Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 2.yıl ya da 30.000km bakımı

mete

Kayıtlı Üye
Selam arkadaşlar, aracım 2 yılında ve 20.000km de bakım için servisten aradılar aklımda kaldığı kadar motor yağı, yağ filtresi,polen filtresi,bujileri ,kartel kapağı ve cam suyu ;) değişmesi gerekiyormuş fiyat olarakta 480TL dediler daha önce yaptıran vardır herhalde fiyat yüksek geldi daha önce Golf tede böyle fiyatlar çıkıyordu dışarıda 3 te 1 fiyatına yaptırıyordum, öneri ve tecrübesi olan yardımcı olursa sevinirim :eek:key:

karter kapağı neden değişiyomuş yahu..periyoduk bakım listesine yeni girdi herhalde.. :)

para alacak yer arıyorlar bana çok pahalı geldi

400-450 TL arası bişi verdim yanlış hatırlamıyosam aynı bakım parçalarıyla..30K ve 60K bakımlarında yani..

Sadece sacmalık 20.000 bakımında buji neden değişiyormus acaba bence fiyat acaip bir sekilde abartılı ben 22.000km de bakıma girdim 110 tl verdim seat özel servis Benimde aracı aldıktan sonra ilk bakım 6000 km de geldi sacma sapan o kadar parca değiştirdilerki benzin pompa filtreleri vs 180 tl vermiştim
Yağ 4lt
polen
Yağ filtresi
Hava filtresi
Cam suyu konur eksikse
antifirize bakılır
frenler kontrol edilir
beyinden anahtar silinir bakım tarihi yazılır genel kontrol yapılır bu kadar işlem yapılacak :)

Sadece sacmalık 20.000 bakımında buji neden değişiyormus acaba bence fiyat acaip bir sekilde abartılı ben 22.000km de bakıma girdim 110 tl verdim seat özel servis Benimde aracı aldıktan sonra ilk bakım 6000 km de geldi sacma sapan o kadar parca değiştirdilerki benzin pompa filtreleri vs 180 tl vermiştim
Yağ 4lt
polen
Yağ filtresi
Hava filtresi
Cam suyu konur eksikse
antifirize bakılır
frenler kontrol edilir
beyinden anahtar silinir bakım tarihi yazılır genel kontrol yapılır bu kadar işlem yapılacak :)

30K km ya da 2 yıl süresi Atilla bujilerin.. :)
bunun yanında TSI bujileri platinum bu nedenle biraz daha pahalı..

30K km ya da 2 yıl süresi Atilla bujilerin.. :)
bunun yanında TSI bujileri platinum bu nedenle biraz daha pahalı..

Benim 1 buji tasarrufum var abi size göre tanesine 12 tl vermiştim bosch idi ben 3-4 civarı değiştirmiştim zaten +20k leri ben daha yeni vardım 23k dayım :D

Ben araca bosch super plus taktım problem yok :eek:key:
Tsi bujisi bosch marka 20 tl BUJİ NO: FR7NPP33-PLATİN

servise gittim.hava,yağ,karbonlu polen,bujiler ve şanzuman yağı 2 lt toplam 230 tuttu 215 aldılar.antep'te skoda servisinden aldım.aracım 42.000 km de 100 tl yağ (mobil esp 5/30) tutar.işçilikte 25 veririz tamam.toplamda 350 yi geçmez.

Selam arkadaşlar, aracım 2 yılında ve 20.000km de bakım için servisten aradılar aklımda kaldığı kadar motor yağı, yağ filtresi,polen filtresi,bujileri ,kartel kapağı ve cam suyu ;) değişmesi gerekiyormuş fiyat olarakta 480TL dediler daha önce yaptıran vardır herhalde fiyat yüksek geldi daha önce Golf tede böyle fiyatlar çıkıyordu dışarıda 3 te 1 fiyatına yaptırıyordum, öneri ve tecrübesi olan yardımcı olursa sevinirim :eek:key:

Mete bey periyodik bakım + işçilik herşey dahil 245 tl dir...
Dediğiniz rakamlar denilmesi zor rakamlardır...
Ayrıca kartel tapasının değişmesine gerek yoktur...

Daha bu gün Trabzon Bahadır otomotivle görüştüm 30 bin bakımı için O söylediklerinden sadece Karter Kapağı (neden değişiosa ben öle bişi hiç duymadım daha) ve hava filtresi (Açık hava filtresi var bende) hariç banada 320 TL dediler İskonto ve İndirimlerle temmuz 1 i için aldığım fiyatta 250 TL arayıp kendinde sorabilirsin..

Geri
Üst Alt