Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon boya mikron farklılıkları

gandalf648

Kayıtlı Üye
arkadaşlar merhabalar 2011 marka leon aracım var aracı alırken expertiz sonucunda sağ ön çamurluk yarısı ve arka çamurluk boyalı çıktı bugun arkadasımın boya ölçüm cihazıyla araca komple birdaha bakma fırsatım oldu aracın tavanı ortalama 140-160 arası ancak boyasız olan yerlerde yani örneğin kapılar genelde 160-185 arası çıkıyor boyalı oldugunu bildigimiz alanlar ise 200-230 arası sizce kapıların 160-185 arası çıkması normalmı bir yeri ölçüyorum 180 1 cm sağı 175 1 cm solu 170 geliyor arkadasımda bunun gayet normal oldugunu söyledi sizce durum nedır aradasım bu arada fiat ta çalışıyor...

yani makina da atsa her yerine aynı miktarda boya atılması mümkün değil, tabii ki ufak tefek oynamalar olacaktır

Ortalama degerler 140-160/ 200-250 boyalı daha yuksek cıkarsa bilki macunlu boyalı

ÇoK yaratıcı birisiyim!.. Acayip sorun yaratırım

arkadaşlar merhabalar 2011 marka leon aracım var aracı alırken expertiz sonucunda sağ ön çamurluk yarısı ve arka çamurluk boyalı çıktı bugun arkadasımın boya ölçüm cihazıyla araca komple birdaha bakma fırsatım oldu aracın tavanı ortalama 140-160 arası ancak boyasız olan yerlerde yani örneğin kapılar genelde 160-185 arası çıkıyor boyalı oldugunu bildigimiz alanlar ise 200-230 arası sizce kapıların 160-185 arası çıkması normalmı bir yeri ölçüyorum 180 1 cm sağı 175 1 cm solu 170 geliyor arkadasımda bunun gayet normal oldugunu söyledi sizce durum nedır aradasım bu arada fiat ta çalışıyor...
Çok normal sorun yaratacak bir durum değil. Neticede kalınlık ölçüyorsunuz oda mikron cinsinden. 1000 mikron 1 mm yapar bunu göz önünde bulundurun lütfen. 170 ile 180 arasında 10 mikron var. Buda 0,010 mm yapar.

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
kardeş boşa kuruntu bence.benım arabada sağ sol ön çamurkluk artı kaput boyalı ama anlaşılmıyor bile :D expertizde piyasa yapmış bunu pekala her boyacı ölçebilir. adam pasta ceker cila ceker sürte sürte boya mikron incelir.onu o şekil anlayamayız.hasarkaydı sorgulamasını yapmışsınız diyelim çarpma gözüküyor,bunu acaba neresine carptı nasıl bir göçüktü vs kafayı ona yormanıza gerek yok derim. ama aracın içine sinmesi önemli.expertilerin araç değer ölçmelerine hastayım.galericilerle al satcılarla daha ii çalışır

Geri
Üst Alt