Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon FR 2016 DSG şıkırtı???

yılmaz16

Kayıtlı Üye
Cümleten selamunaleyküm, bugün camı açtım gidiyordum sette yavaşladım aracım vites küçültürken şıkır şıkırtt diye ses yaptı dikkat ettim buyulturken bu ses çıkmıyor bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?

DGS şanzıman çift kavramaya ve çift debriyaj mekanizmasına sahiptir... Örneğin 3. Vitesteyken boşta kalan debriyaj gaza basarken 4e gazdan ayagini çekerseniz vitesi 2ye düşürür... Ve bu sürekli hızlı bir şekilde değişir... Duyduğunuz seste bunun sesidir... Ve bu bir arıza olmamakla beraber... Sanzamanin yapısal kendine özgü olan sesidir... Tüm 7ileri kuru kavrama dsg sanzimanlarda mevcuttur...

DGS şanzıman çift kavramaya ve çift debriyaj mekanizmasına sahiptir... Örneğin 3. Vitesteyken boşta kalan debriyaj gaza basarken 4e gazdan ayagini çekerseniz vitesi 2ye düşürür... Ve bu sürekli hızlı bir şekilde değişir... Duyduğunuz seste bunun sesidir... Ve bu bir arıza olmamakla beraber... Sanzamanin yapısal kendine özgü olan sesidir... Tüm 7ileri kuru kavrama dsg sanzimanlarda mevcuttur...
Hocam sağolasin aydınlattigin icinn , üstadı bulmuşken bir soru daha sorayım geri vitese taktigimda pır pır pır bi titreme geliyor frene basarak gelirken ve bu titreme araç soğukken daha fazla oluyor yanımdakine soruyorum titrediği falan yok diyor ben biraz fazla dinliyorum araci sanırım , bu titremenin araç kavramada olduğu icin yaptığını düşündüm ben kendi kafamda çünkü ayni esnada frenede basıyoruz bu yüzden olabilir mi ?

Ayağın hafif frenden çekmeye basladigin anda araç kavramaya baslar... Çift ve kuru kavrama olması itibariyle normal debriyaj sistemi gibi değil ve ufak titremeler olması normal... Ama araç isindiktan sonra titreme devam ediyorsa kavrama balatasinda sıkıntı vardır... Kavrama balatasi çok çabuk arıza verecek parça değil ortalama 80 120.000 km civarında ömrü vardır.

Dsg şıkırtısı normaldir.. ama dsg de en önemli nokta kavrama çok hassas olduğundan araç durduğu an frene tamamen basmaktır.
Kavrama yarıda kalır ısınırsa yarım debriyaj gibi kalacağından kavramayı çabuk yersiniz.

Merhaba arkadaslar benmde bi sorun olacak buraya yazdm dsgden konusmussnz diye bendede 2016 dsg 1.2 var bende sessiz ortamda farkettm belkıde aldgmdan bellı vardı vitesi D den R ye taktıgımda dışardan tık diye bi ses geliyor sanki sigorta atmış gbi sizcede normalmi sadece R ye takınca yapıyor yardmcı olursanz sevinirm

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt