Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

LEON DSG Vites Düşme Sırasında Sarsıntı.

LKTN

Kayıtlı Üye
4500 Km oldu LEON' u alalı. Ancak son zamanlarda DSG geçişlerinde, özellikle vites düşürürken hafiften sarsıntı yapıyor gibi geliyor bana. D modunda iken 2. vitese geçerken de hafif hissetmeye başladım. S modunda 2. vitese geçişlerde zaten sarsıntı oluyor da onu geçtim artık. Bir de bazı bozuk yollarda araç 2. viteste giderken bir anda 1 e çekiyor vitesi ve turboya biniyor araç. Sarsıntılı yollarda vites kararsızlığı normal mi acaba? Yaşayan arkadaşlar var mı bu sıkıntıları ?

4500 Km oldu LEON' u alalı. Ancak son zamanlarda DSG geçişlerinde, özellikle vites düşürürken hafiften sarsıntı yapıyor gibi geliyor bana. D modunda iken 2. vitese geçerken de hafif hissetmeye başladım. S modunda 2. vitese geçişlerde zaten sarsıntı oluyor da onu geçtim artık. Bir de bazı bozuk yollarda araç 2. viteste giderken bir anda 1 e çekiyor vitesi ve turboya biniyor araç. Sarsıntılı yollarda vites kararsızlığı normal mi acaba? Yaşayan arkadaşlar var mı bu sıkıntıları ?
vallha üstat şimdi açıkçası vites düşmelerinde bi sarsıntı yaşamdım şimdiye ama bundan sonra dah bi dkkat ederim acıkcası, ben D de iken zaten 1i zor görüyorum ikiye geçerken bide hissedicem sen nasıl hissediyorsun :) bozukyollarıda ben trip'e alıyorum kendım attırıyorum,bozuk yollarda veya trafiğin yoğun yollarda zaten triP'e kullanmanı tavsıye ederim cunku vites yükseltip alçaltıp duruyor araç,hem şanzımanı gereğinden fazla yormassın hem ısınmaz falan filan. Ama biraz dha dikkat et derim aracı dinle devam ederse servise git direk. Cünkü benın 46bin araç,ama vites düşümünde daha sarsıntı yaşamadım.

Çok büyük bir sarsıntı değil ama vites düştüğünü hissediyorsunuz. Siz de araçla sürekli 2.nci viteste kalkış yapıyorsunuz o zaman ki, bu da aracın şanzımanına zarar veriyor. Araç zorlanacak olduğu durumlarda direk manuele alıyorum aracı zaten. Ama ne kadar sakınırsak o kadar sıkıntı çıkıyor sanırım ...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

dsg kullanmak sanattır...bişiciniz yok kronıktır sanırım :)

• Beğen
Reaksiyonlar: LKTN
dsg kullanmak sanattır...bişiciniz yok kronıktır sanırım :)

Yarı otomatiklerle yıldızım barışmadı bir türlü. Trafikte kendi konforumdan çok şanzımana yük bindirmemek ve 2. Viteste kalkmamak için uğraşıyorum . Dediğiniz gibi belki de benden kaynaklıdır.

yani durumdan duruma değişiyor tabi, ama olabildğince dikkat ediyorum tabiki,D'de 1 i görmüyorum derken önceki durumlardan bahsediyorumkii bayadır bende 1 le kalkış yapıyorum senın gibi,ama diğer durumlarda şuan öyle bi durum görmedim. Dsg kullanmak @kirlisakal dediği gibi sanattır bizde elimizden geldiğince herşeyine dikkat ediyoruz :D

• Beğen
yani durumdan duruma değişiyor tabi, ama olabildğince dikkat ediyorum tabiki,D'de 1 i görmüyorum derken önceki durumlardan bahsediyorumkii bayadır bende 1 le kalkış yapıyorum senın gibi,ama diğer durumlarda şuan öyle bi durum görmedim. Dsg kullanmak @kirlisakal dediği gibi sanattır bizde elimizden geldiğince herşeyine dikkat ediyoruz :D

Valla şu 1-2 aralığını çözseler başka bir sıkıntım yok. Utanmasalar 1. Vites koymayacaklarmış araca.

Valla şu 1-2 aralığını çözseler başka bir sıkıntım yok. Utanmasalar 1. Vites koymayacaklarmış araca.

yav zaten çözemedim bu işi 7 vites koyuyorsun bir yok gibi boşuna iş yapıyorlar ama işte sonra bi dünya sıkıntı, ne dileim allah sorundan sıkıntıdan koruusn herkesı :)

Aynı sorun bende de oluyor özellikle bozuk yollarda 2den 1e çekiyor aynı söylediğiniz gibi sarsıntı yapıp devirleniyor bende kronikliğe yoruyorum

• Beğen
yav zaten çözemedim bu işi 7 vites koyuyorsun bir yok gibi boşuna iş yapıyorlar ama işte sonra bi dünya sıkıntı, ne dileim allah sorundan sıkıntıdan koruusn herkesı :)

1. Vites dişlisi çok küçük tasarlanmış. Manuele aldığınızda 1. Viteste 3000 devire gelmeden bağırmaya başlıyor. Herhalde bu nedenle yapmışlar. Ama bazen çok çabuk vites yükseltip aracı hantallaştırıyor DSG

Geri
Üst Alt