Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon Kullanıcılarından bilgi ve destek bekliyorum..

selamlar...verdiğiniz cevapların hepsini çokca okudum linklere girerek inceleme fırsatım oldu...
arabayı çok sevmeme rağmen tabiri caizse balıklama atlamak istemedim.Sizler gibi araç hakkındfa tecrübesi olan arkadaşlardan bilgi almak çok güzel oldu.DSG bahsi geçen bir forumda sıkıntılı şanzuman olarak geçiyor.Ancak ihtilafta kalanlar da yok değil hani...Öte yandan eğer leon un yeni kasası opsiyon olarak çok kısır çıkmayacaksa ve sağlıklı bir şanzuman olacaksa sizler gibi benim de tercihim yine aynı araç olacaktır.Bilgiler çok işime yaradı.Bugün olur yüksek ihtimalle Vw gruba güzelce bir mail göndereceğim konuyu birde onlardan alalım bakalım bu kullancılarının şikayetçi oldugu dsg ler için nasıl bir cevap verecekler :)

Sattığı mala kötü diyen bi firma nerede görülmüş :) ?
Çok yakın zamanda forumdan bir arkadaşımız 0km DSG şanzımanlı Seat Ibiza Cupra araç aldı. Aracını almadan önce çokça tartıştık.
Şimdi kendisi, aracın şanzımanından gelen seslerden şikayetçi. Ama VW'ye göre bu normal. Arabayı sattığın olmayan, sonradan kullanıcıyı rahatsız eden bu ses VW için normal. Amerika'da, kullanıcı haklarının daha üst düzeyde olduğu ülkelerde bu tür araçların hepsi geri çağırılıyo.
Aracın fiyatı az değil. O fiyata güzel bi Mercedes alıp binmek de var.
Bence hiç riske atmayın, manuel vitesi tercih edin. Durup dururken, insanlar bu şanzımanın sorunlu olduğundan bahsediyo olmaz sanırım :)
Aynı tip şanzıman sadece VW grubunda yok. Birçok marka aynı teknolojiyle şanzıman üretiyo. Ama nedense sorun denilince akla ilk gelen DSG oluyo.
Ha tabi hepsi bi yana, 220 230hp'ye çıkarılmış sorunsuz binilen DSG 1.4 TSI'lar da var. Ama DSG araç almak = araca verdiğiniz parayla kumar oynamak..

DSG hayatımda gördüğüm en dandik rezil berbat bir şanzıman aklı olan almaz bunu soyluyorum.... Hayatımın hatasını yaptım felaket ses geliyor DSG den şimdi deiştirtmeye ugrasıcam bakalım ne olcak...

bunları duyduktan sonra dsg şanzuman ı almayı düşünmemeye başladım..madem bu şekilde bi sıkıntısı var bu şanzumanın bu adamlar neden sıkıntıyı gidermiyorlar ki...

46bin tl üzeri bir bütçede bence alınacak araç tsi superB. hele bide rakam 50lere yaklaşıyorsa üst donanım ile dadından yenmez olur.

Leon keyifli ve sağlam bir araç, bugün Akçakesede yeni kaza yapmış bir leon daha gördüm. Güvenlik olarak hiç düşünmene bile gerek yok diyebilirim.

Bende de 7 gang dsg var.4000 km oldu ses yok.Ama her ihtimale karşi garantiyi uzattım:)

hayırlı ramazanlar olsun...ne yapalım bu kadar sıkıntı çıkartıyorsa v-ar bi derdi diyip yenikasa ve opsiyonlşarı bekleyeceğiz galiba :)

bence leondan şaşmayın derim ama şöyle birşey daha eklemek isterim. 1.6 tdı seatın resmi sitesinde yakıt tuketim 4.5 -5.2 lerde fakat böyle bir yakıt yok bunu söylim aldanmayın. bende aldanıp madem 1.6 tdı olacak bari altea xl alayım dedim aldım ve sonuç tam bir facia. yakıt uçuyor. ne yaptıysam arabanın yakıtı 8in altına duşmedi.

