Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 2016 araçta sol ön kısımdan gelen gıcırtılar

ksenophanes

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar dün gece arabamı çalıştırdıktan bir süre sonra yay sesine benzer ve rahatlıkla duyulacak ön taraftan gelen gıcırtı sesleri sorunu arabama hasıl oldu.

Araba belli bir süratte giderken ve hızlanma sırasında bu sesleri mutlaka duyuyorum sadece 100'ü aştığımda ve yüksek hızlarda çıkmıyor en çokta araba durduğu yerden kalkışa geçtiğinde bu sesi alıyorum. Tam olarak sol ön kısımdan geliyor burçlardan diyen var, balatalardan diyen var.

Bu sorunun kaynağı ne olabilir ? Sesler oldukça rahatsız edici seviyede. Ayrıca bu şekilde arabayı kullanmam acaba sürüş güvenliğini tehdit eder mi ?

Teşekkür ederim..

Bu arada söylemeyim diyorum ama haziran sonunda aldığım arabamda yaşadığım ikinci sorun oldu bu. 3 senelik ibiza'da ateşleme bobini sıkıntısı dışında en ufak bir sorunla karşılaşmamıştım. ARtık talihsizlik mi desem ne desem bilemedim..
[doublepost=1474527283,1473261298][/doublepost]Arkadaşlar şikayetime benzer bir durum yaşayanları aydınlatmak ve servisin bana verdiği pişkince cevabı sizlere paylaşmak adına kendi iletimi yanıtlıyorum.

Sorun salıncak burçlarından çıktı buraya kadar bazı şeyleri normal kabul edebilirsiniz ancak servis bana ne dese beğenirsiniz açıklamasını yazıyorum

"Arabanın ön kısmından gelen bu gıcırtılar sürüş güvenliğini etkilemediğinden ötürü sorun olarak kabul edilmemekte ve her arabada olabilir. SEs ilerde de çıkacaktır Bu yüzden ses ile yaşamayı kabul edin ve ses çıktığında arabayı getirip burçları yağlatın"

Evet şaka gibi cevap bu. Şunu merak ediyorum arkadaşlar sizin seatlarınızda bu şikayetler var mı ? Ben bu sorunu nasıl çözeceğim ? NE yapayım ben arkadaşlar çevrenizde 5000 km de gacır gacır ses çıkartan ve servisin "normal" kabul ettiği bir araç var mı ?

Benim araçtada kalkarken sağa sola dönüşlerde sanrooftan gacırtılar geliyor bende çok rahatsız oluyorum daha 5binde yazıktır bende sabah götürcem servise bakalım ne diycekler sanroofu yağlıycak halleri yok heralde

Hocam sana da "bu sürüşü etkileyen bir şey değil, seat bunu sorun olarak görmüyor sesle araba kullanmaya alışın" derse şaşırmam. Bana aynen bunu söylediler.

Borçlardan ve yaydan gelmesi muhtemel bir ses bu sesi yağmurdan sonra da yapabilir benim aracım da kış lastikleri olduğunda geliyor ama normal lastikler ile hiç gelmiyor

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Unuttum yazmayı sunroof tan gelen ses içinde vd40 kullanıyorlar her yere sıkıp biraz çalıştırıp tamam deyip gönderiyorlar bilginiz olsun

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim de sağ iki kapıdan gicirtilar geliyor, müzik dinlerken de zırıltısı deli ediyor beni. Daha 4900 km deki arabadan böyle sesler gelmesi çok sinir bozucu. Servise gitsem yaparlar ama ona da useniyorum. Bir de bu ziriltilar camları milim acsam bile kesiliyor, sizce nedir bu durum?

hikaye gibi yazmışsın gözlerim şişti kusura bakma :) bana ilgilendiren kısmını anlatayım....yağmurlar başladı araclarda suspansıyon sesleri artar...öle değil düşünüyorsanız
porya bilyası yapabilir,dönen aks kafalarından yapabilir, ses uğultu gibise muhtemelen rulmandır poryadan başka bişi gelmiyor aklıma...iyi bir rot balanscı soyler durumu
[doublepost=1476218740,1476218691][/doublepost]araç yeni garantili yetkili servise gidin....garanti kapsamından cıkarsınız...

Geri
Üst Alt