Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon Jant Kaplama

Sert@ç

Kayıtlı Üye
İlk önce jantları ter temiz yapmam gerekti onuda sağolsun sokaktaki karlarla iyice temizledim. Ancak hala pis olduğu için pas çözücü bilimum kimyasal temizleyiciyle pırıl pırıl yaptım;
Fotoraf1528.jpg

Fotoraf1529.jpg

İçi bile pırıl pırıl oldu
ssssmile.gif

Fotoraf1538.jpg

Ardından jantın ilk içini sonra dışını kaplıyacağım için iç kısmının boyunu aldım
Fotoraf1539.jpg

Ona göre folyo kestim
Tabii bu folyo kesiminde jantın iç çemberini nasıl hesapladınız derseniz tuvalet kağıdı kullandım 17 jantın iç çapının 125 cm civarı olduğunu öğrendim
ssssmile.gif

Fotoraf1542.jpg

Ve başladım artık kaplamaya;
Fotoraf1544.jpg

Ama sonradan folyonun içeri düz yapışma zorluğundan 25cm parçalarla birleştirdim
Fotoraf1545.jpg

Fotoraf1546.jpg

Sıra dışını kaplamaya geldi onun içinde 17x2.5 hesaplayarak uygun folyo kesim ve üstüne koydum
Fotoraf1547.jpg

Ardından kollarını yapıştırdıktan sonra araları ısıtarak bezle ittirdim ve fazlalıkları kestim
Fotoraf1549.jpg

Bütün boşlukları bitirdikten sonra işlem bitti
Fotoraf1550.jpg

Fazlalıklar alındı
Fotoraf1551.jpg

Jant göbeğindeki logoyu direk kapladım sonra çıkıntıları sayesinde S logosu çıkana kadar çevresini kestim
Fotoraf1552.jpg

Ufak tefek baloncuklar vardı patlattım ve görünmez oldular
ssssmile.gif

Fotoraf1554.jpg

Fotoraf1555.jpg

Fotoraf1556.jpg

Eğer vaktiniz varsa yapılabilcek zevkli bir iş ancak biraz bel ağrısı ve 4 saat süren yıkama kaplama ısıtma vs işlemlerinden sonra yapılan işten mutlu oldum
ssssmile.gif

Ama 4 jantı kaplarmısın derseniz cık hayatta uğraşmam diğerlerini belki boyatırım diye düşünmeye başladım
ssssmile.gif

Maşallah baya güzel olmuş ama dediğiniz gibi baya zahmetli oluyo ben aracımın stoplarını led stop yaptım 3 günüm gitti ama deydi tabi bi de elden olduk bıçak girdi :D

Yakında bende orjinal stoplardan led sistemli ilginç bir çalışma yapcam :)
Ama dediğiniz gibi gerçekten yorucu hemde vakit alan bir işlem yarın takıcam arabaya bakalım nasıl durcak

Yakında bende orjinal stoplardan led sistemli ilginç bir çalışma yapcam :)
Ama dediğiniz gibi gerçekten yorucu hemde vakit alan bir işlem yarın takıcam arabaya bakalım nasıl durcak

Resimleri bekliyoruz evet baya bi uğraştırıyo saat öğlen 3te başladım gece 5e kadar led ayarlardım ertesi gün söktüm stopları onları açmakla ve uygulamakla uğraştım fakat bi sıkıntı oluyo bana göre değil ama led olduğu için sinyaller çok hızlıyo yanıp sönüyor ben sevdiğim için ellemedim ama siz sevmezseniz sağ ve sol ampul bağlarsan eski yavaş halini alıyo :eek:key: tavsiye

Resimleri bekliyoruz evet baya bi uğraştırıyo saat öğlen 3te başladım gece 5e kadar led ayarlardım ertesi gün söktüm stopları onları açmakla ve uygulamakla uğraştım fakat bi sıkıntı oluyo bana göre değil ama led olduğu için sinyaller çok hızlıyo yanıp sönüyor ben sevdiğim için ellemedim ama siz sevmezseniz sağ ve sol ampul bağlarsan eski yavaş halini alıyo :eek:key: tavsiye

Yarın takıcam bakalım jantı nasıl durcak sonrasında büyük fren kitini takıcam sarı renk güzel durur umarım
Tüyo içinde sağol onun için bi direnç bağlasak yavaşlar heralde :)

Direnç fayda etmiyo ampul akımı yükseltip yavaşlatıyo diren o işi yeterince yerine getirmiyo veya baya bi direnç bağlaman gerekir ki o da hoş görüntü olmaz

Maşallah, eline sağlık. Bayağı bir uğraşmışsın Sertaç....

güzel olmuş sertaç.. araç üzerindeki resimleri bekliyorum..

Eline sağlık güzel olmuş. Folyoyu nerden aldın? Benim aracımın Top Sport jantlarında da boya dökülmesi var ufaktan.

çok güzel olmuş ama baya uğraşmışsınız boyayla kıyaslanırsa istediğinniz zaman sökebilirsiniz eski haline getirebilirsiniz mantıklı ama ben olsaydım bi ara konuşu geçen sprey malzemeden alır boyar onuda istediğim zaman sökerdim :)

Geri
Üst Alt