Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon Cupra için hangi jantı almalı?

benim en beğendiğim jant modelleri lexani markası isterseniz bir araştırın şahane göz alıcı modelleri var...

dostum cuprayı cupra yapan orjinal jantlarıdır diye düşünüyorum ağırlık olarak emin ol bütün hesapları yapılmış ve en uygunu takılmıştır diye düşünüyorum bence bozma aracını zaten cuprayı diğer araçlardan dış olarak ayırt eden özelliklerin başında jantları ve tamponları geliyor ;)

Lexani'leri incelemiştim, güzel modelleri vardı diye hatırlıyorum. Lakin benim aradığım güzellik değil.

Bulabildiğim bilgilere göre Cupra jantı özellikleri 18x7.5 ET51 112x5 ve 12 kg. Bana daha bile ağır geliyor. 18x8.0 olmasına rağmen Advan RZ-DF 7.6kg. Bu büyük bir fark.

Güzel bir otomobili oturup saatlerce sıkılmadan inceleyebilirim; mütemadiyen bulur bir tane incelerim de. Ancak kullandığım aracın dışarıdan bakınca güzel gözükmesi bence çok da önemli değil. Çünkü kullanırken zaten onu dışarıdan göremiyorum. Başkalarının hoşuna gitmiş bana ne. Önemli olan kullanırken bana hissettirdikleri. Jant başına 4 kilodan fazla bir ağırlık kaybının da önemli derecede fark yaratacağını ümit ediyorum. Bir otomobil özel olsa bile, gerçekten ilgilenenler dışında kimsenin dikkatini çekmemesi bence daha güzel. Resimlerde parlak gözükse de bizim otomobil trafikte gayet sıradan gözüküyor. Mat siyah RZDF'lerle, jant kapakları düşmüş, daha da sıradan bir otomobil gibi gözükür inşallah :) Jant kapağı da ne kadar gereksiz birşeydir öyle..

Küçükken Murat 131'imiz vardı, babam onu Doğan görünümlü yapmıştı. İçimden hep "keşke görüntüsü böyle olacağına motoru Doğan gibi olsaydı" geçerdi. Ama tamponları güzeldi, onları çok severdim :)

Lexani'leri incelemiştim, güzel modelleri vardı diye hatırlıyorum. Lakin benim aradığım güzellik değil.

Bulabildiğim bilgilere göre Cupra jantı özellikleri 18x7.5 ET51 112x5 ve 12 kg. Bana daha bile ağır geliyor. 18x8.0 olmasına rağmen Advan RZ-DF 7.6kg. Bu büyük bir fark.

Güzel bir otomobili oturup saatlerce sıkılmadan inceleyebilirim; mütemadiyen bulur bir tane incelerim de. Ancak kullandığım aracın dışarıdan bakınca güzel gözükmesi bence çok da önemli değil. Çünkü kullanırken zaten onu dışarıdan göremiyorum. Başkalarının hoşuna gitmiş bana ne. Önemli olan kullanırken bana hissettirdikleri. Jant başına 4 kilodan fazla bir ağırlık kaybının da önemli derecede fark yaratacağını ümit ediyorum. Bir otomobil özel olsa bile, gerçekten ilgilenenler dışında kimsenin dikkatini çekmemesi bence daha güzel. Resimlerde parlak gözükse de bizim otomobil trafikte gayet sıradan gözüküyor. Mat siyah RZDF'lerle, jant kapakları düşmüş, daha da sıradan bir otomobil gibi gözükür inşallah :) Jant kapağı da ne kadar gereksiz birşeydir öyle..

