Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

leon alt orta kısımdan gelen ses

alper.06

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar iyi günler bir haftadır benim leonda bir ses gelmeye başladı bir türlü bulamadım arabayla 5-10 km gidiyorum araba boştayken tahminim arka koltuğun altında yani arabanın alt orta kısmından anlayamadığım bir horultu geliyor ama hafif gaza dokunsam o horultu kesiliyor tekrar gazı bıraktığım anda başlıyor neden olabilir acaba çok kafam takıldı..

alper sen derhal İLKİM OTOMOTİVE gidiyorsun çareyi buluyorsun ayriyetten selam söylüyorsun benden ve SCW den

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
Arkadaşlar iyi günler bir haftadır benim leonda bir ses gelmeye başladı bir türlü bulamadım arabayla 5-10 km gidiyorum araba boştayken tahminim arka koltuğun altında yani arabanın alt orta kısmından anlayamadığım bir horultu geliyor ama hafif gaza dokunsam o horultu kesiliyor tekrar gazı bıraktığım anda başlıyor neden olabilir acaba çok kafam takıldı..

Öncelikle geçmiş olsun aynı sorunla bende karşılaşmıştım,benzin pompasının değişimiyle sorun çözüldü.
http://www.seatclubworld.com/teknik-destek-34/rolantide-hirilti-sesi-10230/index7.html#post316995

Arkadaşlar kusura bakmayın konuyu tekrar hortlatıyorum ama aşağı yukarı 7 ay sonra ses yine başladı. Sesin ilk çıktığı gün buraya yazmıştım ama bir kaç gün sonra geçti şimdi yine başladı sizlerdede çıkıyormu bu hırıltı sesi özellikle arabayı biraz zorlayınca boştayken çıkıyor.
Birde garantiye giriyormu bu acaba.
ve son olarak leonlarda kronik sorunlar nelerdir yani karşılaştığınız sorunlar çünkü garantinin bitmesine az kaldı.Özellikle garantiden değiştireceğim bişeyler varmı bilmiyorum anlata bildimmi neyse şimdide herkese teşekkür ediyorum.

sorununuz bana göre ekzos sistemiyle ilgili basit bir şeydir...
kanımca eksoz boruları lastikleri çıkmıştır ses yapar gaz verince basınçla ses kesilir sadece ekzoscuya gidin sorunu halleder...

Ama sorun eksozdan olsa viteste de yapar o sesi boşta iken yapması enteresan ama araba daha garantide ise bence git servise kullanım falan hatası deseler kabul etmeyin hemen bide 7 ay önce bu ses çıktığında servise götürmüşseniz kayıt vardır son olarak ben eski arabamın garantisi bitmeden direksiyon vites topuzunu ve el frenini falan değiştirmiştim o da biraz zor oluyor serviste aranın iyi olduğu biri varsa kolaylıkla değişir

Arkadaşlar sorun yakıt filtresindenmiş değiştirdi ses felan kalmadı yani biraz para sıkışmış bu arada siz yakıt filtresini ne kadarda değiştiriyorsunuz acaba

Geri
Üst Alt