Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon - dizel / dsg 30.000 bakimi

jvfc

Kayıtlı Üye
Arkadaslar merhaba,
2012 model dizel dsg leonumaa 30.000 bakimi yaptiracagim. Servis 30.000 ya da 2 yilda bir fren hidroliginin degismesi gerek dedi. Bana 30.000'deki arabanin fren hidroliginin degismesi cok sacma geldi. Toplamda 680 TL ucretten bahsettiler.
Bu durum normal midir sizce?

PERİYODİK BAKIM | SEAT Türkiye
burdan aracınızın motorunu şanzımanını girince standart bakım gözüküyor kardeşimin 1.6 tdi s-tronic A3 ününde 30000 bakımını yaptırdık geçen ay serviste onda da değişmedi fren hidroliği. normalde değişmiyor ama sizin aracınızın ihtiyacı olabilir

PERİYODİK BAKIM | SEAT Türkiye
burdan aracınızın motorunu şanzımanını girince standart bakım gözüküyor kardeşimin 1.6 tdi s-tronic A3 ününde 30000 bakımını yaptırdık geçen ay serviste onda da değişmedi fren hidroliği. normalde değişmiyor ama sizin aracınızın ihtiyacı olabilir

Cok tesekkur ederim. Verdiginiz linke baktim, fren hidrolik degisimi gorunmuyor. Bana da sacma geldi zaten. 30.000 km'de fren hidroligi mi degisirmis ya.

evet 2 yılsa fren hidroliği değişir kardeşim servis haklı çünkü fren hidroliği en çabuk bozulan yağlar arasındadır sulanır rutubetlenir değişmezse eğer zamanla fren ana merlezi olmak üzere oring takımlarını yani tamir takımlarını bozar yapısını kaybeder bu yüzden sana ileride daha maliyet çıkartır bu yüzden değiştirmen uygundur ama yok ben arabayı satarım dersen değiştirme ozman mantık fren sistemi üzerindeki elemanların ömrünü uzatmak. dediğim gibi hidrolik yağ çabuk bozulan bir yapıya sahiptir tavsiyem değiştirmen yönünde olur 2 ay sonra bende değiştiricem 2 . bakımım km dolmadı ama yıl olarak doldu

Yanlış hatırlamıyorsam sitemizde bir üyemiz değiştirmişti fren yağını hem çok maliyetli değildi diye hatırlıyorum 2-3 yılda bir değiştirilse iyi olur fakat kullanıma göre bu süre az da olabilir çok ta yani tamamen maddiyat ve istek ile yapılan bir durumdur.

evet 2 yılsa fren hidroliği değişir kardeşim servis haklı çünkü fren hidroliği en çabuk bozulan yağlar arasındadır sulanır rutubetlenir değişmezse eğer zamanla fren ana merlezi olmak üzere oring takımlarını yani tamir takımlarını bozar yapısını kaybeder bu yüzden sana ileride daha maliyet çıkartır bu yüzden değiştirmen uygundur ama yok ben arabayı satarım dersen değiştirme ozman mantık fren sistemi üzerindeki elemanların ömrünü uzatmak. dediğim gibi hidrolik yağ çabuk bozulan bir yapıya sahiptir tavsiyem değiştirmen yönünde olur 2 ay sonra bende değiştiricem 2 . bakımım km dolmadı ama yıl olarak doldu

Cok tesekkur ederim detayli aciklama icin.
Benim arac 18-19 aylik. Simdi servisle tekrar gorustum ablamin aracinda (benim aracin aynisi ama o 12 aylik) 30.000 ve 45.000 bakiminda da degismemis. Olcumler normal cikmis cunku. Benim aracda degisime olcumler sonucu karar vereceklermis.

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

Yanlış hatırlamıyorsam sitemizde bir üyemiz değiştirmişti fren yağını hem çok maliyetli değildi diye hatırlıyorum 2-3 yılda bir değiştirilse iyi olur fakat kullanıma göre bu süre az da olabilir çok ta yani tamamen maddiyat ve istek ile yapılan bir durumdur.

Cok tesekkur ederim bilgiler icin.
Yukarida da belirttigim gibi olcum yapcaklarmis bakalim, yapsinlar duruma gore degsitirsinler.

Arkadaslar merhaba,
2012 model dizel dsg leonumaa 30.000 bakimi yaptiracagim. Servis 30.000 ya da 2 yilda bir fren hidroliginin degismesi gerek dedi. Bana 30.000'deki arabanin fren hidroliginin degismesi cok sacma geldi. Toplamda 680 TL ucretten bahsettiler.
Bu durum normal midir sizce?

vallaha benim araçta seninki ile aynı ama 30.000 bakımında fren hidroliği değişmedi ama [MENTION=631]igci_01[/MENTION] arkadaşımın dedği gibi
belki aracın ihtiyacı vardır görmüş olabilirler

vallaha benim araçta seninki ile aynı ama 30.000 bakımında fren hidroliği değişmedi ama @igci_01 arkadaşımın dedği gibi
belki aracın ihtiyacı vardır görmüş olabilirler

Daha yaptirmadim bakimi, yarin sabah biracagim ama randevu icin aradaigimda degisecek dediler. Sonradan icime sinmeyerek tekrar arayip sordugumda olcum degeri sonuclarina gore karar verecegiz dediler.

30000 de hidroliğe bişey olmaz çok takıntı yapma servisler masraf çıkarmayı sever

frenn hidroliği ile ilgili olarak

dün randevu için 3 servisi aradım,

doğuş esenyurt: evet 2 yılı doldurmuş araçlarda fren hidroliği değişimi yapıyoruz
altur: 2.yıl bakımında fren hidroliği değişimi yotur.
maslak doğuş: kontrol ederiz ölçüm yaparız değişmesi gerekiyorsa değiştiririz.

2.yıl dizel dsg bakım fiatı 590 tl (fren hidroliği dahil)

Geri
Üst Alt