Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon MK1 için düşündüğüm yenilikler

METEGE

Kayıtlı Üye
1- İki tuşlu sustalı kumanda kabı, sanırım orijinal anahtarı içindeki çip uymuyormuş yeni dolu kap alıp kodlatacağım..
2- Kumandadan camları indirme ve kaldırma (vag uzun kodlama ile)
3- Kumandadan ilk basışta sadece şoför kapısının açılması ikinci basışta geri kalan kapı bagaj ve benzin deposunun açılması (vag uzun kodlama ile)
4- Sinyal konfor modülü yada otoban sinyali sinyal koluna dokunduğunuzda üç kere sinyal verecek sinyali toplama derdine son :)
5- Ayna altına mercekli amerikan 16 mm led. kumandadan kapı açıldığında aracın etrafını aydınlatacak
6- Arac içi ayak aydınlatma; yalnız bunda sadece açılan kapının ayak kısmı aydınlanacak
7- Göstergeye krom renkli halkalar
8- Eğer becerebilirsem daha önce yapmıştım :) sağ ve sol aynaların senkronizasyonunu ayıracağım. Sol aynayı ayarladığım zaman sağ ayna yerinde kalacak.
9- Geri vitese attığım zaman sağ aynanın yere eğilmesi. bunun modülü hazır arkadaşla beraber yaptık 16 kademeli olarak aynayı geri vitese attığımda yere eglecek vitesten çıkınca geri eski yerine mikron bazında gelecek
10- Tampon çıtalarına entegre füme amerikan park oval olandan deil :)
11- hakiki shark anten (audi oem) tabi bunun da içindeki devre aracın orijinali ile değişecek.
12- Arka camların tam otomatik olarak tek dokunuşta açılıp kapanması yani iki kademeli olması ön cam otomatikleri gibi. Bunun için hem kumanda paneli modifiye olacak hem konfor modülüne yazılım girilecek.
13- Bagajın otomatik kalkması; switcsiz açılan bagaj yani mekanik olanda biraz zor olacak ama yapacağım sabırla. Birde içerden bagajı açmak için switch( mekanik bagaja olur mu demeyin yapacağım :)
14- Kısa ve uzun farlara ayrı ayrı mercek ama altına Xenon takmayacağım beyaz veya sarı kuvvetli ışıkla yetineceğim....
15- Göseterge selamlama
16- Hız ikazı
17- Çakar fren ikazı ani fren ikazı
18- Tavan lambasına ve kapı açma kolarının altına kırmızı ambiyans ışığı
19- Signo araçta neden olmaz anlamadığım far sensörü
20- Yağmur sensörü ve ağlama sileceği
21- Kararan dikiz aynası
22-Kapı döşemelerini krem deri
23-Profösyonel ses sistemi Allah'ın emri ( Kapılar mid, iki woofer, biri mono biri stereo iki anfi ve bir takım oval )
24-Jant lastık (kesinlikle ekipman olacak 16 veya 17 inç 40/41/42 ET değerinde) Araç koyu mavi olduğundan subarunun sarı jantı da geçmiyor değil aklımdan :) Yay mutlaka olacak 30 mm tabi.
25- Bora üç kol direksiyonu (hakiki delikli deri ve şimdiki direksiyondan daha ince)
26- Gaz telini çekecek aparatı bulursam Hız sabitleyici ve el gazı kolunu mutlaka takacağım
27- Bu kadarını yaptık kalite bir hava filtresi girmezsek ayıp olur :) İçini de 3M karbonla kaplarım çizik sıyrılmış yerleri :)

tahmini malzeme tedariki ve yapım aşaması için geçecek süre dahil iki ay içinde bunların tamamını yapmayı planlıyorum. Yaparken mutlaka resim video paylaşacağım ki arkadaşlar da yararlansın ve kendi araçlarına yapsınlar beğendiklerini....

dediklerini yaparken resimli olarak buradan paylarşırsan hepimiz için faydalı olucaktır:)
ortayada güzel şeyler çıkacak sanırım..şimdiden kolay gelsin

Cezmi abi mutlaka paylaşacağım, harika olacak görürsünüz. Jant lastik modifiyesi zaten çok bilinen şeyler amaç burda aracın teknik olarak konfor modifiyesi, tüm arkadaşların beğeneceğinden eminim.

