Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon MK1 Detaylı Temizlik

emrah kaan

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. Yeni bir uygulama ile karşınızdayım :) Detay işlerine meraklı olduğum için, konu açıyorum. Umarım kafanızı şişirmiyorum :) Aslında bu tür işleri kendim yapmamın sebebi, büyük firmalar dahil, hiç kimsenin arabama benim kadar, özen göstermemeleri. Yapılan hiç bir boya korumanın nano ürünler kadar etkili olmaması. Gelelim konuya;

Önce solmuş yıpranmış farları adam etmekle başladım.

Farların ilk hali

dscf0267ak.jpg

dscf0268g.jpg

Farlar zımparalanıp, cilalandıktan sonra

dscf0274x.jpg

Sonra yıkama işlemi ve ardından yapışmış olan, reçineler ve kimyasal atıkları temizlemek için kil işlemi

dscf0272ls.jpg

Boyanın, yanlış yıkama sonucunda oluşan çizikleri ve matlığı

dscf0275h.jpg

dscf0287cg.jpg

dscf0288kp.jpg

Boyaya polisaj makinası ve meguiar's profesyonel ürünlerle giriştim.

50/50 çekilmiş foto

dscf0289w.jpg

İşlem tamamlandıktan sonraki hali

dscf0291u.jpg

dscf0293r.jpg

Matlaşmış plastikleri canlandırma

dscf0308s.jpg

Çizik alma ve parlatma işlemi bittikten sonra, Nano koruma kaporta üzerine uygulandı ve kürleşmesi için ısı tabancası ile ısıtıldı.

dscf0304yj.jpg

Nano koruma bittikten sonraki parlaklık

dscf0311h.jpg

dscf0313h.jpg

dscf0314s.jpg

dscf0315f.jpg

dscf0316n.jpg

dscf0317l.jpg

dscf0318h.jpg

dscf0319b.jpg

dscf0321tc.jpg

dscf0324y.jpg

dscf0328r.jpg

dscf0332u.jpg

img1789h.jpg

Arka stoplar da cilalandı

dscf0327w.jpg

Bir gün sonra içine karbon kapladım. (Bu baya yorucu oldu ve ilk denemem olduğu için tam başarılı olamadım)

dscf0242cp.jpg

spa0833b.jpg

Sonra temiz gibi görünen tavanı da şöyle bir sileyim derken, tavanın pekte temiz olmadığını farkettim :)

dscf0183qa.jpg

dscf0182bt.jpg

dscf0181nk.jpg

İç dış temizlik bittikten sonra, motor kısmına da bir el attım. Motorun beyin ve LPG enjektör kısımlarını kapattıktan sonra, Sonax ve Meguiar's ürünleri ile temizledim. Tabi olmazsa olmazımız basınçlı yıkama makinası.

Motorun ilk halleri (Burada makinenin pili dayanmadığı için, telefon ile çektim. Kötü çıktı :( )

dsc0104mg.jpg

dsc0105xg.jpg

dsc0106km.jpg

dsc0107tl.jpg

dsc0108nj.jpg

Motor temizleyip, Antistatik toz tutmaz ürün ile koruma altına aldım.

dsc0109do.jpg

dsc0111fm.jpg

dsc0112ny.jpg

dsc0113tg.jpg

dsc0114st.jpg

dsc0125va.jpg

MK1 Leon'larda kronik sorun olan, motor koruma kapağının üzerindeki logoyu hallettim.

dsc0117pf.jpg

dsc0118nx.jpg

dsc0123wo.jpg

Son olarak, Nano korumanın su iticiliği hakkında bir video linki ekleyeyim.

Beğenen, beğenmeyen herkese teşekkürler arkadaşlar. :)

Vallahi tebrikler,bu işi bu kadar candan ve şevkle yapan kaç kişi vardır acaba..

elıne koluna emegıne saglık dostum cok guzel bır paylasım motor temızlıgını merak edıyorum acaba sonrdan bır hafta ıcınde eskı halıne donermı

Valla ben de hastayım bu işe ama beni bu kadarı yorar...Helal olsun...

elıne koluna emegıne saglık dostum cok guzel bır paylasım motor temızlıgını merak edıyorum acaba sonrdan bır hafta ıcınde eskı halıne donermı

Yaz aylarında, antistatik ürün baya iş yapıyor. Kullanıma bağlı olarak, 2-3 ay gidiyor. Kışın ise durum vahim. Maalesef 1 ay kadar temiz kalabiliyor. Ama en azından bir kere temizleyip, koruma altına alınca, ayda bir kere sadece su tutarak temizleniyor. Tabi bu işleri yapmak için kapalı bir garaj ya da mekan lazım kesinlikle.

Yaz aylarında, antistatik ürün baya iş yapıyor. Kullanıma bağlı olarak, 2-3 ay gidiyor. Kışın ise durum vahim. Maalesef 1 ay kadar temiz kalabiliyor. Ama en azından bir kere temizleyip, koruma altına alınca, ayda bir kere sadece su tutarak temizleniyor. Tabi bu işleri yapmak için kapalı bir garaj ya da mekan lazım kesinlikle.

Emeğine Uğraşına işçiliğine ve tecrübene hayran kaldım bende kendimi Bişey sanırdım fakat şöyle bir düşününce hakikaten ben Amatörce yapıyorsam bu işi sen hangi kategoridesin :confused: En yakın zamanda bi dükkan açmanı, kendin gibi titiz ve özenli bu iş için ehil çıraklar yetiştirmeni tavsiye ederim :eek:key:

eline sağlık çok güzel olmuş dış korumada hangi marka ürünleri kullandınız acaba kodları kaç? bizde bu işe kalkışırsak diye bi sorayım dedim

Eline emegine saglık çok ugraşılmış ama deymiş süper :seat Nano koruma nedir nasıl yapılır biz yapabilirmiyiz :confused:

valla biz bunları yaptırsak hem senin gibi itinalı olmaz hemde 500 tl gibi bir rakamı bayılırız helal olsun ellerine sağlık ben arabaya bakarım ama karşısına geçer bir sigara yakarım o kadar

Geri
Üst Alt