Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 5f xenon

Seat_le10

Kayıtlı Üye
Merhaba..
Maddi sebeplerden dolayı baz modelini aldığım leon için sonradan led taktırılamadığınınıda öğrendim. Acaba xenon taktıran varmı. Aracın fotolarını paylaşabilirlermi. Teşekkürler.

Merhaba..
Maddi sebeplerden dolayı baz modelini aldığım leon için sonradan led taktırılamadığınınıda öğrendim. Acaba xenon taktıran varmı. Aracın fotolarını paylaşabilirlermi. Teşekkürler.
merhaba hoşgeldiniz öncelikle..led ampul olarak takabilirsiniz diğer ledleri kitleriyle birlikte almanız gerekebilir ama bunu araç beyni kabul etmeyebilir kodlamanız gerekibilir.ayrıca garanti dışı kalırsınız.diğer konu xenonsa ledden farklı bişi değil.yüksek akım çekenlerden uzak durmanızı tavsıye ederim.sırf led ampullerden dolayı arkadaşımızın birinde leonunda beyin arızası verdi.aracın her yerine ledlemiş vs. çünkü vag grubu araclarda elektrik donanımsal ne varsa beyinle sistem kodlarıyla çalışmaktadır.bunun yerine halojen ampulleri düşünebilirsiniz bosch plus 90 gibi osram gibi .ayrıca xenon takmak uygulamalarda polis bile çatabiliyor :) ayrıca yollarda insanların hakkına girmeyin derim.yuksek lümenli göz alan yoran şeylere karşıyım.siz bilirsiniz hayırlısı olsun

Teşekkür ederim kardeşim oldukça aydınlatıcı bir cevap yazmışsın. Peki bu halojen ampüller nasıl gözüküyor bir görsel varmı elinde

Benim de araç led siz paket yapabileceğin iyi şey aynı farlardan 1 çift daha alıp far tuning yapan iyi bir yerde mercek+xenon montajı yaptırmak böylece hem çok şekil bir görüntü hemde çok daha iyi güvenli aydınlık bir sürüş elde edersin.
Yapılabilecek en iyi modifikasyon bu olur fara.
yada beyaz ampul kullanman onlarda yolu adam gibi aydınlatmıyor hele ki yağmurlu sisli havalarda.

Bence xenon işine hiç girme kardeşim özellikle merceksiz olarak... önce mercek uygulaması yaptır derim sonra kaliteli bir xenon takımı ile taçlandırabilirsin... mtec yada philips... biraz tuzlu olur ama kafan rahat olur... led farı ben de kovalıyorum... bi yolu bulunacaktır illaki... istersen onu bekle...

Teşekkür ederim kardeşim oldukça aydınlatıcı bir cevap yazmışsın. Peki bu halojen ampüller nasıl gözüküyor bir görsel varmı elinde
görsel olarak en net belirgin videolar youtube de mevcut.arama kısmına osram ya da bosch plus 90 yazarsanız sizi tatmin edici illaki videolar çıkar izlersiniz.ben photon kullanıyorum beyaz olanından gayet de memnunum.sisler dahil farları komple beyaza cevirirseniz sis+kar yağışın ortasında kalırsınız aracınızla ilerleme sıkıntı doğurur gidemezsiniz...en azından sisleri osram all season colormatik tavsıye ederim.

Teşekkür ederim abiler. Bu nasıl bir forumdur. sanki mahalleden arkadaşlarımla sohbet ediyorum.. Hepinizden Allah razı olsun.

led far takılır takılmasına, takılmaz diye bir şey yok, aracınız reference değil sonuçta ama led farın tanesini servise sorduğumda 2700 tl cevabını aldım, 2 tane bundan, balastı beyni ıvır zıvır 8-9000 TL'ye çıkıyor, o açıdan yapılamaz deniyor :)

xenon da mercek'ten çok şapkasının kesilmemesi önemli, şapka yerinde kaldığı sürece sorun yok ama sığmayınca ustalar(!) kırıp takıyorlar, o da karşı tarafı kör ediyor, bir de standartta merceksiz xenonlu araçlar max 4300k olurlar daha fazlasına avrupada izin verilmiyor, bunlara dikkat ederseniz çok sorun olacağını sanmıyorum. mercek tabii ki farklı olur ama çok masraflı olur

Geri
Üst Alt