Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 5F FR tüketim

WhiTeRaVeN

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bende tespit ettiğim verileri paylaşayım.
Araçla Lüleburgaz-Manisa-Kuşadası ve tekrar Kuşadası-Manisa-Lüleburgaz olmak üzere toplam 1400 km yol yaptım. Araç bu yolculukla birlikte 5860 km oldu. Yolculuk boyunca neredeyse sürekli klima açıktı. Araç baya yüklü ve iki yetişkin bir çocuk olarak yol aldım. Dönüş yolunun %80 inde kafadan sert rüzgara karşı gittim. Genelde 100-105 km hıza sabitledim, ancak trafiğe takıldığım, şehir içinde dur kalk yol aldığım epey bir yer de oldu. Özellikle dönüş yolculuğunda trafik oldukça yoğundu. Sonuçta 83 lt benzin harcadım. Eve geldiğimde menzil 15 km gösteriyordu :)
Hesaba gelince 83/14 = 5.9 lt/100km gibi bir gerçek tüketim değeri çıkıyor. Ne çok, ne de az dediğim bir değer gibi geldi bana. Siz ne dersiniz?

Gayet başarılı bir deger olmuş.
Yol bilgisayarını sıfırlamış mıydınız?
Yol bilgisayarı verileriyle gerçek deger ne kadar tutuyor birbirini merak ettim.

normal o kadar abartılıcak kadar azda yakmamıs cokta yakmamıs bence

Gayet başarılı bir deger olmuş.
Yol bilgisayarını sıfırlamış mıydınız?
Yol bilgisayarı verileriyle gerçek deger ne kadar tutuyor birbirini merak ettim.
Yol bilgisayarını malesef sıfırlamamıştım. Ancak sanırım yakın bir değer veriyor. Manisaya kadar olan kısım oldukça rahat geçti ve ortalama 5.1 gösteriyordu. Sonrasında şehir içleri, dur kalklar, rüzgar derken sürekli yükseldi. Devamında da yakıt aldığımdan yolculuğun 750. kilometresinde takip ettiğim değer sıfırlandı.

Arkadaşlar bende tespit ettiğim verileri paylaşayım.
Araçla Lüleburgaz-Manisa-Kuşadası ve tekrar Kuşadası-Manisa-Lüleburgaz olmak üzere toplam 1400 km yol yaptım. Araç bu yolculukla birlikte 5860 km oldu. Yolculuk boyunca neredeyse sürekli klima açıktı. Araç baya yüklü ve iki yetişkin bir çocuk olarak yol aldım. Dönüş yolunun %80 inde kafadan sert rüzgara karşı gittim. Genelde 100-105 km hıza sabitledim, ancak trafiğe takıldığım, şehir içinde dur kalk yol aldığım epey bir yer de oldu. Özellikle dönüş yolculuğunda trafik oldukça yoğundu. Sonuçta 83 lt benzin harcadım. Eve geldiğimde menzil 15 km gösteriyordu :)
Hesaba gelince 83/14 = 5.9 lt/100km gibi bir gerçek tüketim değeri çıkıyor. Ne çok, ne de az dediğim bir değer gibi geldi bana. Siz ne dersiniz?

Bence de gayet başarılı değerler 1.4 bir motor için... bende İzne çıkarken 5.1 ortalama dönerken de 5.0 ortalama ile geldim yol bilgisayarına göre... benim hesabıma görede 0.258lira yakmışım km.de...

Benzinli bir araç için bence gayet güzel değerler. İlk bakımdan sonra yakıtın daha da düşeceği kanısındayım.

Bende 1.6 tdi style var, 5000kmyi dün devirdim. Beylikdüzünden İstanbul fatih köprüsüne (40km) 1.5 saatte geldim(rezalet istanbul trafiği). daha sonra 730 km yaparak 5 saat 10 dakikada Antalyaya indim, yol çift şerit ve boş olunca virajlarda bile 130 un altına düşmedim, bozöyükten geçerken bir ara göstergede 215 kmyi gördüm. Yakıta gelince ilk başlarda 5,2 lt olan tüketim bastıkça giderek arttı, bir ara cruise controlü 170 e sabitledim, rampaları çıkarken 180-190 lar gördüm. Antalyaya geldiğimde ortalama yakıt 6.6 lt oldu. Herşeyden önemlisi 5 saatte Antalyaya hiç yorulmadan varabilmekti(yolda yemek ve yakıt molası bu sürenin içinde). Aracımdan ve yakıtımdan çok memnunum, uzun yolda ilk kez denedim, çok keyifli.

Not:klima sürekli açıktı.

Bende 1.6 tdi style var, 5000kmyi dün devirdim. Beylikdüzünden İstanbul fatih köprüsüne (40km) 1.5 saatte geldim(rezalet istanbul trafiği). daha sonra 730 km yaparak 5 saat 10 dakikada Antalyaya indim, yol çift şerit ve boş olunca virajlarda bile 130 un altına düşmedim, bozöyükten geçerken bir ara göstergede 215 kmyi gördüm. Yakıta gelince ilk başlarda 5,2 lt olan tüketim bastıkça giderek arttı, bir ara cruise controlü 170 e sabitledim, rampaları çıkarken 180-190 lar gördüm. Antalyaya geldiğimde ortalama yakıt 6.6 lt oldu. Herşeyden önemlisi 5 saatte Antalyaya hiç yorulmadan varabilmekti(yolda yemek ve yakıt molası bu sürenin içinde). Aracımdan ve yakıtımdan çok memnunum, uzun yolda ilk kez denedim, çok keyifli.

Gittiğiniz hıza göre çok iyi bir ortalama. Ben bu hızda gitsem 9 ortalamayı rahat görürüm herhalde. Dün gece şehir içinde spor modda agresif bir kullanımım oldu. Toplamda 10 km yaptım ve ortalamam 12 görünüyordu :)

maşallah...depo verileri ne gösterdi acaba? yol bilgisayarı ile aynı mı?

siz limiteri devre dışı mı bıraktırdınız? malum bizim araçlar 200'ü geçmiyor..

Geri
Üst Alt