Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon FR kış lastiği 225/45R17 mi 205/50R17 mi?

benm önerim 4 adet çıkma sac jant alıp 16 inçlik üzerine 205 55 r16 lastikler ile çok daha uyguna daha kaliteli lastik kullanılması yönünde olacaktır.

Emre FR gibi araca sac jantı yakıştıramazsın yahu, 205 yada 215 lik 50 yanak konforlu da olur Patronun lastikleri 50 yanaktı bildiğim kadarı ile araçtaki konfordan da son derece memnundu. davlumbazlara sürtmezse bence mantıklı iş olur. marka olarak da lassadan yana oyum.

bu saatten sonra her arabaya yakıştırırım abi gözünün yaşına bakmam valla.

geçen hafta evlenme arefesinden son dakkadan dönen birisi olarak bundan sonra tüm harcamalarım cebimde ne kadar çok para kalırsa o kadar iyi şeklinde olacak. ayağımızın yere sağlam basması gerekiyormş öyle istiyormş ablalar.

bu saatten sonra her arabaya yakıştırırım abi gözünün yaşına bakmam valla.

geçen hafta evlenme arefesinden son dakkadan dönen birisi olarak bundan sonra tüm harcamalarım cebimde ne kadar çok para kalırsa o kadar iyi şeklinde olacak. ayağımızın yere sağlam basması gerekiyormş öyle istiyormş ablalar.

o ablaların ağzı hiç boş durmaz Emre, çoğu kez haklıdırlar ama erkek adam hele Türk hele de araba mod düşkünü ise hiç sorun değil bunlar. Ekonomi yapacak para tutacak kazanç kapıları o kadar çok fazla ki, sırf bunun için FR gibi bir araca sac jant takmam ben. Eğer o kadar hesap yapıyorsam ne işim var FR'da giderim dizel micra alırım mutijet punto alırım. Sen bir ara gel de ekonomi konuşalım, o ablalardan konuşalım özlettin kendini.

daha dün leonu satıp 1.6 dizel 407 alıyordum direktten döndüm abi öyle diim :D

kısmetse haftaya gelme durumum var ama hava durumu böyle giderse trenle bile gelmem :)

offf tren deme yahu her gün 2.5 saatim geçiyor trende benim. rötar yapmadığı beklemediği sürece çok keyifli ama bekledimi deli oluyorsun. 3 gündür bişey oldu 1 saatte İzmit giren Tren 50 dakka rötarlı giriyor deli oluyorum.

abicim 407yi bilmiyorum, donanımı leondan iyi ise neden olmasın? 2,0cclerin motor sesi hakkında çok övgüler duydum ama ben tercih etmem al yada alma da diyemem. benim aklımda o sınıftaki tek model superB.

offf tren deme yahu her gün 2.5 saatim geçiyor trende benim. rötar yapmadığı beklemediği sürece çok keyifli ama bekledimi deli oluyorsun. 3 gündür bişey oldu 1 saatte İzmit giren Tren 50 dakka rötarlı giriyor deli oluyorum.

abicim 407yi bilmiyorum, donanımı leondan iyi ise neden olmasın? 2,0cclerin motor sesi hakkında çok övgüler duydum ama ben tercih etmem al yada alma da diyemem. benim aklımda o sınıftaki tek model superB.

abi ne 2.0 ı bildiğimiz psa nn focus motoru 1.6 hdi :D

47000 tl millesium donanım daha pazarlık yapılmamış haliydi 31 32 ye de sayacaklardı benim aslanı. vazcaydm.

abi ne 2.0 ı bildiğimiz psa nn focus motoru 1.6 hdi :D

47000 tl millesium donanım daha pazarlık yapılmamış haliydi 31 32 ye de sayacaklardı benim aslanı. vazcaydm.

satsaydın aslana terbiyesizlik edecekmişsin otur dur olduğun yerde bırak araba maraba işlerini. focus 1,6cc dizel makinelerdeki tüketim çok cazip ama tsi satıp almaya değmez. az gez az yak sen zaten biliyorsun bu işleri.

valla bi baskı balata değişimi 407 de 1400 tl tutuyor dediler one len dedm zaten direk :) şimdilik leona devam belki yaza pedere bi 320d alır leonu satar passata konarım :)

arkadaslar ince taban karli zeminde daha iyi yol tutar. birazcik fizik bilerek bunu anlayabilirsiniz.. ince tabanda yere temas eden yuzeylerin toplami, genis tabaninkinden az olacaktir. boylelikle;

aracin agirligi / yere temas eden yuzey alani = yere uygulanan basinc

yani ne kadar ince tabanli lastik kullanirsak aracin yere yaptigi basinc o kadar fazla olur ve karli zeminde kaymayi minimuma indiririz.

eger cap degismiyorsa 205/50 tercih edin..

Geri
Üst Alt