Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

leon arka sağ kapı kilit arızası

haluk_dongel

Kayıtlı Üye
arkadaşlar öncelikle hayırlı akşamlar, leonumun arka sağ kapısını kilitlerken sürtünme sesi bi ses geliyordu bir süredir, şimdi ise arızayı verdi galiba. problem şu şekilde:
kapılar kilitli iken kilidi açtıktan sonra sadece sağ arka kapıyı dışardan açamıyorum, kilitli gibi açılmıyo, fakat içeriden kapıyı açıp daha sonra (kilitlemeden) kapatınca dışarıdan açabiliyorum,
ama tekrar kapıları kilitleyip kilidi açınca kapı yine dışarıdan açılmıyo yani sanki kilitlenince dışarıdaki kapı kolu fonksiyonunu kaybediyo takılıyo mu bilmiyorum, tam anlaşıldı mı bilmiyorum ama acil ilgilenen olursa çok sevinecem...

24.02.2013 - güncelleme:

ya benim bu sağ arka kapı kilidi kendi kendine tamir oldu 1 haftadır problem yok gözüküyo, yaptırmamıştım, usta kilit değişecek demişti 240 tl + işçilik fiyat vermişti. anlamadım yoksa basit bişey de kilidin değişmesine gerek yok mu acaba? yardımcı olacaklar vardır belki, fikirlerinize itiyacım avr arkadaşlar.

ayrıca kilitlerken sürtünme sesi hala geliyo aynı kapıdan...
cevaplar için teşekkürler....

arkadaşlar bi yorum en azından bi fikir veya geçmiş olsun dilekleri, insan nasıl da bekliyo ya!!! :(

dostum geçmiş olsun.2 gün önce bende buna benzer bir konu açtım sıkıntını çok iyi anlıyorum.ben hala çözemedim denemediğim şey kalmadı.bakalım yarın bir daha bakılcak.ama benimki biraz daha farklı bende hiçbir kapı açılmıyone anahtarla ne içerdeki swichten.comford beyni diyolar.bakalım ne çıkıcak.ama seni sorunun büyük ihtimal sorunlu olan kapının swichindendir.wag bilgisayarına bağlat büyük ihtimal sorununu söylücektir bilgisaray:confused:

dostum geçmiş olsun.2 gün önce bende buna benzer bir konu açtım sıkıntını çok iyi anlıyorum.ben hala çözemedim denemediğim şey kalmadı.bakalım yarın bir daha bakılcak.ama benimki biraz daha farklı bende hiçbir kapı açılmıyone anahtarla ne içerdeki swichten.comford beyni diyolar.bakalım ne çıkıcak.ama seni sorunun büyük ihtimal sorunlu olan kapının swichindendir.wag bilgisayarına bağlat büyük ihtimal sorununu söylücektir bilgisaray:confused:

abi içerden açılıyo da kilitliyken kilidi kumanda ile açınca dışardan kapıyı açamıyorum, içerden açmak lazım. ama eğer içeriden bi kere açılmış ve sonra kapı kilitlenmemişse dışarıdan da açıp kapatabiliyorum, hiç bir anlam veremedim probleme ama bana mekanik gibi geldi çünkü kilitlerken bi süredir böyle sürtünme gibi bi ses geliyodu. leon bu aralar kırgın bana galiba :)

muhtemelen kapı kilitinin içindeki motor bozulmuştur veya kilit üzerindeki siviçte sorunvardır. sanayide 80 ila 100 tl civarı yapıyorlar,,,

ne diyeyim abi 9 aylık aracımda hiç duymazdım arabanın kilit tusuna bastıgım zaman arka şöför bölümünün olduğu kapıdan sürtme gibi bir ses geliyo ama kapı kilitli yani bir sıkıntı yok . bende sıkıntı yapıyordum bazen neden böyle ses çıkıyo diye sizlerdede aynı sorun varsa demekki sıkıntı yok. ama ben kapıyı açarken kapatırken hiç bir sıkıntı yaşamıyorum içerdende dışarıdanda açılıyo bir sıkıntı yok sadece kilitlerden sürtünme gibi bir ses geliyor abi.

Geri
Üst Alt