Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon FR acil yardım!

Motor soğuk, parçalar her bir şey soğuk, ilk çalıştırmada bir çok parça hareket ediyor motor içinde, soğuk olmasından veya yağlanma henüz olmamasından dolayı ufak tefek sesler biraz normaldir sanırım. Araçtan gelen sesler önemlidir tabikide her zaman fazlada kafa yormamak lazım sanırım :)

Motor soğuk, parçalar her bir şey soğuk, ilk çalıştırmada bir çok parça hareket ediyor motor içinde, soğuk olmasından veya yağlanma henüz olmamasından dolayı ufak tefek sesler biraz normaldir sanırım. Araçtan gelen sesler önemlidir tabikide her zaman fazlada kafa yormamak lazım sanırım :)

Belkide dediğin gibi ilk çalıştırmadan kaynaklı olabilir. Tekrar deniyecem bakalım. Uzun yolda özellikle rölantideyken.

Ben vitesi boşa çekerken ayağımı debriajdan çekince bazen ses geldiğini duyuyorum ya ben debriajdan hızlı çekiyorum yada normal bir ses. :)

• Beğen
Reaksiyonlar: Şef
Ben vitesi boşa çekerken ayağımı debriajdan çekince bazen ses geldiğini duyuyorum ya ben debriajdan hızlı çekiyorum yada normal bir ses. :)

hasan duran arabada ne cok sey denıyormususun ya sen bılıyosan konuya yaz bılmıyosan yorum yapma bılen cevaplar ıllakı

• Beğen
Aracı ilk çalıştırdığımda daha hareket etmeden şoför koltuğunun altından vites tarafına yakın bir yerden sanki metal parçasına tırnakla sürtme gibi yada tıkırtı gibi 1-2 saniye bir ses geliyor. Ara ara oluyor araç çalışır haldeyken. Az önce dışarı çıktım geldim. Geldikten sonra rölantide tekrar dinledim sesi ama bir türlü duyamadım. Bunun mantıklı bir açıklaması var mı?

Haftaya uzun yol yapacam fakat aracın gidişinde dur kalkta falan hiç bir sıkıntım yok çok şükür. Daha önce başka konu başlıkları altında da şoför koltuğunun altından çok hafif içten bir silkeleme hissediyorum diye bahsetmiştim. TSI larda olur gibi ifadeler okumuştum. Tecrübesi olan arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim?

Bu konuda Başka bir arkadaş daha bi rahatsızlık dile getirmişti ama ben çok önemli bi durum olduğunu sanmam :eek:key:

• Beğen
Genelde bu durum motor sogukken oluyor bir kac kere benımde dıkkatımı cekti cok onemli birsey oldugunu dusunmuyorum buyuk ihtimalle motorun soguk ve parcaların yenı olmasından kaynaklanıyor

• Beğen
Geçmiş olsun, ama sanırım bahsettiğiniz şey bir sorundan ziyade diğer arkadaşların da dediği gibi motorun soğuk olmasından kaynaklanan bir şey. Benzer bir ses benim aracımda da var sabah ilk çalıştırmalarda. Ama vites kutusundan (veya şanzuman benzeri bir yer) değil de, sanki motor tarafından geliyormuş gibi. Ara ara geliyor (7-8 sn de bir) ve 1-2 sn. kadar sürüyor. Yalnız sesi tanımlayacak olursam daha çok elektrik motoru sesi gibi (hani su motoru su atmadan önce gelen ses var ya) ve motor ısınınca kesiliyor. Servise sordum, ABS kendini toparlıyor olabilir dediler, ama sorun yoktur dediler. Bir problem olduğunu sanmıyorum ama bir sorun isterseniz servise..

• Beğen
Bunun aynisi bir arkadaşta daha olmuştu geçmişte egzost bağlantilarini lifte kaldirtip gözden geçirt tam şöför koltuğunun oradaki kelepçe gibi dalga var onu yoklattir boşluk vardir orada

• Beğen
Arkadaşlar teşekkürler. Bakıma gideceğim zaman yada servise gittiğimde mutlaka kontrol ettirecem.

Geri
Üst Alt