Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon gizli özellikler

mtfpkr

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba

Bu gün internette gezerken bu sayfayı buldum leaon arçalarımızda kapalı olan özellikler varmış onları açıyorlarmış.Bilgisi olan varmı acaba.

Ürün Teknik Özellikleri :

• Kontağın ilk açılışında ibrelerin sona vurup geri gelmesi
  • Geri vitese takıldığında park sensörünün ekrana yansıması (PDC)
  • Kapıları uzaktan kumanda ile kilitlerken ve açarken uyarı sesi (orjinal alarm olan araçlarda buzzerdan öter)(Alarm olmayan araçlarda korna hafif çalar)
  • Coming home ve leaving home fonksiyonlarının sis farından yanması
  • Ön Yol bilgisayarında araca ilave edilmesi gereken benzinin litre olarak gösterilmesi (türkçe çeviride "ek yakıt" olarak yazıyor)
  • Gündüz sürüş farlarının teyp üzerinden kapatılıp açılabilmesi
  • Şerit değiştirirken verilen kısa sinyalin 3 kereden 4 kereye yükseltimi (destekleyen modüllerde)
  • Geriye takıldığında sağ aynanın aşağı inmesi
  • Klima paneli "Auto" konumundayken klimanın çalışma şiddetinin düğme üstünde gösterimi
  • Far anahtarı "0" veya gündüz "Auto" konumundayken arka parklarında yanması
  • Sinyallerin amerikan park yanması (FR araçlarda Sport Mode'da sadece yanması sağlanabilir)
  • Virajlarda sislerin yanması
  • Araç kilitledikten sonra açık kalan cam varsa bunun yağmur yağınca otomatik kapanması
  • Katlanır aynalı araçlarda araçtan inince uzaktan kumandaya bir kere bastığınızda aynaların katlanması
  • Camları kapatırken kontaktan anahtarı çıkarırsanız camlar kapanmayı durdurur. Bu fonksiyonun iptali yapılır. Böylece anahtarı çıkarsanızda camlar kapanır
  • Selektör attığınız da sis farlarının da yanıp sönmesi
  • XDS - Elektronik difransiyel kilidinin aktif edilip aracın daha iyi yol tutması(strong)
Not:Bu özellik 2013 model araçlarda aktif olmaz.

Ürün Notu:

• Bu işlemler aracın garantisini bozmaz
  • İşlem süresi 10 dakika olup randevu alınmasına gerek yoktur. Geldiğinizde yoğun olunduğunda duruma göre 10-20DK beklemeniz gerekebilir
  • Şehir dışından ürünü satın almanız durumunda kendi şehrinizde internet bağlantısı olan ODIS veya VagCom cihazı olan bir firma bulmanız gerekir. Bu firmadan Alpemix programi ile uzak bağlantı verirseniz işleminiz yapılabilir

Evet vagcom ile açılıyor servistede açtırabilirsiniz

İç Rakıyı Rahatla , Bin SeaT a Çağ Atla

2014 yılında yetkili servislerin bu özellikleri açtığını okumuş ve ERYA Servis'te konuyla ilgili girişimde bulunmuştum. Bana aracımda yazılım kontrolü yaptıklarını ve zaten olabilecek tüm özelliklerin aktif olduğunu, ekstra bir müdahalede bulunamayacaklarını belirtmişlerdi.
Aracım 2013 model ve fabrika çıkışı mevcut özellikleri ise;
- Geri vitese takıldığında sağ aynanın aşağı inmesi,
- Virajlarda sislerin yanması,
- Uzaktan kumandanın kilit düğmesine basılı tutunca aynaların katlanması ve camların kapanması,
şeklinde.
Vagcom aracılığı ile yapılacak yazılım güncellemesiyle, selamlama ve park sensörünün görsel hale gelmesi gibi özelliklerin açılabildiğini duyduğumu belirttiğimde ise aracın garanti kapsamından çıkacağını söylediler ve ben de konunun daha fazla üzerine düşmedim.

Valla servislere bakarsan herşeyden garanti dışı kalıyor araç açtırın birşey olmaz bütün kullanıcıların neredeyse hepsi açık durumda

kurye ile elden teslime verildi

arkadaşlar ben hafta içi kartal doğuş otoya uğryacağım orada sorarım

Bu gizli özellikleri actırabileceğimiz bir yer var mı tanıyan bilen arkadaslr yardımcı olabilir mi? Fiyat ve yer konusunda

2012 Seat leon 1.4 TSİ 125 hp Copa plus

İstanbulda ender elektronik var onlar yapıyor 50tl olması lazım maltepe de yeride

kurye ile elden teslime verildi

İstanbula geldiğimde mutlaka yaptıracagım o zaman. Arabaya bir zararı yok dimi @memet_one

2012 Seat leon 1.4 TSİ 125 hp Copa plus

Geri
Üst Alt