Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Leon MK1 Detaylı Temizlik

Konu, 'Araç Detaylı Temizlik ve Boya Koruma' kısmında emrah kaan tarafından paylaşıldı.

1. emrah kaan

emrah kaan SCW Üyesi

28
    34
    13
    Merhaba arkadaşlar. Yeni bir uygulama ile karşınızdayım :) Detay işlerine meraklı olduğum için, konu açıyorum. Umarım kafanızı şişirmiyorum :) Aslında bu tür işleri kendim yapmamın sebebi, büyük firmalar dahil, hiç kimsenin arabama benim kadar, özen göstermemeleri. Yapılan hiç bir boya korumanın nano ürünler kadar etkili olmaması. Gelelim konuya;

Önce solmuş yıpranmış farları adam etmekle başladım.

Farların ilk hali

Farlar zımparalanıp, cilalandıktan sonra

Sonra yıkama işlemi ve ardından yapışmış olan, reçineler ve kimyasal atıkları temizlemek için kil işlemi

Boyanın, yanlış yıkama sonucunda oluşan çizikleri ve matlığı

Boyaya polisaj makinası ve meguiar's profesyonel ürünlerle giriştim.

50/50 çekilmiş foto

İşlem tamamlandıktan sonraki hali

Matlaşmış plastikleri canlandırma

Çizik alma ve parlatma işlemi bittikten sonra, Nano koruma kaporta üzerine uygulandı ve kürleşmesi için ısı tabancası ile ısıtıldı.

Nano koruma bittikten sonraki parlaklık

Arka stoplar da cilalandı

Bir gün sonra içine karbon kapladım. (Bu baya yorucu oldu ve ilk denemem olduğu için tam başarılı olamadım)

Sonra temiz gibi görünen tavanı da şöyle bir sileyim derken, tavanın pekte temiz olmadığını farkettim :)

İç dış temizlik bittikten sonra, motor kısmına da bir el attım. Motorun beyin ve LPG enjektör kısımlarını kapattıktan sonra, Sonax ve Meguiar's ürünleri ile temizledim. Tabi olmazsa olmazımız basınçlı yıkama makinası.

Motorun ilk halleri (Burada makinenin pili dayanmadığı için, telefon ile çektim. Kötü çıktı :( )

Motor temizleyip, Antistatik toz tutmaz ürün ile koruma altına aldım.

MK1 Leon'larda kronik sorun olan, motor koruma kapağının üzerindeki logoyu hallettim.

Son olarak, Nano korumanın su iticiliği hakkında bir video linki ekleyeyim.

Beğenen, beğenmeyen herkese teşekkürler arkadaşlar. :)

2. Lejyoner

Lejyoner
    Administrator

8.974
    6.409
    113
    Vallahi tebrikler,bu işi bu kadar candan ve şevkle yapan kaç kişi vardır acaba..

Bunu beğendi. emrah kaan bunu beğendi.
  3. atay78

atay78 SCW Üyesi

2.583
    1.241
    113
    elıne koluna emegıne saglık dostum cok guzel bır paylasım motor temızlıgını merak edıyorum acaba sonrdan bır hafta ıcınde eskı halıne donermı

4. mgencay

mgencay SCW Üyesi

1.370
    463
    83
    Valla ben de hastayım bu işe ama beni bu kadarı yorar...Helal olsun...

5. emrah kaan

emrah kaan SCW Üyesi

28
    34
    13
    Yaz aylarında, antistatik ürün baya iş yapıyor. Kullanıma bağlı olarak, 2-3 ay gidiyor. Kışın ise durum vahim. Maalesef 1 ay kadar temiz kalabiliyor. Ama en azından bir kere temizleyip, koruma altına alınca, ayda bir kere sadece su tutarak temizleniyor. Tabi bu işleri yapmak için kapalı bir garaj ya da mekan lazım kesinlikle.

Çöllü ve atay78 bunu beğendi.
  6. Çöllü

Çöllü FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI SCW Üyesi

4.805
    3.977
    113
    Emeğine Uğraşına işçiliğine ve tecrübene hayran kaldım bende kendimi Bişey sanırdım fakat şöyle bir düşününce hakikaten ben Amatörce yapıyorsam bu işi sen hangi kategoridesin :confused: En yakın zamanda bi dükkan açmanı, kendin gibi titiz ve özenli bu iş için ehil çıraklar yetiştirmeni tavsiye ederim :eek:key:

7. leonArdo_06

leonArdo_06 SCW Üyesi

12
    5
    3
    eline sağlık çok güzel olmuş dış korumada hangi marka ürünleri kullandınız acaba kodları kaç? bizde bu işe kalkışırsak diye bi sorayım dedim

8. kaanoksuz

kaanoksuz SCW Üyesi

3.097
    1.288
    113
    Eline emegine saglık çok ugraşılmış ama deymiş süper :seat Nano koruma nedir nasıl yapılır biz yapabilirmiyiz :confused:

9. cuprali

cuprali SCW Üyesi

2.467
    1.712
    113
    valla biz bunları yaptırsak hem senin gibi itinalı olmaz hemde 500 tl gibi bir rakamı bayılırız helal olsun ellerine sağlık ben arabaya bakarım ama karşısına geçer bir sigara yakarım o kadar

Çöllü ve emrah kaan bunu beğendi.
  10. 38alee

38alee SCW Üyesi

533
    222
    43
    ellerine sağlık emeğine değmiş. vallahi ışıl ışıl olmuş

Sayfayı Paylaş