Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

leon alıyorum da sadece bilgi almak istiyorum?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
FSİ konusunda abilerime katılıyorum kendisini kanıtlıyamıyan sıkıntı bir motor idi o yüzden TSİ ı cıkarma gereği duydular.1.6 8v motora gelince evet sağlam bi motor ancak cok yakıt yakarak ne yazıkki istenen gücü veremiyor bu bir gercek tarihe geçsede bu böyle tabiki düşünceler göreceli saygı duyarız ama teknolojiye ayak uydurmak gerek diye düşünüyorum aldığımız yakıt fiyatlarıda ortada iken devir tasarruf devri

FSİ konusunda abilerime katılıyorum kendisini kanıtlıyamıyan sıkıntı bir motor idi o yüzden TSİ ı cıkarma gereği duydular.i

2001 den 2009 a kadar o motor. kendni çatır çatır kanıtladı.tsi lar gelene kadarda golfte passatta en çok satan 1,6 da fsi idi. 2007 de satılan passatların %57 sinin 1,6 fsi olduğu direkt doğuş yetkililerinin gazetelere verdiği demeçlerde bile çıkmıştı.

hatta o kadar iyi kanıtladıki teknolojisi diğerlerinin başarısının temeli oldu.

2001 den 2009 a kadar o motor. kendni çatır çatır kanıtladı.tsi lar gelene kadarda golfte passatta en çok satan 1,6 da fsi idi. 2007 de satılan passatların %57 sinin 1,6 fsi olduğu direkt doğuş yetkililerinin gazetelere verdiği demeçlerde bile çıkmıştı.

hatta o kadar iyi kanıtladıki teknolojisi diğerlerinin başarısının temeli oldu.

emre abi dediğim gibi düşünceler görecelidir kızmaya gerek yok ki :) araba işi sans işi ben ne zaman vw ye gitsem şikayetçi idi sahipleri netten okumus olduğumda budur birkaç yerde gördüm TSİ çıkma FSİ ın sıkıntılı olması idi diye :)

emre abi dediğim gibi düşünceler görecelidir kızmaya gerek yok ki :) araba işi sans işi ben ne zaman vw ye gitsem şikayetçi idi sahipleri netten okumus olduğumda budur birkaç yerde gördüm TSİ çıkma FSİ ın sıkıntılı olması idi diye :)

ben o motorlu golf kullandım.pert olamasaydı şuan 100 bn e yaklaşmıştı kmsi. pert olmadan önce net 24 25 kuruş yakıyordu o günlerde benzin 3,4 tl civarında idi. hatta daha net bilgi vereyim. eskişehirden adanaya 120 tl ile gitmiştim o araçla benzin ltsi 3,2 idi. 100 kmde 5,0 civarında bir rakam yapar. hadi gitsin o pancar bu ortalamayla. yada 1 depo 986 km.

sorun dedikleri kafaya taktıkları çok basit şeyler ki onlar 8v motorun vasat performansı ile tüketimi karşısında solda sıfır kalır. tek yapacakları adam gibi yerden benzin almak.

onun en büyük sorunu ülkemizde kendine usta diyenlerin kapasitesinin o teknolojiyi kaldıramaması :)

biz 10 sene önce toledoyu alırkende o motor(8v) vardı. oun yerine gittik 1,8 aldık vergi ödemeyi tercih ettik. nitekim o farkı faruk abi çok net görüyor şuan. 2007de gene gittim 1500 lira fazla verdim fsi aldım. leonu alırkende passatı alrkende fiyatını bile sormadım. o motor almanların bu ülkeye en büyük kazığıdır benim gözümde.

Engin Cuprada gaza basarken ve koltuğa yapışırken aldığın keyif her benzinciye gittiğinde, kaskonu yenilediğinde ve vergiyi ödediğinde tam ters etkiye maruz kalıyor. Hani benim aklımdaki de bu araba ile yaz sonuna kadar idare edip duruma bakıp o zaman FR yada Cupra tarzı bir seçim yapmak ama mantığım hala yanlış olduğunun üzerine basmıyor da değil yani. Tsi bu açıdan bakılınca bence çok daha mantıklı.

Abi yakıt konusunda zaten 1.6. nın cuprayla arasında pek fark yok kasko vergiyide biraz fazla ödeyip cupraya binmek lazım benim zoruma gidiyor 1.6 102 biniyoruz cupra kadar yakıyoruz ama cupra gibi gidemiyoruz cupranın kasko vergisini biraz sineye çekip bineceksin cupraya...yada şartlar lpg taktırmayı gösteriyorsa artık lpg ye yönelicez...

Abi yakıt konusunda zaten 1.6. nın cuprayla arasında pek fark yok kasko vergiyide biraz fazla ödeyip cupraya binmek lazım benim zoruma gidiyor 1.6 102 biniyoruz cupra kadar yakıyoruz ama cupra gibi gidemiyoruz cupranın kasko vergisini biraz sineye çekip bineceksin cupraya...yada şartlar lpg taktırmayı gösteriyorsa artık lpg ye yönelicez...

valla engin bir yandan doğrusun tabiki denemeye değer, şu yaz çabucak gelip geçse:rolleyes:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt