Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon sc yaptirmayi dusunduklerim

hvlonr

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaslar ankara konya yolu dogus otodan showroomdaki beyaz leon sc yi almis bulunuyorum pazartesi teslim alacagim icin foto koyamadim. Arac style paket, 1.6 tdi, dsg, ledli farlar. Gelelim dusunduklerim icin ne yorumda bulunacaksiniz? :)

1- Oncelikle ilk isim yan camlar 2 on cam 1 numara 3M film ve kaput, marspiyel ile tampon koruma.

2- Tavani kaplamayi dusunuyorum siyah ve carbon fiber arasinda kaldim beyaz arabaya hangisini onerirsiniz, siyah kaplatirsam neye dikkat etmem gerekiyor?

3- Fabrikadan cikan direk renkten ise pasta cila sart diyenler oldu, gerekli mi cok fark olur mu?

4- Eski arabadan anfi ve bassi buna takmayi dusunuyordum fakat akuye baglandigi icin garanti disi sikintisi olacagini okudum forumda, hem govdeyi de acmak istemiyorum yeni alinmis araba icin. Orjinal seatin opsiyonel bass ve twitteri ne zaman gelecek bilgisi olan var mi veya kendi yeni leona bass taktiran var mi?

5- 2013 SEAT LEON 16 İNÇ JANT LASTİK WW UYUMLU - En uygun jant lastik fiyatları Türkiye'nin ilan sitesi sahibinden.com'da - 137219826 bu jantlardan var bende de cok km yapmadan hemen satmayi dusunuyorum onun yerine 17-18'' jantlar ariyorum araba markalarinin disinda hangi markalari tavsiye edersiniz ve replika olmayan jantlari nasil anlayabilirim nerden bakabilirim internetten?

6- Araca amerikan park taksam bir sikinti yasar miyim nerde yaptirmami onerirsiniz ankara icinde?

7- Malum beyaz far sari sis uymuyor sislerin degisimini deneyen oldu mu? Forumda yanlis hatirlamiyorsam klormatik sis vardi bi arkadasta kisin cok iyi aydinlatan cok aradim o yaziyi ama bulamadim.

Sorular fazla oldu simdiden tesekkurler :)

Öncelikle yeni aracınız hayırlı olsun güzel günlerde kullanın aracınızı. Gelelim sorularınızın cevaplarınıza

1- Oncelikle ilk isim yan camlar 2 on cam 1 numara 3M film ve kaput, marspiyel ile tampon koruma.

2 numara film çektirmeni tavsiye ederim daha güzel duruyor ve serviste yaptırma imkanın varsa orada yaptır.

2- Tavani kaplamayi dusunuyorum siyah ve carbon fiber arasinda kaldim beyaz arabaya hangisini onerirsiniz, siyah kaplatirsam neye dikkat etmem gerekiyor?

Sunroof var ise kaplatmanı tavsiye etmem benim kaplatılmamış şekli daha hoşuma gidiyor en azından. Kaplatacak isen piano black folyo kaplat ve kaliteli biryerde yaptırmanı öneririm.

3- Fabrikadan cikan direk renkten ise pasta cila sart diyenler oldu, gerekli mi cok fark olur mu?

Ben gerek görmüyorum şahsen showroom da olduğu için temizdir bekleme yapmamıştır. Alınca boya koruma yaptırmanızı tavsiye ederim

4- Eski arabadan anfi ve bassi buna takmayi dusunuyordum fakat akuye baglandigi icin garanti disi sikintisi olacagini okudum forumda, hem govdeyi de acmak istemiyorum yeni alinmis araba icin. Orjinal seatin opsiyonel bass ve twitteri ne zaman gelecek bilgisi olan var mi veya kendi yeni leona bass taktiran var mi?

Orjinalini serviste bulursun veya ilk alırken istersin ekstra olarak alabilirsin. Servisle görüş bağlantısını yapsam ne olur diye sor onlar gereken bilgiyi vereceklerdir.

