Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon için tavsiyenize ihtiyacım var.

SaLToN

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba.
Toledomu satarak çok kısıtlı imkanlarla paramın üzerine biraz koyarak leon almaya karar verdim. Hatta bir tane bütçeme göre buldum. link ini aşağıda paylaşacağım. Fakat kafama takılan bazı sorular var. Leon kullanan arkadaşlar beni aydınlatırsa sevinirim.

Rea'den Leon kullanan arkadaşlara sordum bana şiddet le 1.4 motor tavsiye ettiler 1.6 lar hakkında bilgi alamadım.
Fakat 1.4 motorlar bütçeme biraz pahalı geldi.
1.6 lar daha çok yakıyor dediler bu doğrumudur güncel yakıt durumu nedir?
Toledo mu alırken 8v yada 16v nin ne anlama geldiğini bilmiyordum ve öğrendiğimde 16v almadığıma çok pişman oldum. 1.6 motorlarda 8v-16v seçeneği varmıdır.
Araç hakkında bilgim olmadığından sorulması gereken sorular aklıma gelmiyor. Bana verebileceğiniz tavsiyeniz veya dikkat etmem gereken şeyler varmıdır.

Aşağıdaki linkteki araç ı almaya karar verdim. Öncelikle belirteyimki ben aracı 3-4 sene binmek için alıyorum boya takıntım yok. Benim için önemli olan aracın motoru, kasanın düzgün olması ve elektronik vs parçaların bana sorun çıkarmaması. Bunlar içinde araç sahibi bana garanti veriyor. Tabi yine bir expertiz e ve ustama götüreceğim.

Yorumlarını esirgemeyen herkeze şimdiden teşekkürler. Almaya niyetlendiğim araç ın link i aşağıdadır.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-2006-seat-leon-194769165/detay

.

Kardeşim öncelikle hayırlı olsun... 1,6 alcaksan 16v olsun illaki... 8v e bakma bile... ancak ben de şiddetle sana TSI motor tavsiye ederim... şartları biraz daha zorla ve TSI al derim...

Kardeşim öncelikle hayırlı olsun... 1,6 alcaksan 16v olsun illaki... 8v e bakma bile... ancak ben de şiddetle sana TSI motor tavsiye ederim... şartları biraz daha zorla ve TSI al derim...
Valla abi şartları o kadar zorladımki. Hanımla papaz olduk nerdeyse :)
Peki abi 8v 16v olayını nasıl anlarız. Motor kapağında yazarmı?

Arkadaslar 2 saate kadar arac sahibi ile bukusacagiz. Bana tavsiyesi olan. Alacagim arac ile ilgili yorum yapacak olan yokmu.

ön kaput niye değişmiş, hasar kaydının olmaması aracın kaza yapmadığı anlamına gelmediği gibi hasar kaydının olması da büyük bir kazasının olduğu anlamına gelmez...

kesinlikle TSI tavsiye ediyorum ben ortalama 5 litreyle şehir içinde dolaşıyorum...

ön kaput niye değişmiş, hasar kaydının olmaması aracın kaza yapmadığı anlamına gelmediği gibi hasar kaydının olması da büyük bir kazasının olduğu anlamına gelmez...
Arac sahinin soyledine gore nakliyat in kasasina arkadan vurmus ve sadece kaput zarar gormus. Degesim sebebi buymus. Hava yastiklarinda acilma olmamis. Zaten adamin hicbir sozune itimat etmeyip expertiz e ve ustama gosterecegim. Kaput icerisinde oynama varsa zaten isime gelmez.

Arac sahinin soyledine gore nakliyat in kasasina arkadan vurmus ve sadece kaput zarar gormus. Degesim sebebi buymus. Hava yastiklarinda acilma olmamis. Zaten adamin hicbir sozune itimat etmeyip expertiz e ve ustama gosterecegim. Kaput icerisinde oynama varsa zaten isime gelmez.
Sonucu bekliyoruz hayırlısı...

Geri
Üst Alt