Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon FR kış lastiği 225/45R17 mi 205/50R17 mi?

modelci

Kayıtlı Üye
orjinal ölçü 225/45R17
ama 205/50R17 ninde çapı tutuyor. Kış lastiğinde tabanı küçültüp 205 yapmanın fayfası olurmu?

Birde hangi marka olayı, kayseride dün continental,michelin,googyear ve syron gördüm.

225 taban fiyatları:
michelin 305tl
goodyear 265tl
continental 295tl
syron 190 tl. idi.

Arac kışın erciyese cıkıp inecek, ne önerirsiniz?

205-50-17 kar performansı olarak 225 ten daha basarılıdır.

kar lastiğinin tabanı daha dar olur.. :)

Kar lastiği daha dar olabilir 215 de olabilir michelin baya pahalı goodyear tercih edilebilir....:eek:key:

ben kar lastıgı olarak lassa snoways aldım lassadan sıkayetcı olan gormedım aksıne cok kısı asırı derecede memnun

Arkadaşlar birşeyi atlıyorsunuz... Dar tabanlı lastik buzda, perfromanslı kullanımda veya düz yolda daha iyidir ancak dar tabanlı lastik ile tabanı kar olan bir yolu çıkmak daha zor olur...
Günlük kullanım için iyi bi kar lastiği olsun yeterli.. çok dar olması daha iyi olur anlamına gelmez ama zaten 205te dar bi lastik sayılmaz :) oldukça yeterli olur..

Dar taban neden iyi oluyor geniş olursa bir noktaya etki edecek basınç az olmaz mı? dolayısıyla geniş taban olursa daha iyi olmaz mı karda? benim bildiğim karda yürüyen adam bile ayağına tabanı genişletecek birşey giyer ????

dar olmalıymış abi yazılana göre ama nedenini ben anlayamadım :S

dar olmalıymış abi yazılana göre ama nedenini ben anlayamadım :S

ben önce kendi bilgilerimden yazacaktım ama vazgeçtim..çünkü farklı şey okudum..
bana göre de dar bu yazıda ya aynısı olsun dar da olabilir diyor..

bana göre neden dar olmaşı..snowboard misali karın üstünde kalır ve kayar aynı şekilde geniş lastik su birikintisinde yüzer batmaz..
amaç yolda yere ulaşabilmek..yani asfalta..ne kadar aşağı inersek o kadar iyidir kış lastiği dişleri de ve asimetrik yapısı sayesinde karı parçalar ve zemine iner ya da mazimum sevide aşağı iner ve karla birlikte yere tutunur..
kış ralilerine baktığımızda..finlandiya isveç gibi oralarda kullanılan lastiklet oldukca dardır.. videodaki lastiklere bakın

Geri
Üst Alt