5- 2013 SEAT LEON 16 İNÇ JANT LASTİK WW UYUMLU - En uygun jant lastik fiyatları Türkiye'nin ilan sitesi sahibinden.com'da - 137219826 bu jantlardan var bende de cok km yapmadan hemen satmayi dusunuyorum onun yerine 17-18'' jantlar ariyorum araba markalarinin disinda hangi markalari tavsiye edersiniz ve replika olmayan jantlari nasil anlayabilirim nerden bakabilirim internetten?

Ben 17" jant taktım aracıma fakat 18" çok güzel duruyor fakat ben çok fazla konfor kaybı yaşamamak adına 17" aldım. Birde orjinal jantların içinde seat yazısının olması gerekiyor. Yoksa replika jantlar ön takımı garanti dışı bırakıyor.
6- Araca amerikan park taksam bir sikinti yasar miyim nerde yaptirmami onerirsiniz ankara icinde?

Let farlara amerikan park yapılmıyor diye biliyorum.

7- Malum beyaz far sari sis uymuyor sislerin degisimini deneyen oldu mu? Forumda yanlis hatirlamiyorsam klormatik sis vardi bi arkadasta kisin cok iyi aydinlatan cok aradim o yaziyi ama bulamadim.

Sisleri değiştirmeyi bende çok düşündüm hem kış gelior diye erteledim sarı kışın daha yararlı oluyor. H8 beyaz ampül bulmakta biraz sorun oluyor yurt dışından temin etmen gerekiyor.

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
Cok tesekkur ederim sunroof yok, piano black en iyisi sanirim simdilik. Digerleri icin de arastirmaya devam edecegim yeni bilgilerim oldukca buraya yazarim.

Bekleriz arkadaşım yenilikleri de buldukça paylaşıyoruz aktif olduğun sürece yapılan yeniliklerden haberdar olursun

tavan piano black güzel durur

bence ses sistemi işine hiç girmeyin sonuçta gayet başarılı bir ses sistemi var, boşa garantiden etmeyin aracı

jant için de servisle bir görüşün, o da garanti sıkıntıları çıkarabiliyormuş, amerikan park da aynen garantiden sıkıntı çıkaracaktır, sis için beyaz ampül almanız yeter muhtemelen

tavan piano black güzel durur

bence ses sistemi işine hiç girmeyin sonuçta gayet başarılı bir ses sistemi var, boşa garantiden etmeyin aracı

jant için de servisle bir görüşün, o da garanti sıkıntıları çıkarabiliyormuş, amerikan park da aynen garantiden sıkıntı çıkaracaktır, sis için beyaz ampül almanız yeter muhtemelen

+1

bugun seata ugradim fakat calisan pek bilgili biri gibi degildi dedigi tek sey park sensoru montaji ve paspas onlar da vw ye ait. Servisin numarasini aldim yarin arayacagim

Öncelikle hayırlı olsun
1- cam filmlerini bence ön arka aynı tonda yaptırın. Öyle iki farklı tonu ben şahsen güzel bulmuyorum.

2- Tavani kaplama kesinlikle yaptırın, ama ruhsata işlettirin. Polislerle sorun yaşamayın. Ben yaptırmıştım çok güzel duruyor. Parlak siyah tavsiye ederim

3- bence pasta cilaya gerek yok

4- ses sistemiyle ilgili neyin gantisini bozuyorlar anlamadım.

@ismaildikmen tavanı parlak siyah kaplattırmak istiyorum hanidir. Ruhsat işlemleri ne kadar tutuyor?

@ismaildikmen tavanı parlak siyah kaplattırmak istiyorum hanidir. Ruhsat işlemleri ne kadar tutuyor?

Ben iki sene kullandım ama ruhsata işletmedim. Cok polis çevirdi problem çıkmadı Allahtan. Ama yinede sorun yaşamamak için işletmekte fayda var. Fiyat konusunda bilgim ne yazıkki yok

Geri
Üst Alt