Küçükken Murat 131'imiz vardı, babam onu Doğan görünümlü yapmıştı. İçimden hep "keşke görüntüsü böyle olacağına motoru Doğan gibi olsaydı" geçerdi. Ama tamponları güzeldi, onları çok severdim :)
seni çok iyi anlıyorum ama işe şu yönden bakman lazım belki çok hafif olması işlerine gelmediği için bu ağırlıkta yapmışlardır jantları sonuçta hafif jantlar pistte işe yarıyor yani günümüz şartlarında yollar çok kötü çok hafif jantlar çabuk balans bozabilir eğrilebilir bence bunlarıda göz önünde bulundurmalısın sonradan 18 jant takan bir çok kişi jantın eğrilmesinden şikayetçi ama ben orjinal jantlarımı lastikleri söktürmediğim taktirde birkere balans yaptırmadım kafam rahat biniyorum birde o yönünden düşünün derim ben

seni çok iyi anlıyorum ama işe şu yönden bakman lazım belki çok hafif olması işlerine gelmediği için bu ağırlıkta yapmışlardır jantları sonuçta hafif jantlar pistte işe yarıyor yani günümüz şartlarında yollar çok kötü çok hafif jantlar çabuk balans bozabilir eğrilebilir bence bunlarıda göz önünde bulundurmalısın sonradan 18 jant takan bir çok kişi jantın eğrilmesinden şikayetçi ama ben orjinal jantlarımı lastikleri söktürmediğim taktirde birkere balans yaptırmadım kafam rahat biniyorum birde o yönünden düşünün derim ben

Aslında hep düşünüp durduğum, en içime dert olan şeyi ifade ettiniz. Ancak orjinal jantlar ET51 ve kollar jantın orta ekseninden çok dışından bağlantı kuruyor. Yani malzeme olarak ağır olduğu için dayanıklı gibi bir izlenim veriyor olsa da, yapısal olarak oldukça nazikler. Şu ana kadar bir çukura düşmedim, ama yine de bir jantın ekseninin 3-4mm kadar saptığını balansçım bana gösterdi. Bu kadar sapmanın önemli olmadığını, ağırlıkla çözebileceğini söyledi ve çözdü de. RZ-DF'nin kollarının bağlantılarının tasarımı ve 8.0-ET48 oluşundan dolayı şekil olarak orjinal Cupra jantlarından daha fazla mukavemete sahip bir tasarıma sahip olduğu ortada. Tek sorun hafifliği sağlamak için malzemenin daha dayanıksız imal edilmiş olması ihtimali. Ancak Advan için bir Allah'ın kulundan "bunlar BBS kadar dayanıklı değil, hemen yamuluyor" şeklinde bir yorum yazana rastlamadım. Ama hafif olduğu kadar dayanıklı olduğu söyleyenini, kullanımından memnun olanını okudum. Sonuçta Subaru Impreza, Mitsubishi Evo gibi otomobillerde çok rastlıyoruz bu jantlara, bu da bana güven verdi açıkçası. İnşallah yanılmıyorumdur çünkü RZDF siparişini verdik gibi birşey oldu.

Elimden geldiğince dikkatli kullandığım halde nerdeyse sıfır offseti olan 185/60/R14 bir jantı bile yamultmayı başardıysam, dünyanın en dayanıklı, en ağır metalinden yapılmış jantı da taksam, böyle bir darbe karşısında onun da yamulacağına eminim. Kader, kısmet ne yapalım.

Bu arada hocam arabanız maşallah çok güzel gözüküyor. Bir de sisler Xenon olmasaymış tadından yenmezmiş..

anlıyorum bakın bakalım zevkler tartışılmaz içinize hangisi siniyorsa onu kullanın :) bu arada arabam hakkındaki yorumunuz için teşekkürler ama benim far ve sislerim xenon :) xenon olmadığı kanısına nerden vardınız :)

anlıyorum bakın bakalım zevkler tartışılmaz içinize hangisi siniyorsa onu kullanın :) bu arada arabam hakkındaki yorumunuz için teşekkürler ama benim far ve sislerim xenon :) xenon olmadığı kanısına nerden vardınız :)
Ben zaten sis farınız keşke Xenon olmasaymış demiştim. Onun dışında şahane.

özür yanlış anlamışım :) farlar xenon sisler sarı sevmiyorum ben takım konusunda hassasım :) bu arada imzamdaki araç eski fr aracım yeni aracım üye araçları bölümünde lau 85 cupra r ordan inceleyebilirsiniz :) yorumlarınız önemli

bende cupra aracın orjinal jantların degişmesine karşıyım o bir cupra ve onun dışardan bir aksesuara ihtiyacı yok birkere arabanın dengesi bozuyor agırlık et degeri vesayire yüzünden

Geri
Üst Alt