Vay vay neler var ya. Büyük bir emek ve zaman işi , şimdiden kolay gelsin Hacı. bekliyoruz fotolarını. epeydir böyle bir aksiyon olmamıştı.

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

Antepteki arkadaşlar baya şanslı

İşin gerçeği Leon alacağım belli olduğu için birçok malzemeyi aracı almadan önce tedarik etmiştim. Araç zaten hoby aracı olacağı için keyifle yapacağım. Antepteki arkadaşlara da yardımcı olurum mutlaka. bu iki aylık zaman dilimi de diğer aracımın küçük eksiklikleri var ona da vakit ayırabilmek adına verdim yoksa bir ayda rahatlıkla yapacağım işler. hatta yarın aracın tüm kodlamalarını bitireceğim. resimle paylaşırım. Konfor mödül numarası aynı olanlar kendileri de rahatlıkla vag la bağlanıp yapabilirler, aynı olmayanlara da liste veririm ya da beraber yapacağım arkadaşa yönlendirir yaptırtırım....

uzun süredir böyle bir heyecan görmedik duymadık. iş listesi uzun süre kısa hırs ve azim çok... şimdiden kolay gelsin ve ortaya çıkacak olanı merakla bekliyorum...

Keşke 1.9 TDI 110 bg alsaydınız da biraz da yüklerdiniz hazır böyle bir bütçe varken :) Hatta Topsport görünümlü var bi tane satılmadıysa :) Bir düşünün yol yakınken :) Sonra "gitmeyen araca niye bunu yaptım ki?" demeyin :)

uzun süredir böyle bir heyecan görmedik duymadık. iş listesi uzun süre kısa hırs ve azim çok... şimdiden kolay gelsin ve ortaya çıkacak olanı merakla bekliyorum...

Bugün 2 ve 3 numaradakileri hallettim :) Allahtan kanfor modül numaram önceki aracımla aynıydı zoramadım yaparken. Arkadaşlarla da paylaşacağım ama sadece kendi modülümle uyanlar yapabilirler, uymayanlar için ancak yönlendirme yaparım. O da Vag'ı süper kullanan kimseler olmalı yoksa uzaktan yardım ile biraz zor.... Güzel şeyler çıkacak, orijinal yan sanayi ekleme olmadan aracın kendi içinde saklı olanlar çıkacak...

Keşke 1.9 TDI 110 bg alsaydınız da biraz da yüklerdiniz hazır böyle bir bütçe varken :) Hatta Topsport görünümlü var bi tane satılmadıysa :) Bir düşünün yol yakınken :) Sonra "gitmeyen araca niye bunu yaptım ki?" demeyin :)

110 luk Bora çok aradım ama bulamadım temiz düzgün bişey. eğer bulsaydım onda yapacaklarım burda yazdıklarımın hemen hemen iki katıydı... 1.6 102 beygir önü açık bir motor uğraşmasını bilene. 140 Lık TDI aracım olduğu için bundan çok bir performans beklentim yok açıkçası. dedim ya maksat hoby önemli olan keyif almak. Varsın 0-100 ü 12 saniye olsun :)

E şimdiden hayırlı olsun... kolay gelsin... sevdiğim şeylerle uğraşmak benim de çok hoşuma gider... zevk alıyorsan sıkıntı yok kardeşim... gönlünce baştan yarat aracını... modifiye tutkusunun özü de budur zaten... aslında arabalar tamamen custom olmalı bütçe elverdiğince... :)

Geri
Üst Alt