bu arada DSG ( DİRECT SHİFTİNG GEARBOX ) dendiği kadar lanet bir şanzıman değil. bu arabayı hem satın alırken hemde bayii teslim ederken hemde kullanma klavuzunda ısrarla üstüne basılan nokta kalkışlarda ani ataklardan kaçının. arabanın haraketi tam bitmeden kesinlikle vites değiştirmeyin diyor.

bunun sebebi de yağ basıncı ve çift baskı balata ile çalışan bir sistem olduğu için haraket tam bitmeden yapılan değişimler hem vites dişlileri hemde ana dişli uzerindeki ay zarar görup boşluk yapıyor veya basınç ayarlayıcı pompa zarar göruyor.

DSG şanzımandaki sesten rahatsız olduğunu söyleyenler var. arkadaşlar lutfen bir opel bayiine gidip opel insignia 2.0 cdti otomatik şanzıman kullanın arabayı P vitesten alıp diğer viteslere koyarkenki kütürtüyü duysanız herhalde kafayı sıyırırsınız. babam sırf o kütürdü yuzunden 2007 de sıfır aldığı bmw 520d ni satmıştı. şimdi başında bir tane daha var. opelle konustuk bu olay butun arabalarda var diyorlar. hele gaza basıp bırakmalardaki motorun vurmasına dicek laf bulamıyorum. bu kadar olaya rağmen opel bu arabada kedini hakikaten aşmış. manyak guçlu bir araba. 2.0 160 ps 370nm torq

evet bu kadar konustuktan sonra yorumlarınızı bekliyorum.

opel insignia 2.0 cdti şimdi denedim evet dediğin gibi viteslerde biraz var kütürtü ama bu zamana kadr beni hiç rahatsız etmedi şahsen farkında bile değildim babamda var o araçtanda..

bu arada DSG ( DİRECT SHİFTİNG GEARBOX ) dendiği kadar lanet bir şanzıman değil. bu arabayı hem satın alırken hemde bayii teslim ederken hemde kullanma klavuzunda ısrarla üstüne basılan nokta kalkışlarda ani ataklardan kaçının. arabanın haraketi tam bitmeden kesinlikle vites değiştirmeyin diyor.

bunun sebebi de yağ basıncı ve çift baskı balata ile çalışan bir sistem olduğu için haraket tam bitmeden yapılan değişimler hem vites dişlileri hemde ana dişli uzerindeki ay zarar görup boşluk yapıyor veya basınç ayarlayıcı pompa zarar göruyor.

DSG şanzımandaki sesten rahatsız olduğunu söyleyenler var. arkadaşlar lutfen bir opel bayiine gidip opel insignia 2.0 cdti otomatik şanzıman kullanın arabayı P vitesten alıp diğer viteslere koyarkenki kütürtüyü duysanız herhalde kafayı sıyırırsınız. babam sırf o kütürdü yuzunden 2007 de sıfır aldığı bmw 520d ni satmıştı. şimdi başında bir tane daha var. opelle konustuk bu olay butun arabalarda var diyorlar. hele gaza basıp bırakmalardaki motorun vurmasına dicek laf bulamıyorum. bu kadar olaya rağmen opel bu arabada kedini hakikaten aşmış. manyak guçlu bir araba. 2.0 160 ps 370nm torq

evet bu kadar konustuktan sonra yorumlarınızı bekliyorum.

Kitapçıktaki uyarının ne anlamı var ben anlamadım :) Hızlı vites geçişleri avantaj sağlasın diye DSG şanzıman aldıktan sonra, vites büyütmek küçültmek için aracın hareketinin bitmesini mi beklemek gerekiyomuş?
Ya da marka, bu şanzımanın reklamını yaparken, 0-100km hızlanmadaki iyileşmenin reklamını yaparken, ani kalkıştan nası kaçınıyo acaba?
Tek kelimeyle saçmalık.
Diğer konuya gelirsek, P'den D'ye vs. bu tür vites geçişlerinde "küt" sesinin gelmesi normaldir.

Geri
Üst Alt