Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 2.0 TFSI Tüketimi

Depo yarımdan sonra değil ışık yanmaya yakın yerde hızlı bitmeye başlıyor (depoyu canlı gördüm)
850km tabii ki çok iyi rakam ancak 105 hp ile nereye kadar mesela benim bu tüketimim içinde önüme dalmaya çalışanlara kamikaze yaptığımı varsayarsak aslında fazla bile

A4 1.8 tfsi quattro diye bi araba varmı ? Stage 3 430hp pek mümkün değil

istersen ödediğin vergiyi ve mazot benzin litre farkınıda hesaplayalım 105hp nereye kadar diyosan :)
105hp zorladığın zaman yine yakıp gitmeye çalışıyor ama sonuçta tüketimi etkiliyor
birde
1.8t quattro A4 ..stage 3 430hp İstanbula yolun düşerse rica edip bindirirm :)
kağıtta çıkan verilerle konuşuyorum
alet bu

istersen ödediğin vergiyi ve mazot benzin litre farkınıda hesaplayalım 105hp nereye kadar diyosan :)
105hp zorladığın zaman yine yakıp gitmeye çalışıyor ama sonuçta tüketimi etkiliyor
birde
1.8t quattro A4 ..stage 3 430hp İstanbula yolun düşerse rica edip bindirirm :)
kağıtta çıkan verilerle konuşuyorum
alet bu

Ancak önceki mesajında tfsi dediğin için merak ettim öyle bi araç varmı diye ;)
1.8 turbo motoru çok iyi bilmem ancak 430 hp stage3de imkansız
Çünkü stage 3 denildiğinde büyük turbo-filtre-pompa-enjektör-egzoz ve yazılım gibi parçalar olur ancak stage 3 430hp bu motorlarda forged internal olmadan zor gözüküyo (çok iyi bilmiyorum ancak bi çok 1.8t kullanıcı stage4de ancak 400hp elde ediyorlar)

Birde kağıttaki veriler tamamen çöp asıl veri yoldadır 100-200 süreleridir
Eğer bi araba 100whp ike 100-200ü 10 sec ise 400whp iken 2.5 saniye olması lazım

ben audilerin hep T lerinin tfsi olduğunu biliyorum yanlışım olabilir o yüzden öyle dedim
kağıtta öyle yazıyor 432hp mi ne yazıyordu dyno verisi
turbonun basıncını daha tam yükseltmedim diyordu
bi ton şey var araçta zaten MaxXCar araç kaplamanın sahibinin aracı :)

Kağıdın önemi yok işte yoksa dynoda benim arabayı 300hp çıkarmakda mümkün asıl önemli olan yol testi dediğim gibi
Örnek video
Bugatti Veyron vs. Mercedes Benz McLaren SLR AMG drag race - YouTube
Burda slr kafa çıkartıyor çünkü veyronun 4 doldurup kalkması zaman alıyor aynı şekilde gt30/35 turboyu 1.8 arabaya koyarsan 5500 devirden önce güçün g si olmaz
Ama şu var 5500 devirden sonra güç patlaması gerçekten zevkli oluyo

büyük turbonun dolması tamam uzun sürüyor ama veyronunda ağırlığından ötürüde bu olay oluyor

büyük turbonun dolması tamam uzun sürüyor ama veyronunda ağırlığından ötürüde bu olay oluyor

Hafif filan fark etmez büyük turbo geç dolar zevki olmaz tamam 100-200-300 için çok güzel ama günlük kullanımda atmosferik 1.8den farkı yoktur :)
Esmotor 997tt Tiptronic - YouTube
997tt bile 5000den sonra anca güç veriyo büyük turboyla ki vnt turbo var

Geri
Üst Alt