Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 5F FR tüketim

bayramda istanbula ortalama hız 180 ile gittiğimde 140 kmlik yolu kalan yakıt kmsinden 180 km düşerek gittim. yakıt ortalamasına bakmadığım için böyle garip bir hesap veriyorum. dönüşte ise ortalama hızım 86-90 idi yer yer arkamdaki otobüslerden tırlardan kaçmak için hızlandığım da oldu. ortalama yakıt tüketimim 4,5 oldu. kalan yakıt kmsinden de 140 kmlik yol için 90 km harcadım. bu arada ben temde 215' i çok rahat gördüm. kısa mesafe gitmiştim. şimdi burda gördüğüm kadarıyla hız yapanlar hep 215 demiş ben 215 yaptığımda yol düzdü ve daha da basabilecekken basmamıştım, üst limit bu değildir heralde.

hız limitini anlamanın en iyi yolu istanbul parka gidip doğru düzgün bir pistte denemek. pist saatlik ücret ödenerek kullanılabiliyor sanırım.

fazla abanmazsan şehir içi 4-4.5 lt/100km arası yakabiliyor.
örneğin bu sabah şehir içinde ani hızlanma yapmadan kullandım, 33 km lik yol yaptım ortalama hızım 55 idi, yakıt tüketimim 4.3 lt/100km. arabam otomatik vites, manuelde daha az yakabileceğini düşünüyorum.

Geri
Üst Alt