Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1P1 bi-xenon mercekli far ariyorum!!!

Arkadaslar biraz açıklama yapayım konuyu yeni gördüm bugüne kadar yaptıgım mercekli farlarda hiç bir sıkıntı çıkmadı yeni kanuna gorede far yükseklik ayarı çalışsın mavi renk olmasın far Yikama olsun sagA sola dönüşler 2007 sonrası vollo larda 2009 dan sonra çıktı saga solaa dönüş çok önemli değil aracın yükseklik ayarı çalışsın rengi mavi olmayacak far Yikama olacak olmayNlarda muane personelinin insafına kalmış birşey Buda gercek

Arkadaslar biraz açıklama yapayım konuyu yeni gördüm bugüne kadar yaptıgım mercekli farlarda hiç bir sıkıntı çıkmadı yeni kanuna gorede far yükseklik ayarı çalışsın mavi renk olmasın far Yikama olsun sagA sola dönüşler 2007 sonrası vollo larda 2009 dan sonra çıktı saga solaa dönüş çok önemli değil aracın yükseklik ayarı çalışsın rengi mavi olmayacak far Yikama olacak olmayNlarda muane personelinin insafına kalmış birşey Buda gercek

4300k mı olmak zorunda. 6000k geçemez mi :(

Kardesim egerki mtec Phlips osram gibi markaların 6000 k ise sıkıntı değil ama Çin 6000 k ise o mavi yandığı İcin çok zorlar ama normalde 6000k geçiyor

Photon 4300k aldım ben ama mavi yanıyo 6000k olarak :) Balastlar hella

Photon da ışık kırılması fazla olduğu İcin mavi yansıma olur pek sıkıntı çıkarmaz kardesim senin araçta senin aractakiler d1s mı ?

Aynen öyle, ben şapkalı farları taktım, orjinal bi-xenonları. AFS filanda çalışıyor, aşağı yukarı sağ sol hepsi :) Bi far yıkamam eksik oda gelir yakın bi zamanda :)

Hadi hayırlısı olsun kardesim güle güle kullan senin afs felan bizim leonlarada uyuyor burdan arkadaşlarda bilgi olsun :)

Onlarda Xenon Yok ama İlker tipik Halojen Ampul kullanıyor o araçlar Halojen Ampulde Sıkıntı Yok Zaten.. Burak Bi-xenon dan Bahsediyor (Mercekli otomatik Yükseklik ayarlı Xenon) diğerleri için Sadece Far yıkama Aranıyor (Halojen Ampul bulunduğundan), Bi-Xenonda ise (yani bizim anladığımız şekliyle Mercekli Xenon) Far yıkama ve Far beyni şart Yol koşullarına göre kendi ayarını yapabilen.. Tabi şöylede bir şey var Kütahyada @digiersoy çatır çatır geçmiş bende geçerim ne var diyen olursa balıkesire bir gelsin Far yıkamalı mercekli Xenonlu araçların tüvtürkten önce aldıkları Halojen Ampullere ödedikleri paralarla nereden nerye köprü kurulur bi görüversin.. :eek:key:

Ben dedim ki; " Muayene zamanı xenon ampulleri çıkarıp halojen ampulleri takarsınız, muayeneden geçersiniz. Dursun Ustanın taktığı merceklere H7 halojen ampul rahatça takabilirsiniz. ". Anlaşılan kimse düzgün okumamış.

Muayene şartlarına gelecek olursak;

* Otomatik far yükseklik ayarı.
* Far yıkama.
* Mercek var-yok önemli değil. Bakınız; 2009 sonrası Honda Civic. D2R diye göz almayan bir ampul kullanıyor. Merceğe ihtiyaç duymuyor.

dursun usta şimdi bu mercekli farları geldiğinde kaça yapcan nezaman gelecen.

Ben dedim ki; " Muayene zamanı xenon ampulleri çıkarıp halojen ampulleri takarsınız, muayeneden geçersiniz. Dursun Ustanın taktığı merceklere H7 halojen ampul rahatça takabilirsiniz. ". Anlaşılan kimse düzgün okumamış.

Muayene şartlarına gelecek olursak;

* Otomatik far yükseklik ayarı.
* Far yıkama.
* Mercek var-yok önemli değil. Bakınız; 2009 sonrası Honda Civic. D2R diye göz almayan bir ampul kullanıyor. Merceğe ihtiyaç duymuyor.

Pardon kardeşim Önceki Msjını Görmeden dahil Oldum Sanırım ben Anladığım kadarıyla Senin Söylemek istediğini Söylemişim bende fakat karşı çıkar gibi Olmuş kusura bakma okuma Mevzuuna gelincede ordaki eksiklikte sanırım sende zira benim alıntı yaptığım yorumunda sanki tüm mercekli farları Xenonlu gibi anlayıp buna göre yorum yapmışsın..

Zaten Xenonsuz Mercek far konumuzun Dışında orda bi bulanıklık olmuş Burak Arkadaşımızda konunun başından beri Xenonlu Mercekli fardan bahsediyor Konuyu Açan Arkadaşta.. bilgi düzeltmesi yaparken konuyu dağıtıp dallandırıp budaklandırmada seninde katkın olmuş.. Madem Konu Bi-Xenon mercekli h7 den bahsedip bilmeyenlerin aklı karışmasın diye yaptım ben o uyarıyı yoksa h7 ampullere istersen dürbün tak kimsenin bişey dediği yok zaten ama sende çok iyi biliyorsunki burda hiç kimse aracına sadece mercek taktırmıyor mercek Xenonun görüş kalitesi için gerekli oluyor buda bizi sonradan yapılma Bi-Xenona itiyor buda far beyni ve confor modülleri hatta amartisör sensörleri olmadan muayeneden geçemiyor mesele bu kadar basit..

Genede eksik okuduğum için özür dilerim fakat keşke Yorum yapanın konuda üstünlüğünden çok odaktan dağılmayıp konunun merkezi işlense bende sonradan okuduğum için bu yanlışa düşmeseydim :eek:key:

Geri
Üst Alt