Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon bu muydu?

Kesinlikle araçta bir sorun var demektir.Dizel Leon a hiç binmedim ama bu tamamen sizin şanssızlığınızla alakalıdır diye düşünüyorum.Aracınızı aldığınız yer çözecektir.Geçmiş olsun.

aveke goturdum ilk gorustuğum usta debrıyaj yukarda demesine ragmen teknık servıs gayet normal diyor orada muadil bi araç kullandım o gayet iyiydi ama bi turlu kabul etmiyorlar bunlar otomatik debriyaj mıs boşluğunu kendi alırmıs ayar yapılamazmıs diyolar , satıştaki arkadaşım doğusa götur bu sikayeti sisteme kayıt ettir debriyaj sıyıyrısa mahkemeye vericem diye sıkıstır dedi yarın kısmetse denicem bakalım

aveke goturdum ilk gorustuğum usta debrıyaj yukarda demesine ragmen teknık servıs gayet normal diyor orada muadil bi araç kullandım o gayet iyiydi ama bi turlu kabul etmiyorlar bunlar otomatik debriyaj mıs boşluğunu kendi alırmıs ayar yapılamazmıs diyolar , satıştaki arkadaşım doğusa götur bu sikayeti sisteme kayıt ettir debriyaj sıyıyrısa mahkemeye vericem diye sıkıstır dedi yarın kısmetse denicem bakalım
Arabada bi sıkıntı vardır, şanssızlıklar olabiliyor bazen ama SEAT herzaman candır, problem neyse ona odaklanıp genellememekte fayda var forumda da birçok dizel leon kullanıcısı arkadaşımız var DSG ler dışında bu şikayeti ilk defa sizden duyuyoruz.. :eek:key:

aracaınızda kesinlikle teknik sorunlar var fakat seninde alışma sürecini değerlendirirsek sıkıntı yarattığı ortada servise gidip gereken tüm şikayetlerini bildirdikten sonra da görüşlerini bekliyorum

forumda çoğu arkadaşta geri vitesle ilgili sıkıntı var bu arıza vs olamaz dedim ve kitapçığı karıştırdım kitapçıkta geri vitese geçmeden önce 6 sn debriyaja basılı tutun arkasından geri vitese geçin diye bir ibare var. deneyin geri viteste sorun kalmadığını göreceksiniz

Leon bu değildir tabi ki.. Böyle ufak sıkıntılar olabilir belki de sizin şanssızlığınızdır. Valla benim durumum müsait olsa da sıfır bir tane alsam aynı sizinkinden çok hoşuma gidiyor benim :eek:key:

maalsef arabanızda sıkıntı olduğu aşikar.. :(
umarım serviste hallederler siz de arabanıza keyifle binersiniz..

dun aracı doğus maslak a goturdum kontrol ettıler bişey yok dediler hatta rahatlamam için muadil bi araç (golf) getirdiler kullandım baktım ki onun debriyaj çok normal benimkiyle alakasız. çok ısrar ettim hatta tartıştım mahkemeyle tehtid ettim bi sonuca varamadım araca işlem yapamayız dediler. bende ilerde bir sorun olur mahkemeye veririm diye servis belgesini isteyip i gideyim dedim. belgeyi çıkardılar sonra aracı götürdüler nereye dedim, aracı bilgisayardan çıktı almadan çıkaramayız dediler uzaktan baktım kaputu açtılar aracı çalıştırdılar bilgisayar için bu gereklimidir?, sonra geldi arac içerideyim biz konusurken vinç e yuklemişler aracı havada gordum sonra indirdiler ne yapıyorsunuz dediğimde rutin kontroller dediler şimdi adamlarla gırtlak gırtlaga gırecek duruma gelmişken bana iyilik yapıp neden aracı kontrol etsinler ki diye dusunuyorum aracıma bişey yapmıs olabilirlermi acaba, bu gün sanki vites hafif takılıyor?
bu arada performans sıkıntısı shell le çozdum şimdi gayet iyi

arkadasim 3 ay once leon 1.6 tdi aldim hic br soru yasamadim fabrika hatasi olablir normal degil

selamlar 3 ay once 1.6 leon tdi cr aldım
aracı ilk aldığımda frenler iyi tutmuyordu ,geri vites çok rahat geçmiyordu hafif ses yapıyordu (dişliye çarpıyormus gibi) bazı zaman yokuslarda kalkıslarda araba stop edıyordu hatta bırakın kalkmayı duz yoldan yokusa yoneldığımde dumadığım halde stop edıyordu herkes yenı olmasına alışma surecine bağladı, şimdi ise bunlara artı olarak geri vites bazı zamanlar tam geçmiyor hareket ettğinizde yerine oturuyor ve aracta ciddi performans kaybı var dizeli genelde aynı yerden bp den alıyorum arac bi arkadaşıma gosterdın debriyaj çok yukarda ve araba gaz yemiyor dedi ya ben anlamıyorum bende mi şanssızlık var yoksa seattan çok seymi bekliyorum
yarın aveke götürücem oradan almıstım başka biryer tavsiye edermisiniz

Araçla ilgili detaylı araştırma yapılabilir; üzerinde durmakta fayda var... Ama sizin sorunlarınız daha çok kullanıcıyla alakalı gibi geldi bana... Seatın bütün araçlarında vitesler biraz kemiklidir...( tabiri buydu yanılmıyorsam)... Geçişlerde lakır, tıkır ses yapar; vites yerleşirken... Vites atarken elinizi korkak alıştırmayın... Geri vites atarken sıkıntı yarattığı her seferde debriyaj tazeleyin sonra vitese yeteri kadar üstten basın ve atın yuvaya, sorun olmayacaktır... Çıkan sesi önemsemeyin, dediğim gibi bizim araçlarda da var aynı ses...

Daha önce dizel araç kullanmadıysanız ve benzinli aracın sürüş mantığıyla kullanıyorsanız sorun yaşamanız çok doğal...(Ben de arkadaşların dizellerini kullandığımda ilkin sıkıntı yaşıyorum) devirli kullanmanız lazım aracı; gaza basmaktan korkmamanızı tavsiye ederim. Aksi takdirde araç tekleyebilir ve yokuşlarda yığılıp kalabilir. Bence biraz rahatlamanız ve dizel leonun tadını çıkarmanız lazım... :eek:key:

Not: Acemi soföre anlatır gibi anlatmışım, kusura bakmayın yanlış anlamayın. Maksadım yardımcı olmak:D)))

Geri
Üst Alt