Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon devir sorunu

adams1983

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar

Aracımda bir kaç gündür devir sorunu yaşıyorum. Servise henüz gitme fırsatım olmadı sizlerin fikrini almak istedim.

3. Vites ve sonrasında gaza yüklendiğim anda devir 6000 çıkıp iniyor. Devir yukarı fırlıyor araba bağırıyor. Sanki vites boştayken gaza basıyormusum gibi. Aracı 80 kmh üzerinde kullanamıyorum. Sorun ne olabilir sizce?

Merhaba arkadaşlar

Aracımda bir kaç gündür devir sorunu yaşıyorum. Servise henüz gitme fırsatım olmadı sizlerin fikrini almak istedim.

3. Vites ve sonrasında gaza yüklendiğim anda devir 6000 çıkıp iniyor. Devir yukarı fırlıyor araba bağırıyor. Sanki vites boştayken gaza basıyormusum gibi. Aracı 80 kmh üzerinde kullanamıyorum. Sorun ne olabilir sizce?

baskı balata gibi görünüyor, en yakın zamanda gidin servise bence, yoksa 80 ile de gidemeyebilirsiniz, el frenini çekip 2 yada 3. viteste biraz zorlayın eğer stop edecek dereceye gelmiyorsa baskı balatanız son canını veriyor demektir

Teşekkürler sabah ilk iş bunu denicem. Kısa bir süre once yazılım ile beygir yükseltmiştim onunla alakalı olabilir diye düşünmüştüm. Birde aracın bakımıda çok yaklaştı. Sebebi bunlar olabilir demiştim ama inşallah baskı balata değildir

Teşekkürler sabah ilk iş bunu denicem. Kısa bir süre once yazılım ile beygir yükseltmiştim onunla alakalı olabilir diye düşünmüştüm. Birde aracın bakımıda çok yaklaştı. Sebebi bunlar olabilir demiştim ama inşallah baskı balata değildir
Motorda sıkıntı olmasın da olan baskı balata olsun arkadaşım, en azından klasik bişey değişmesi, motor rektefiye etmekten iyidir

GT-I9190 cihazımdan gönderildi

aynı sorun bende olmuştu fakat leon aracımda değil 3cü vitesde gaza yüklendiğim de devir saati birden fırlıyor ama gitmiyor boşda gibi gidiyosun hissi yaratıyordu baskı balata değiştirdikden sonra çözüldü problem

Geri
Üst Alt