Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

LEON FR led kısa far yükseklik ayarı

Bu araçlarda ağırlığa duyarlı led sistem yok mu?
(Leon)

Bu araçlarda ağırlığa duyarlı led sistem yok mu?
(Leon)
Ağırlığa duyarlı sistem olması demek ayar yapılamaz anlamına gelmiyor.
Mesela far standart ayarı düşük ise o ayara göre inip ya da kalkıyor far.
Benim farlar standart yere yakın bakıyordu aracı basınca iyice göstermez oldu :)
Ayarladılar serviste.

Ağırlığa duyarlı sistem olması demek ayar yapılamaz anlamına gelmiyor.
Mesela far standart ayarı düşük ise o ayara göre inip ya da kalkıyor far.
Benim farlar standart yere yakın bakıyordu aracı basınca iyice göstermez oldu :)
Ayarladılar serviste.
Amortisor ile ilgili işlemlerden sonra doğal :D

4.5 cm ön aşağıda olunca haliyle far da o seviye de aşağı iniyor o da metre mesafesine vurduğunda baya sorun oluyo :)

3.5 yay takınca benim de biraz aşağıda kaldı. Sensörde sıkıntı yok ama dediğiniz gibi araç aşağı oturunca ister istemez farı aşağıda tutuyor. Bizim yapabileceğimiz bir işlem var mı acaba ? Servis için randevu falan uğraşmayalım şimdi.

3.5 yay takınca benim de biraz aşağıda kaldı. Sensörde sıkıntı yok ama dediğiniz gibi araç aşağı oturunca ister istemez farı aşağıda tutuyor. Bizim yapabileceğimiz bir işlem var mı acaba ? Servis için randevu falan uğraşmayalım şimdi.
Randevuya gerek yok bi selam vermeye uğradım diyin o sırada 5 dk lık işi var. Kendiniz de yaparsınız ama bilgisayarlı ayar olmazsa sorun oluşturur..

Konu eski ama hortlasın. Led farda mercek yok ki.. bugün ben de ayarlattım serviste. Kaldı ki mercek olsa dahi merceğe zararı yok :)
aynen hocam bende yaptımıştım zaten. bilgisayardan bi anahtar yardımıyla iki dakkada ayarı çektik. ama bu araçların güzel bi özelliği var ağırlığa göre far kendini aracın yerden yüksekliğine göre adapte ediyor :) tabi far ayarı bundan farklı :)

Arkadaslar benim aracımda led paket ve iyice yere bakıyor kısa farlar farın üzerindeki yükseklik ayar vidalarıda sona kadar açılmış yani ayarı düşürebiliyorum fakat yükseltemiyorum sona gelmiş ve farlarım hiç göstermiyor bu konu hakkında bilgisi olan varmı bi çözümü varmı şimdiden teşekkürler

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu arada arabayı çalıstırınca farlar aşagı yukarı yapıp kendini adapte ediyo yani sanırım far yükseklik ayarı motorunda falan bi sıkıntı yok

Bu arada arabayı çalıstırınca farlar aşagı yukarı yapıp kendini adapte ediyo yani sanırım far yükseklik ayarı motorunda falan bi sıkıntı yok

araca yay yada coilover taktıysanız far yükseklik ayar sensörü kırılmış olabilir. ben coilover taktığımda kırılmıştı. arka sol lastiğin ordan kontrol edin kırılmışmı diye
810ebe6e05d2891e5300fd23348bf4ff.jpg

Geri
Üst Alt