Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon ile ilgili karşılaştığım sorunlar

vlkblc

Kayıtlı Üye
Merhaba araci yeni yeni tanimaya calisirken birkac ufak sorunlarla karsilastim ve bazilarinin kronik oldugu okudum. Aracin Leon fr 2014 henuz 6bin km de bu ay 1 yil bakimina girecek

Ilk olarak ilk hafta araci yikadigimda ön led farlarin buğu yaptigini gördüm bir kez karsilastim daha sonraki yikamalarda oluşmadi

Ikinci olarak dörtlü flanşör tuşu takili takili kaliyor servis getir bakalim dedi ama parca degisimi bayagi uzun sürüyormuş sanirim

Son olarak gecen hafta farkettim kapilari kitlerken kilit tuşuna basili tuttugum halde aynalari katlamiyordu. Bir gün aradan sonra düzeldi. Hava sicakligi max -7 ydi.

Karsilastigim sorunlar bunlar normal mi sizdede bu gibi seyler varmi acaba?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

normaldir.far buğulanması herkesin ortak sorunu sayılabilir. far takımın komple malzeme soğuktan sıcağa gördümü illa hafiften buğulanma yapar düşüncesindeyim.diğer sıkıntıların arada bi olur her düğmeye basışta her zaman kilitleyecek diye bi kaide yok.
ama gene de servis bakımında sorarsınız nedendir? diye bakalım servis ne dicek...bana göre senin aracta hiçbişicik yok :)

Kullanım kitapçığından bir kesit:)

388fc7919fd9ecf82db59240c427f270.jpg

Merhaba araci yeni yeni tanimaya calisirken birkac ufak sorunlarla karsilastim ve bazilarinin kronik oldugu okudum. Aracin Leon fr 2014 henuz 6bin km de bu ay 1 yil bakimina girecek

Ilk olarak ilk hafta araci yikadigimda ön led farlarin buğu yaptigini gördüm bir kez karsilastim daha sonraki yikamalarda oluşmadi

Ikinci olarak dörtlü flanşör tuşu takili takili kaliyor servis getir bakalim dedi ama parca degisimi bayagi uzun sürüyormuş sanirim

Son olarak gecen hafta farkettim kapilari kitlerken kilit tuşuna basili tuttugum halde aynalari katlamiyordu. Bir gün aradan sonra düzeldi. Hava sicakligi max -7 ydi.

Karsilastigim sorunlar bunlar normal mi sizdede bu gibi seyler varmi acaba?

78d28a5b071c01df96cfde9544d9da12.jpg

Kardeşim hava -7 haliyle motorda bile donma olabilir. Tavsiyem soğuk havalarda kapatıp açma.. Motor daha fazla zorlamaya sebebiyet veriyor.. Aynı soğuk havalarda el freni çekmeyin derler ya donmadan dolayı fren boşa çıkmaz.. O yüzden bazı ufak şeyler başımıza büyük iş açabilir.

kullanma kılavuzundaki ibareyi @WhiTeRaVeN günaydan sonra koymuşlardır...:D

kaç defa serviste garantiden değişti çetelesini tutamadım...

Sağolun valla korkmaya baslamistim :)

Benimde de farlarımın içinde su lekesi gibi lekeler var. kimi güneş yanığı dedi kimi buğu dedi. cumartesi servise 30.000 bakımına gidicem o ara onları da göstercem. :) led farların kaderi sanırım :D

Geri
Üst Alt