Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

leon lastik yardımı

Teşekkürler @kirlisakal bu arada fotoğrafta BMW çekiyorsun gözümden kaçmadı değil :)
sakin kullanan biriyim yormam arabamı bu nedenle konfor önceliğim önceki aracımda michelin primacy Hp kullandım gayet memnundum hatta lastikleri yenilediğimde de aynısını almıştım.
şuan araç üstünde Continental Contipremium Contact var, bunun sonrasında petlas aynı perfomansı verirmi (bu markayı hiç tanımadığım için)
bolu dağında -18 de yolda kalmış yazıkk rampa yukarı cekivereyim dedim :) cordobanın ve lastik gücünü o zaman test ettim harika bişi gercekten ...
perfomansdan kastınız nedir anlamış değilim...lastiklerin hepsi yol sesi yaptırır,frene basınca hepsi kayar,lastik dişleri iyise frene basınca hepsi durur,kabaklaşınca yağmurlu vs havalarda hepsi kaydırır :) patinaj cekince o pis koku hepsi yapar :)
markaya para veriyorsunuz, bütün lastikler petrol artığınla yapılmaktadır...herkes kendi markasının reklamını yapar lastık satabilmek için..burda önemli olan aracınız için doğru lastik kullanmanız+diş modelleri var sport olanı vs...
perfomans diye bişi yoktur..şöforun aracı nasıl kullandığına bağlıdır lastiklerin perfomansı :) turkcell t50 ile iphone 6 s arasında ne fark var ikiside akıllı telefon ikiside aynı işlevleri görüyor.marka modeli farklı boyle düşünün.biri 2500 lira diğeri 699 lira :D

bolu dağında -18 de yolda kalmış yazıkk rampa yukarı cekivereyim dedim :) cordobanın ve lastik gücünü o zaman test ettim harika bişi gercekten ...
perfomansdan kastınız nedir anlamış değilim...lastiklerin hepsi yol sesi yaptırır,frene basınca hepsi kayar,lastik dişleri iyise frene basınca hepsi durur,kabaklaşınca yağmurlu vs havalarda hepsi kaydırır :) patinaj cekince o pis koku hepsi yapar :)
markaya para veriyorsunuz, bütün lastikler petrol artığınla yapılmaktadır...herkes kendi markasının reklamını yapar lastık satabilmek için..burda önemli olan aracınız için doğru lastik kullanmanız+diş modelleri var sport olanı vs...
perfomans diye bişi yoktur..şöforun aracı nasıl kullandığına bağlıdır lastiklerin perfomansı :) turkcell t50 ile iphone 6 s arasında ne fark var ikiside akıllı telefon ikiside aynı işlevleri görüyor.marka modeli farklı boyle düşünün.biri 2500 lira diğeri 699 lira :D

@kirlisakal tabi haklısın sonuçta aynı görevi üstleniyorlar fakat performanstan kastım kullanılan malzemenin kalitesi sonuçta aynı ebatta ve aynı sınıfta olan 150 liraya da lastik var 250 liraya da var :) aradaki 100 liralık fark tamamen marka olması değildir diye düşünüyorum :) sonuçta firmaların bu lastikleri üretmeden önce ayırdıkları büyük bir AR-GE bütçesi ve bunun yanısıra aylar süren test süreçleri var.
doğru lastik+bilinçli sürücü elbette tüm lastiklerde lastiğin verimli kullanılmasına sebep.

@kirlisakal tabi haklısın sonuçta aynı görevi üstleniyorlar fakat performanstan kastım kullanılan malzemenin kalitesi sonuçta aynı ebatta ve aynı sınıfta olan 150 liraya da lastik var 250 liraya da var :) aradaki 100 liralık fark tamamen marka olması değildir diye düşünüyorum :) sonuçta firmaların bu lastikleri üretmeden önce ayırdıkları büyük bir AR-GE bütçesi ve bunun yanısıra aylar süren test süreçleri var.
doğru lastik+bilinçli sürücü elbette tüm lastiklerde lastiğin verimli kullanılmasına sebep.
böyle şeylere kafam basmıyor bi türlü..ben lastiğin yapacağı km sine bakarım...fren yapınca durdum mu gerisi lazım değil zaten...petlas bu konuda on numara...45 bin km oldu daha 5 mm var seneye gene petlas almayı düşünüyorum...senin düşüncelerin doğrudur evet...ayağına giydiğin ayakkabı gibidir lastık..sen adidas nike almak istersen alabilirsin ben deichmann da kalacam :)

55 yanagi 60 ile degistirirsen yaylara bagli olarak davlumbaza surtme ihtimali var camurlugun icini yiyebilir

@mtfpkr
Normalde çap 60 yanak oldugunda değişim yüzdesi %4 gibi çıkıyor.
Genel kabul gormus kavram değişimde max %2-3 aralıgıdır.
Bu sartlar altında sectığiniz lastik aracınıza uygun değildir diyebiliriz.
Yakıt,yol tutus,fren mesafen hepsi değişecektir.

Eski focusumda 195/60/15 yerine 195/65/15 kışlık takmıştım lastik değişimlerinde davlumbaza sürttüğü yerleri görebiliyordum. Ki sizin bahsettiğiniz lastikte artan yanak kalınlığı miktarı daha fazla. Orijinal i takip etmek lazım bi değişiklik yapılıyorsa. Selamlar @mtfpkr

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt