'dir?
Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.

Recep kardeşim bence hiç girme o işe... istediğin seviyedeki sesi alabilirsin ama kalite için bişey diyemeyeceğim... kaliteli olsun istiyorsan bunun ucu da paraya dayanıyor... üzerindeki hoperlörler ve teypleri zaten çok kaliteli... ayarlarını düzgün yaparak orjinal sistemden dinle derim... hoperlörler 16cm ayrıca...

• Beğen
Reaksiyonlar: jvfc
Alper abi haklisiniz, fabrika cikisi hoparlorleri kendi klasmanindaki arabalara gore cok iyi gercekten. Benim istedigim yeri-gogu inletmek icin degil, ses kalitesini biraz da seviyesini yukseltmek. Arkadaslarin bahsettigine gore ortalamanin az uzerindeki 4 tane midi 300 TL'ye alabilirmisim.

Alper abi haklisiniz, fabrika cikisi hoparlorleri kendi klasmanindaki arabalara gore cok iyi gercekten. Benim istedigim yeri-gogu inletmek icin degil, ses kalitesini biraz da seviyesini yukseltmek. Arkadaslarin bahsettigine gore ortalamanin az uzerindeki 4 tane midi 300 TL'ye alabilirmisim.

Evet hatta daha ucuza bile bulabilirsin watt ıda yüksek olabilir sesi de çok çıkabilir ama kaliteli ses alamazsın... bass ve tiz ayarlarını güzelce yaparsan artı dinlediğin parçaları kaliteli olarak çekersen değme ses sistemine taş çıkartır... daha önce mk1 Leon um vardı... herkes bagajda bass arıyordu resmen... kimse inanmıyordu orjinal ses sistemi olduğuna... napsın garipler görmemişler ki... :)

• Beğen
Reaksiyonlar: jvfc
Evet hatta daha ucuza bile bulabilirsin watt ıda yüksek olabilir sesi de çok çıkabilir ama kaliteli ses alamazsın... bass ve tiz ayarlarını güzelce yaparsan artı dinlediğin parçaları kaliteli olarak çekersen değme ses sistemine taş çıkartır... daha önce mk1 Leon um vardı... herkes bagajda bass arıyordu resmen... kimse inanmıyordu orjinal ses sistemi olduğuna... napsın garipler görmemişler ki... :)

Abi kaliteyi arttiramadiktan sonra hic anlami yok. Onceligim kalite benim. Mevcut ses sistemi konusunda katiliyorum size. Diger marka araci olan arkadaslarim inanmiyorlar benim aractaki sistemin fabrika cikisi olduguna :)

Benim de sol arka kapı twiter da cızırtı var

Cehennemin Dibinden Gönderildi

Geri
Üst Alt