Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon FR acil yardım!

Şef

Kayıtlı Üye
Aracı ilk çalıştırdığımda daha hareket etmeden şoför koltuğunun altından vites tarafına yakın bir yerden sanki metal parçasına tırnakla sürtme gibi yada tıkırtı gibi 1-2 saniye bir ses geliyor. Ara ara oluyor araç çalışır haldeyken. Az önce dışarı çıktım geldim. Geldikten sonra rölantide tekrar dinledim sesi ama bir türlü duyamadım. Bunun mantıklı bir açıklaması var mı?

Haftaya uzun yol yapacam fakat aracın gidişinde dur kalkta falan hiç bir sıkıntım yok çok şükür. Daha önce başka konu başlıkları altında da şoför koltuğunun altından çok hafif içten bir silkeleme hissediyorum diye bahsetmiştim. TSI larda olur gibi ifadeler okumuştum. Tecrübesi olan arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim?

Saol abi. Aracı çalıştırdıktan sonra elim vitesteyken vitesin altında oluyor bu olay hissediyorum ama çok aşırı derecede rahatsız edecek bir ses değil. Neden geldiğini merak ediyorum sıkıntılı bir konu olmasından korkuyorum?

Saol abi. Aracı çalıştırdıktan sonra elim vitesteyken vitesin altında oluyor bu olay hissediyorum ama çok aşırı derecede rahatsız edecek bir ses değil. Neden geldiğini merak ediyorum sıkıntılı bir konu olmasından korkuyorum?
ufak sürtme sesini hiç duymadım abi valla çok çalıştırdım arabayı kapılar vs kapalıyken sessiz ortamda teyp kapalıyken hiç böyle bir ses duymadım yinede baktır sen abı uzun yol öncesi bakımın zararı yoktur her zaman baktırmalısın abı sorun olsun olmasın.
Bu silkelme dediğiniz şey nasıl oluyor abi anlatırmısın silkelme nedir hala anlamış değilim arabanın kendini hafif sarsmasımı diyorsunuz.?

ufak sürtme sesini hiç duymadım abi valla çok çalıştırdım arabayı kapılar vs kapalıyken sessiz ortamda teyp kapalıyken hiç böyle bir ses duymadım yinede baktır sen abı uzun yol öncesi bakımın zararı yoktur her zaman baktırmalısın abı sorun olsun olmasın.
Bu silkelme dediğiniz şey nasıl oluyor abi anlatırmısın silkelme nedir hala anlamış değilim arabanın kendini hafif sarsmasımı diyorsunuz.?

Araç daha yeni olduğu için ister istemez insan ses dinlemeye başlıyor. Yolda kasisten geçerken bile en ufak sesi dinliyorum ben. Aracın gidişine veya kaçışına yada dur kalk olayına hiçbir yan etkisi yok bu sesin. Şoför koltuğunun altından ilk çalıştırdığında ara ara koltuğun altından bir sallanma hissediyosun. Eksoz borusu mu yakıt borusumu bilemiyorum ama sürekli olmuyor bu yani çalışırken ara ara oluyor rölanti de beklerken.

Güncel... [MENTION=19934]Çöllü[/MENTION] [MENTION=23360]atay78[/MENTION] [MENTION=24302]firozat[/MENTION] arkadaşlar yardım. :)

Güncel... @Çöllü @atay78 @firozat arkadaşlar yardım. :)

ben bole bırsey duymadım bence dostum sen cok pınpırıklısın ondan dolayıda kulagına sureklı sesler gelıyor cok takıntılı olmamak lazım sıfır arac almıssın her defasında hata aramayı bırak bence gende sen bılırsın benım tavsıyem sadece bu :)

• Beğen
Reaksiyonlar: Şef
Geçmiş olsun.. Araç DSG olsa ondan geliyordur dicem ama araç FR. Baskı balata, volant sesi olabilir mi acaba? Bizim ibizanın önceki sahibi baskı balatasını değiştirtmiş ama volantla ilgili sorun olmuş sanırım, özellikle araç soğuk iken bahsettiğin şekilde bir ses geliyor, ısınınca ses azalıyor veya ara sıra geliyor. Örneğin ışıklarda durduğunda ses geliyor ama debriyaja bastığında ses kesiliyor. Aklıma bunlardan başka bir fikir gelmiyor servise veya bir ustaya göstermende fayda var gibi..

• Beğen
Araç daha yeni olduğu için ister istemez insan ses dinlemeye başlıyor. Yolda kasisten geçerken bile en ufak sesi dinliyorum ben. Aracın gidişine veya kaçışına yada dur kalk olayına hiçbir yan etkisi yok bu sesin. Şoför koltuğunun altından ilk çalıştırdığında ara ara koltuğun altından bir sallanma hissediyosun. Eksoz borusu mu yakıt borusumu bilemiyorum ama sürekli olmuyor bu yani çalışırken ara ara oluyor rölanti de beklerken.
Rölantide hiç titreme vs hiçç yaşamadım TSİ olan araçlarımda belkide oldu ben hatırlamıyorum bende olmadı öyle birşey.
Valla aynı kafayız abı senınle Stylede arabanın marş sesi farklıydı Fr nin daha bi ayrı ilkten dizel çalışması gibi farklı böyle daha tok bir ses var. Valla büyük birşey gözükmüyor ama abi sen yinede göster aşırı gürültü çıkarmayan bir gürültü sesi ve 1 2 saniye sonra gidiyor diyorsun bence cokda onemlı değil o sesin cıkması yinede için rahatlasın servise götür.

• Beğen
Geçmiş olsun.. Araç DSG olsa ondan geliyordur dicem ama araç FR. Baskı balata, volant sesi olabilir mi acaba? Bizim ibizanın önceki sahibi baskı balatasını değiştirtmiş ama volantla ilgili sorun olmuş sanırım, özellikle araç soğuk iken bahsettiğin şekilde bir ses geliyor, ısınınca ses azalıyor veya ara sıra geliyor. Örneğin ışıklarda durduğunda ses geliyor ama debriyaja bastığında ses kesiliyor. Aklıma bunlardan başka bir fikir gelmiyor servise veya bir ustaya göstermende fayda var gibi..

Ya ben olayı tam olarak izah edememiş olabilirim. Şimdi aracı ilk çalıştırdım, o halde iken, hiçbir şekilde debriyaja basmadan vites boşta iken vitesin alt taraflarından ( bu benim tahminim tabi ) : metala tırnak sürter gibi anlık bir ses geliyor sürekli değil ara ara geliyor ve kııııık diyip susuyor. :) Ama 1-2 km yaptım geldim sonra tekrar rölantide dinledim öyle bir ses gelmedi. Rölantide daha araç yürümeden ve vites geçişi olmadan ilk çalıştırmada geliyor bu ses birşey biryere sürtüyor gibi. [MENTION=23360]atay78[/MENTION]

Geri
Üst Alt