Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon ABT Pedal Seti + Brembo Kaliper Kapağı

Abi şimdi bu pedallar vidayla oturtturuluyorda oraya vidayı koymam için pedalı delmem lazım ney ile delebilirim matkap fln demeyin abi sakın .:) Vidayi üzerine koyup döndürsem döndürsem otursa olur mu .? Biraz daha sağlam olsun diye çift taraflı bantta atarım. Yada hiç vidayla uğraşmadan full cıft taraflı bant lada oturtturabilirim ama nasıl saglıklı olur bilmem. :) Montajı nasıl yapılmakta yanı bıraz anlatırmısın abı.
Evet matkapla delmen lazim. Akilli vida ilede delinebilir ama pedal setinin icinden cikan vidalar alyan uclu ve deligin arkasindan somun ile tabitlenen cinsten. Yapistirma isi pek saglikli ve estetik olmaz. Pedallarin uzerinde delikler mevcut o deliklerden kendi alyan baslikli vidalari ile görüntü kendini tamamlayacaktir. Kisace her hangi bir delici aletle delerek kendi vidalari ile sabitlemen lazim. Ayak dayama icinde sivri uclu vidalar cikiyor direk haliya vidalayabiliyorsun.

Elimde kalan otomatik sanziman icin ABT pedal seti [MENTION=24447]ebirinci61[/MENTION]`e satilmistir. Simdilik elimde son kalan kaliper kapagi ile ilan günceldir. Son kalan parca oldugu icin fiyat 30TL dir.

fotoraf0012w.jpg

Montajını yapmaya başladım.

Ayak dayama ile fren pedalı nitekim basit görünüyor. Şarjlı ile muhtelif yerlerinden dikkatlice delinip takılabilir.
Gaz pedalı ise biraz muamma. İlk önce gaz pedalını sökmek gerekiyor. Gaz pedalının altındaki tırnaklar iki tane ve soldaki için sivri uçlu vidayı delikten sokup sağa, sağdaki için ise sivri uçlu vidayı delikten sokup ileri ittirmek gerekiyor.
Gaz pedalına seti takmak için ise üstteki yerlerine alyanları takmak kolay fakat alt tarafa imkansız. Alt kısım için gaz pedalında alyan somunları çevirecek her hangi bir yer yok. İlla çevirmek istiyorum derseniz gaz pedalının yan kısmındaki plastik yeri kesmeniz gerekmekte.
Çözümü için ise alt tarafı güçlü bir yapıştırıcı ile tutturabilirsiniz ya da alyan yerine akıllı kısa vida takabilirsiniz.
Bunları yazdım bakalım montajını nasıl yapacağım.

Hayde vira vira :)

image.jpg

Montajı bitirdim. yukarıda yazdıklarıma ek olarak Leon'un fren pedalı oldukça sert, delmesi epey zaman aldı. ABT setini fren pedalına takarken alyanı normalden az sıkmak gerekiyor, çünkü abt malzemesi alyana göre zayıf olduğu için alyan aşağı geçebiliyor. Son olarak ufakta olsa ustalık isteyen bir montaj gözünüzde küçültmemek gerek.

Saygılar..

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    17.2 KB · Görüntüleme: 29
Ekli dosyayı görüntüle 9907

Montajı bitirdim. yukarıda yazdıklarıma ek olarak Leon'un fren pedalı oldukça sert, delmesi epey zaman aldı. ABT setini fren pedalına takarken alyanı normalden az sıkmak gerekiyor, çünkü abt malzemesi alyana göre zayıf olduğu için alyan aşağı geçebiliyor. Son olarak ufakta olsa ustalık isteyen bir montaj gözünüzde küçültmemek gerek.

Saygılar..

paylasım cok ıyı olmus dostum tesekkurler

Tekrardan hayırlı olsun Esat. Yapabileceğim bir şey olursa telefonunu her zaman bekliyorum.
Gaz pedalının montajı baya zorlamış. Gökhan abinin montajı nasıl oldu acaba onuda merak ediyorum [MENTION=3347]Lejyoner[/MENTION]

Ekli dosyayı görüntüle 9907

Saygılar..

güle güle kullan...

Geri
Üst Alt