Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 2.0 TFSI Tüketimi

Sert@ç

Kayıtlı Üye
Öncellikle belirtiyim tüketimin tamamı şehir içidir

Kara şimşeğim dizellere taş çıkarıyo :)
8/1 depodan az olduğu halde 90km giderim diyo hatta resmi çekerken 100km yazıyordu (Deponun çeyrekden sonra konik şekli yüzünden litresininde az olduğunu unutmayalım)
Kısaca eğer sakin kullanırım derseniz 900km gidiyor meret ;)

76547_420341181358694_1667316090_n.jpg

senin ağzını yerim ben kara şimşek...çok güzele benziyor...ama 1-2 ortalamaları neden yok sertaç:)onları da koy da çatlasın dizelciler:)

arkadaş 900 km yi geçecen tüp oluomu senin arabaya ondan bahset senpuhaha

Mesaj karıştı...
Konuyu açtığımdan beri 350 liralık benzinle yaklaşık 1150km yol gittim

eh sonuç olarak dizelciler çatlayamayacak o zaman :) 200TL ile şehirdışı 1050 km gittim bu yaz :)
ayrıca şöyle bir durum var uzun yolda 2.0 motor 1.4 den daha az yakabilir :)

350 liralık benzin tamamı şehir içi ve sabah trafiğinde oldu ama
Bide tanıyanlar bilir arabayı tasaruf için kullanmam ama bütün sensörler vs herşeyi değiştirdikten sonra inanılmaz az yakmaya başlamıştı

abı deger super surdan ornek verım bızde fıesta var full depo 150ye doluyor sehır ıcı 550 km gıdıyor sımdı senın dedıgın gbı 1150 km gıdersem 300 lıra yakıcak nerdeyse aynı yakıcaz benım motor 1.4 ve dızel bence deger muhtesem benzınlı arac ıcın

2.0 tfsi ciddi anlamda özleyeceğim bi motor belki ileriki dönemlerde 3.0 tfsi makine alabilirim :)

şöyle bir şey daha sertaçcım yarım deponun üstündeyken ibre çok yavaş ilerler daha sonrasında hızla düşer :)
şehir içi en son 850km yaptım 1 depoyla :)
evet 2.0tfsi için güzel bir değer ama ben arkadaşın stage3 430hp 1.8tfsi quattro a4 e binip gazlaya gazlaya gebze-bostancı yapıp 7.4 ortalama gördükten sonra gerisi hikaye dedim :)

şöyle bir şey daha sertaçcım yarım deponun üstündeyken ibre çok yavaş ilerler daha sonrasında hızla düşer :)
şehir içi en son 850km yaptım 1 depoyla :)
evet 2.0tfsi için güzel bir değer ama ben arkadaşın stage3 430hp 1.8tfsi quattro a4 e binip gazlaya gazlaya gebze-bostancı yapıp 7.4 ortalama gördükten sonra gerisi hikaye dedim :)

Depo yarımdan sonra değil ışık yanmaya yakın yerde hızlı bitmeye başlıyor (depoyu canlı gördüm)
850km tabii ki çok iyi rakam ancak 105 hp ile nereye kadar mesela benim bu tüketimim içinde önüme dalmaya çalışanlara kamikaze yaptığımı varsayarsak aslında fazla bile

A4 1.8 tfsi quattro diye bi araba varmı ? Stage 3 430hp pek mümkün değil

Geri
Üst Alt