Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon; Karter koruma...

ben serviste 140tl ye taktirmistim celik muhafaza diye geciyo karter koruma.. kaza durumunda motor dusme mevzusunuda servise sormustum bu seat in orjinal parcasi takilan, oyle bir risk tasisa neden araclara sunsun yanitini vermislerdi

metaline gerek yok..plastik olan 1 defalık da olsa iş görür zaten..vakti zamanında konuşulmuştu..sonradan tasarlanıp takılanlar kaza anında ekstradan risk yaratıyo diye..
bu arada kartel değil..karter.. :)

Düzeltme için sağol Hocam '' Karter koruma bence gerekli sadece kaldırım yada başka sürtmelerden ziyade allah korusun daha ciddi bir kaza anında aracın motor olsun alt tarafı koruması açısından... Bahsettiğin ekstra risk ne mesela?

motor kopmasına kadar gıdıcek b kazayı dusunmektense adam akıllı metal olması cok daha ıyı,eskı arabamda vardı gayette memnundum ayrıca kaza yaptıgımda araba topraga oturdugunda karter koruma ıslevını gordu gayet

Bırebır taktırma nedenim budur...

Serviste 150TL genelde. Aygüv'de taktırmıştım. Ve gerçekten gerekli bir parça..

yeni nesil araçlarda her şey kabini sağlam bırakmak temeli üzerine konulur..kaza demek çok büyük enerji demektir..ağır kazalar sırasında motorun kopup gitmesi gereken zamanı geciktirmesi ya da engellemesi, tek parça metal bi plakanın bi şekilde aynı senaryoda kabin içersine vs. gelmesi bunlar hep ekstradan alınan risklerdir..
ihtiyaç duyan/isteyen taksın kullansın..beni ilgilendirmez..bunun yanında ben şu zamana kadar hiç görmedim bi markada "metal karter koruma" opsiyonu diye bişi..servislerde de takılanların üreticinin tasarımı üretimi olan karter koruma olduğunu hiç sanmıyorum..

gerek yok deme kaldırıma çıktım karter i patlattım kanka , metal muhafaza olsaydı hiç bişe olmayacaktı :) Daha önceden muhafazalı aracı zıplatmıştım hiç bişe olmamıştı :), Ama kafadan çarpmalarda falan yaratacağı risk açısından hiçbir bilgim yok...

kanka ne işin var kaldırım tepelerinde.. :D :D

Bana hediye etmişlerdi. Motor+karter koruma tek parça. Kesinlikle gerekli bir parça. 1066TL demişlerdi ne kadar doğru bilmiyorum.

hızını alamamış sana şirin gözükmek isterken 1066 lira demiş .

garantisi olmayan araçlarda plastiği söktürün sanayide aynısını yaptırın servistekinden daha kalın bir malzeme ile garatantisi olupta kaldırımlara çıkan yada riski olan arkadaşlarda servisten orjinalini taktırın derim ben faydası tartışılmaz

yeni nesil araçlarda her şey kabini sağlam bırakmak temeli üzerine konulur..kaza demek çok büyük enerji demektir..ağır kazalar sırasında motorun kopup gitmesi gereken zamanı geciktirmesi ya da engellemesi, tek parça metal bi plakanın bi şekilde aynı senaryoda kabin içersine vs. gelmesi bunlar hep ekstradan alınan risklerdir..
ihtiyaç duyan/isteyen taksın kullansın..beni ilgilendirmez..bunun yanında ben şu zamana kadar hiç görmedim bi markada "metal karter koruma" opsiyonu diye bişi..servislerde de takılanların üreticinin tasarımı üretimi olan karter koruma olduğunu hiç sanmıyorum..

kanka ne işin var kaldırım tepelerinde.. :D :D

Seatin orjinal parcasi degildi..ayni tiguanlara dogus aksesuar adi altinda sattiklari basamaklar gibi dogusun taseron firmalara yaptirdigi aksesuarlardandi..

ikitelli sanayide 4-5 yerde vardı,fiyatları 5 10tl oynuyodu.80e almıştık biz..öyle 1066 yada 250tl gibi bi rakamlar yok yani:)

Geri
Üst Alt