Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 150 ACT ecoTsı yakıt tüketimi hakkında

Biga17S

Kayıtlı Üye
Aracımı yeni aldım 2018 model. yakıt tüketimi bana fazla geliyor bunu sizlere danışmak istiyorum.
Hızı 100 e sabitlediğimde 5.5 / 5.8 civarı yakıyor. 110 a sabitlediğimde 6.5 / 6.7 civarlarında yakıyor. Youtube da izlediğim 150 lik leon yakıt tüketim videolarında araç 100 km hızda 4.5 lt civarı yakıyor bu da benim canımı bir hayli sıkıyor.
Sizce benim arabanın tüketiminde sıkıntı mı var yada belirli bi km den sonra düşermi ? yoksa servise mi gitmeliyim ?
Birde şehir içinde sakin kullanımda 5 km lik bi mesafede 15 km hız ortalamasıyla ekranda 11 / 12 lt tüketim görüyorum buna ne diyorsunuz ???

Öncelikle hayırlı olsun. Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin. Bende çanakkale avekten ibiza 1.0 tsı dsg aldım. Alalı 2 ay oluyor ve 2300 km.'de su an. emin olun yavaş yavaş düşecektir. bigada yaşıyorsanız çokta düşmesini beklemeyin. yani ortalama 4-5 lt'leri şehir içi çok zor görürsünüz. ama uzun yolda görme ihtimaliniz çok yüksek. kısa mesafelerde yuksek olması çok normal. Ben hergün şehir içi yaklaşık 30 km yol yapıyorum eve ortalamam 6.5 dolaylarında. 5 km'lik bir mesafede 150 bg'lik bir araba için normal bence

Yeni olması sebebiyle çok normal.
1000 KM kadar kullan yavaş yavaş düştüğünü göreceksin.
Bir de sabitleme yapıp ortalama anlık tüketime değil belli bir yol yaptıktan sonra genel ortalama tüketime bak.

Öncelikle hayırlı olsun. Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin. Bende çanakkale avekten ibiza 1.0 tsı dsg aldım. Alalı 2 ay oluyor ve 2300 km.'de su an. emin olun yavaş yavaş düşecektir. bigada yaşıyorsanız çokta düşmesini beklemeyin. yani ortalama 4-5 lt'leri şehir içi çok zor görürsünüz. ama uzun yolda görme ihtimaliniz çok yüksek. kısa mesafelerde yuksek olması çok normal. Ben hergün şehir içi yaklaşık 30 km yol yapıyorum eve ortalamam 6.5 dolaylarında. 5 km'lik bir mesafede 150 bg'lik bir araba için normal bence
cevap için teşekkür ederim. şehir içinde 5 lt yamasını beklemiyorum ama 8 yaksın bari 11 / 12 lt nedir buna kafam takılıyor :/

Yeni olması sebebiyle çok normal.
1000 KM kadar kullan yavaş yavaş düştüğünü göreceksin.
Bir de sabitleme yapıp ortalama anlık tüketime değil belli bir yol yaptıktan sonra genel ortalama tüketime bak.
cevap için teşekkürler. inşallah bende düşmesini bekliyorum 600 km oldu daha. çanakkale biga arası 90 km yol 100 e sabitleyince biga girişinde ortalama tüketimde 5.7 lt yi görüyorum millet nasıl oluyor da 4.5 yakıyor anlamıyorum

Aynı aracı bende aldım bir hafta önce kardeşim 80-90 hızla şehir içinde 6,2 -6,5 arasında geziyorum yani 100₺ benzinle 210 km yapıyorum aracım suan 400 km de

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ben şuan 2018 1.4 DSG FR ACT 200 TL ile 580 km gidiyorum(istanbul şehir içi)

Düşüyor zamanla aracım şuan 4000 km falan başlarda kayseri adana arası gidip geliyorum devamlı aynı yol 6.2 yakarken en son 5 lt yakıyor 120 km sabit hızla dahada düşmesini beklemiyorum şahsen

Gittiğiniz yol düz değilse ve araç 2 silindir modunda gitmiyorsa düşmesini beklemeyin o hızlarda. Bende manuel 150 act var yer yer yokuşlu çoğu zaman da düz yollarda kullanıyorum ortalama 110km/h 100km de 5.5 litre yakıyor ve spor modda. Eco modda nedendir bilmiyorum ama ben daha fazla yakıyorum her halde çok gaza basmamdan. Mod ayarlarini da kendinize gore ayarlarsaniz ve arabaya tamamen alışırsanız 6 litreye 5 litreye hatta 4 litrelere kadsr düşebilirsiniz sakin kullanimda.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Geri
Üst Alt