Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon Cupra'ya 3.35 Eğlencesi :)

Adamın son noktası 97 oktan benzıne gore deıl abı ısın basıt anlatımı.Kullandıgı beyınde b kac farklı map kullanabılıyor ve en son kullandıgı map de extra yakıt kullanıyor 97 ye ılaven.Youtube da yakıt farkında ne kadar bg ler fark ettıgını gosteren cok fazla dyno vıdeosu var.Olgarın uslubu ıyı olmasada Cupra sahıplerıne satassada yıne de yıgıdı oldur hakkını yeme demısler adamın arabası cok cıddı yuruyordu.Gecen hafta 1,5 bar basan gt30 lu 1.8 t s3 u gecıyordu adam.Zd9000 ın sahıbı hakan abının arabası da b oncekı denemelerıne gore degısmıs oncekı halını de bılıyorum ama 335 ın en ıyı halındeyken b kere daha denemelerı tam sonucu vercektır.

Bu arada 335 daha pıyasaya ılk cıktıgında modıfıyeyle alakası olmayan araba dergılerının baslıklarında "335 varken m3 e ne gerek var " baslıkları vardı,bu arabanın yapabılceklerını kucumsememek lazım.3 lıtre cıft turbo araba,stock motor ve turbolarla lımıtlerden kullanıldıgında demekkı hıc de kotu olmuyormus.Cupranın gt30 lu halı ıle bu sekılde gıtmesı kesınlıkle basarıdır cunku o da stock motorla gazlıyor gecılmıs olsa bıle 335 karsısında cok da yadırgamam

can 335 te neler oldugunu ne ıse yaradıgını bılıyorum benım demek ıstedıgım arada kı 3-4 boy kapatıp 3-4 boy acacak kadar fark olmaz sonucta bu yakıt sıhırbaz degıl

İnsanlar fazladan 2-3 oktan benzin koyup 1.4 TSI'dan 5-6 beygir alırken, bu araç yakıtla mucize mi yaratacak diye sormak bence yersiz.

chıple 25-30 hp alıyor 2-3 oktanla 5-6 hp buda ıyıymıs gercekten bu 1.4 tsı hava fıltresıyle kac hp alıyor yada bu hpler kaz gıbı havada ucuyorlar galıba

benim 1.6 leonum ön cam dahil film sayesinde + 3 beygir aldı oda amerikan oldugu için :D :D :D seviyorum böyle muhabbetleri izlemeyi yok şu bu kadar hp yok bu o kadar hp ;)

can 335 te neler oldugunu ne ıse yaradıgını bılıyorum benım demek ıstedıgım arada kı 3-4 boy kapatıp 3-4 boy acacak kadar fark olmaz sonucta bu yakıt sıhırbaz degıl

chıple 25-30 hp alıyor 2-3 oktanla 5-6 hp buda ıyıymıs gercekten bu 1.4 tsı hava fıltresıyle kac hp alıyor yada bu hpler kaz gıbı havada ucuyorlar galıba

Mehmet abi 108 veya 114 oktan yakıt koyuyorlar.Bunlar karışım değil direk yarış yakıtı.Yakıt kaliteli olduğu için yakıt-hava karışımını ve basınçları ona göre değişiyor.Ben bu bahsi geçen 335in neler yapabildiğini gördüm o yüzden yakıt belki 7-8 boydan fazla farkettirebilir ;)

Mehmet abi 108 veya 114 oktan yakıt koyuyorlar.Bunlar karışım değil direk yarış yakıtı.Yakıt kaliteli olduğu için yakıt-hava karışımını ve basınçları ona göre değişiyor.Ben bu bahsi geçen 335in neler yapabildiğini gördüm o yüzden yakıt belki 7-8 boydan fazla farkettirebilir ;)

bu bahsettiğiniz yakıt olayları hp fark ettırmez aracın patlamasını yanı ateşleme süresini hızlandırır sadece çünki mekanik bi etken değildir sadece mekaniği tetikleyicidir

bu bahsettiğiniz yakıt olayları hp fark ettırmez aracın patlamasını yanı ateşleme süresini hızlandırır sadece çünki mekanik bi etken değildir sadece mekaniği tetikleyicidir

Aracın basınç değerleri ve AFR si değişince HP değişmez mi?

bide unutmadan ben video da ki araçlar için konuşmuyorum genelden bahsedıyorum sonucta iyi yakıt iyi yanma ve patlama demektır buda kısa surede daha ıyı performans demektır :D :D :D

Aracın basınç değerleri ve AFR si değişince HP değişmez mi?

aracın lastiğe vericeği değerler yakıtla değişir mi sadece zamanlaması değişmez mi ? dyno yapılan araclarda o zaman niye yakıt sınırlaması koymazlar genel testlerde ? konu hakkında çok bi bilgim olmamakla birlikte bilir kişilerle çok yapılan muhabbette onların tecrubesınden edılen ızlenımlerdır bunlar yani çok bildigimden değil :D

kranktaki güç artarsa tekerdeki de artar.. :)

Geri
Üst Alt