Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Leon için tavsiyenize ihtiyacım var.

Konu, 'Leon 1P (2006-2009)' kısmında SaLToN tarafından paylaşıldı.

1. SaLToN

SaLToN SCW Üyesi

50
    36
    18
    Arkadaşlar merhaba.
    Toledomu satarak çok kısıtlı imkanlarla paramın üzerine biraz koyarak leon almaya karar verdim. Hatta bir tane bütçeme göre buldum. link ini aşağıda paylaşacağım. Fakat kafama takılan bazı sorular var. Leon kullanan arkadaşlar beni aydınlatırsa sevinirim.

Rea'den Leon kullanan arkadaşlara sordum bana şiddet le 1.4 motor tavsiye ettiler 1.6 lar hakkında bilgi alamadım.
    Fakat 1.4 motorlar bütçeme biraz pahalı geldi.
    1.6 lar daha çok yakıyor dediler bu doğrumudur güncel yakıt durumu nedir?
    Toledo mu alırken 8v yada 16v nin ne anlama geldiğini bilmiyordum ve öğrendiğimde 16v almadığıma çok pişman oldum. 1.6 motorlarda 8v-16v seçeneği varmıdır.
    Araç hakkında bilgim olmadığından sorulması gereken sorular aklıma gelmiyor. Bana verebileceğiniz tavsiyeniz veya dikkat etmem gereken şeyler varmıdır.

Aşağıdaki linkteki araç ı almaya karar verdim. Öncelikle belirteyimki ben aracı 3-4 sene binmek için alıyorum boya takıntım yok. Benim için önemli olan aracın motoru, kasanın düzgün olması ve elektronik vs parçaların bana sorun çıkarmaması. Bunlar içinde araç sahibi bana garanti veriyor. Tabi yine bir expertiz e ve ustama götüreceğim.

Yorumlarını esirgemeyen herkeze şimdiden teşekkürler. Almaya niyetlendiğim araç ın link i aşağıdadır.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-2006-seat-leon-194769165/detay

.

2. Leonm@nia

Leonm@nia SCW Üyesi

3.856
    1.633
    113
    Kardeşim öncelikle hayırlı olsun... 1,6 alcaksan 16v olsun illaki... 8v e bakma bile... ancak ben de şiddetle sana TSI motor tavsiye ederim... şartları biraz daha zorla ve TSI al derim...

varidat ve SaLToN bunu beğendi.
  3. SaLToN

SaLToN SCW Üyesi

50
    36
    18
    Valla abi şartları o kadar zorladımki. Hanımla papaz olduk nerdeyse :)
    Peki abi 8v 16v olayını nasıl anlarız. Motor kapağında yazarmı?

varidat ve Leonm@nia bunu beğendi.
  4. Leonm@nia

Leonm@nia SCW Üyesi

3.856
    1.633
    113
    Ruhsattaki numaradan herhangi bir servisi arayıp bilgi alabilirsin...

5. schumi

schumi SCW Üyesi

8.181
    1.217
    113
    TSI almadığına pişman olursun daha sonra...

6. SaLToN

SaLToN SCW Üyesi

50
    36
    18
    Arkadaslar 2 saate kadar arac sahibi ile bukusacagiz. Bana tavsiyesi olan. Alacagim arac ile ilgili yorum yapacak olan yokmu.

7. varidat

varidat SCW Üyesi

144
    39
    28
    ön kaput niye değişmiş, hasar kaydının olmaması aracın kaza yapmadığı anlamına gelmediği gibi hasar kaydının olması da büyük bir kazasının olduğu anlamına gelmez...

Bunu beğendi. SaLToN bunu beğendi.
  8. varidat

varidat SCW Üyesi

144
    39
    28
    kesinlikle TSI tavsiye ediyorum ben ortalama 5 litreyle şehir içinde dolaşıyorum...

9. SaLToN

SaLToN SCW Üyesi

50
    36
    18
    Arac sahinin soyledine gore nakliyat in kasasina arkadan vurmus ve sadece kaput zarar gormus. Degesim sebebi buymus. Hava yastiklarinda acilma olmamis. Zaten adamin hicbir sozune itimat etmeyip expertiz e ve ustama gosterecegim. Kaput icerisinde oynama varsa zaten isime gelmez.

Bunu beğendi. varidat bunu beğendi.
  10. varidat

varidat SCW Üyesi

144
    39
    28
    Sonucu bekliyoruz hayırlısı...

Sayfayı Paylaş