Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon - IPod Entegrasyonu

Ironlord

Kayıtlı Üye
Herkese selamlar,

Aracımı alalı yaklaşık 1 ay oldu (Leon 1.2 TSI Style)

Bu araç ile ilgili Seat'ın web sitesinde IPod bağlantısı yapılabileceği gibi bir bilgi vardı.
Aracı satın alırken servise sorduğumda IPod'u USB girişinden flash disk gibi taktığımda sonuç alamayacağımı
onun yerine bi sürü multimedia özelliği olan (navigasyon,bluetooth,geri vites kamera, medya oynatıcı vs...)
ve serviste satılan multimedia teybi almamı tavsiye ettiler fakat onunda fiyatı 2000 tl civarında idi.
Bana biraz fazla geldiğinden ötürü almadım. Serviste aracı beklerken Ibiza aksesuar kataloğunda Ipod bağlantı
kablosunun olduğunu gördüm. Servistekilere sorduğumda fiyatını tam olarak bilmediklerini, zaten ellerinde olmadığını
ve oldukça pahalı olduğunu söylediler. Ben de üstelemedim ve konu orada kapandı.

Bu arada zaten uzunca süredir bir IPod almayı düşündüğümden Amerika'ya giden bir arkadaşıma bir tane
(7.jenerasyon 160GB IPod Classic) aldırmıştım.

Internette araç ile ipod bağlantısını nasıl yapabilirim diye araştırırken ebay'de bu ürünü buldum:

SEAT ibiza iPod | iPhone | iPad Music Interface Lead Cable, Charge & Play | eBay

Burada kablonun Seat tarafından İngiltere'de£74.99 gibi bir fiyatla satıldığını fakat bu ürünü £10.99 liraya sattıklarından bahsediliyordu.
Ben de şansımı deneyeyim deyip satın aldım. Bugün elime ulaştı.

İşte resmi:
IMAG0173.jpg

IPod umu alıp arabaya gittim ve kabloyu usb ve aux girişlerine bağladım (Kablonun iki ucu var). Teybin ve IPod'un üzerinde Media-In yazısı
çıktı, daha sonra teybin üzerindeki "Media" düğmesine bastım ve sonuç: Harika!

IMAG0176.jpg

İşte ilk bakışta deneyip gördüğüm özellikler:

1. "Info" ya basarak çalan parça hakkındaki bütün bilgilere teyp ekranından ulaşılabiliyor. (Parça Adı, Albüm, Tür, vs...)
2. "Browse" a basınca teyp ekranında Sanatçılar, Albümler, Parçalar, Çalma Listeleri, Türler vs... gibi seçenekler çıkıyor.
Bunlardan istediğinize girip IPod içeriğinde gezinerek albümlere sanatçılara, türlere parçalara vs. ulaşabiliyorsunuz,
aynı IPod'un kendi menüsündeki gibi.
3. Direksiyondan ses açma kapama, bir sonraki parçaya geçme, bir sonraki çalma listesine, türe, sanatçıya, albüme geçme
gibi fonksiyonları kullanabiliyorsunuz.
4. IPod'unuz bir yandan da şarj oluyor.
5. Bugün arkadaşımın IPhone u ile denedik ve bu maddelerin hepsinin IPhone için de geçerli olduğunu gördük.

IMAG0177.jpg IMAG0179.jpg IMAG0180.jpg

Kablonun bana maliyeti kargo dahil toplam 53.99TL oldu. 9-10 içerisinde de elime ulaştı.

Şimdilik bu kadar inceleyebildim. Yeni özellikler keşfettikçe buraya ekleyeceğim.

Sağlıcakla kalın.

Ekli dosyalar

• IMAG0173.jpg
    IMAG0173.jpg
    96.2 KB · Görüntüleme: 73
  • IMAG0176.jpg
    IMAG0176.jpg
    80.5 KB · Görüntüleme: 88
  • IMAG0177.jpg
    IMAG0177.jpg
    84.2 KB · Görüntüleme: 80
  • IMAG0179.jpg
    IMAG0179.jpg
    82 KB · Görüntüleme: 64
  • IMAG0180.jpg
    IMAG0180.jpg
    82.6 KB · Görüntüleme: 63
keşke 2 tane alsaydınız hemen sizden satın alırdım:)

Çok gerekli değil benim için.. Kaldı ki USB ye tak flashı istediğini dinle...

Çok aradım böyle bir şeyi ama bulamamıştım. Artık başka bahara:)
Sadece müzik dinlemek için 23 TL vermeyin derim. aux kablosu var heryerde aynı görevi görüyor..

arkadaslar bu urun istanbulda ucretsiz kargo olarak satilmaktadir..
bilginize
veya *********************************** temin edebilirsiniz...
saygilarimla
can

arkadaslar bu urun istanbulda ucretsiz kargo olarak satilmaktadir..
bilginize
veya ******************************** temin edebilirsiniz...
saygilarimla
can
burası reklam için üye olduğunuz diğer sitelerden değildir. mesaj içeriği tarafımdan silinmiştir

olabilir... ihtiyaci olan biri faydalanabilirdi... bu acidan da dusunmenizi tavsiye ederim..
sizi atlarak da cok rahatlikla reklam yapabilirdim ama yapmadim...
sahibi oldugum sitede seat kullanicilarina ozel, ingilterelerden ugrasilarak getirilen urunleri satiyorum ve bunu paylasmak istedim.

Geri
Üst Alt