Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon Kaput Acılmıyor!(Yardım Edin Lütfen)

Kardesım bugun sanayıye gıttım
1. adresım tanıdıgın tanıdıgı bır kaportacı oldu Adamın Cevabı= Logonun oldugu panjuru alttan sokmeye calısırız, Olmadı alttan gireriz dedi. Sagol abı tamam abı dedım anında uzaklastım ordan :)

2. adresim delikanlı cıktı Cevabı= Kardes sen bu arabayı burda kurcalatma servise gotur dedı. Opel Wv vs. olsa kurcalardımda smdı bunu kurcalamıyım cunku sırayla bıseylerı sokup bakmak gerekıyo belkı 1 saatte belkide 5 saat surer dedi. Sen en ıyısı bunu servısıne gotur dedı. Bende eywallah saol dedım cıktım.
Daha once kaputu acılmayan olmamıs sanırım nekadar gıcık bır arızadır ya.Sılecek suyu bıle koyamıyorum. Kendı kendıne nasıl arızalanır bu mekanık aksam anlayamıyorum.

Aynen bu yüzden demiştim kurcalatma kafan dahada agrımasın :rolleyes: sandıgın gibi karışık büyük bir problemde olmayabilir iki dakkalık işde olabilir servisde hallediceklerdir:eek:key:

kaputa biri bastırsın sende içerden mandalı çek eğer halatı kopuksa bi leon daha bul manuel olarak nasıl açabilirim diye tecrübe et ona göre tornavidayı L şeklinde kaput dilini çekecek kıvama getir panjuru sökebilirsen sök sökemezsen bu yapacağın aparatın ince uzun olmasını sağla ki aradan geçsin L şeklinde olmasından faydalanarak kilit dilini çektirebilirsin umarım anlamışsındır

Kaput Kolu yavasca geri gidiyor. S Logo Panjurunun ordan sesı dınlıyorum, Tel sesi geliyor ama kaput yukarı dogru atmıyor. Ama kola dıkkat ettım eskisi gibi sert degıl yumusak ve gerıye dogru fazla cekılebılıyor.

O halde ya halat kopuktur yada yerinden çıkmış olabilir eğer bu işe eli yatkın bir usta bulabilirseniz (çilingir misali) ordan içeriye uzatacağı bir telle kaputu açmaya çalışabilirsiniz zaten kaput açıldığında ordaki problemi siz bile teşhis edip düzeltebilirsiniz.. :eek:key:

Yada aracı lifte kaldırıp alt pğlastik koruyucuyu sökün 6 vidası var zaten ordan elle açmaya çalışabilirsiniz uzanabilirseniz alttan :eek:key:

Arkadaslar yarın servısten randevu aldım durumu anlattım buraya gelceksınız dedıler. 169 tl kampanyalı bakım fıyatı varmıs. Aracım 72.000de komple bakımını yaptırıp onuda aradan cıkaracagım. Tesekkurler yardımlarınız ıcın. Problemın kaynagını daha sonra buraya yazarım. Belkı daha sonra bırılerıne yardımım dokunur.

Arkadaslar sorun bugun aydın lena seat servısınde cozuldu. Tel cıkmıs :) Aracı liftte kaldırıp korumulagını actıktan snra elıyle actılar 5dkka bile surmedı. Fix bakımınıda 169 lıraya yaptırdım bu aralar kampanya varmıs. Toplamda kaputun acılmasyla 185 lira tuttu. Konuyla ılgılenen arkadaslara tesekkur ederım. Bu arada benden kucuk sehırlerde yasayan arkadaslara tavsiyee Aracınızı asla sanayıye sokmayın pisman olursunuz!

geçmiş olsun..senin şehirde sanayi varmış ne güzel..biz de o da yok :) bu problem için gitmeye gerek yoktu yetkiliye bence..bi kaportacı hallederdi..ama iyi olmuş bakımda aradan çıkmış..

Geri
Üst Alt