Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.9TDI AEM hava filtresi uygulaması.....

LeonRider

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar kimileri dizele hava filtresi olmaz kimisi çok iyi olur diyor ben arada kalanlardanım hedefim aem kit takmak bunun bana artısı eksisi ne olur bilemiyorum 1.9tdı motorda aem yada başka açık hava filtresi kullanan arkadaşlarımız varsa bana yardımcı olsunlar lütfen....

düşündüğüm kit bu arkadaşlar....

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...-a3-aem-nex-filtre-kiti-performance-car/detay

serhat bey,,

açık hava filtersi dizel araçlarda kullanılmaz piyasada dizeller için çok güzel kutu içi hava filtresi tavsiye ederim
saygılar..

benımde bildiğim dizeller kutu içi filtre kullanır ...

Dizele açık hava filtresi takınca rezalet bi ses çıkıyo :) Tabi zevk meselesi. Ancak kutu içi filtre takıp standart sistemin hava aldığı kısmı büyütmek daha iyi olur bence.

Dızelde kutu ıcı kullanılır dıye b kaıde yok,az forum arastırması yapın beyler ne yazıkkı TR de dızel konusu o kadar gelısmedı.Acık fıltre de kullanılır dızel de ama cok da ahım sahım etkısı olmaz stock turbo ıle,genel olarak buyuk turbo uygulamalarında turbonun emıs tarfı buyugudunden kutu kullanmak yerıne hava gırısı daha fazla olması adına acık fıltreye gecılıyor.Aem de kullanılabılır yada BMC carbon da kullanılabılır kı ben olsam Aem yerıne BMC yı tercıh ederım dızelde ama fıyat olarak tuzluya gelır

Hava filtresi daha rahat hava almasını sağlamnın yanında daha rahat toz toprakda almasını sağlar Basıncla patlama yapan dizel motorlarda bu tozlar uzun vadede ateşleme sistemıne zarar verebılır kutu içi filtre nemze bu tozları engeller ama gene toz alabiliyor motor...

Ayrıca her hava filtresi performans artırmıyor bazen dusuruyor ozellikle dizel araçlarda orjinallıgın dısına cıkılmaması tavsıye edilir...audi, vw , seat in 1.9 tdi olmak üzere diger dizel ve benzin modelerinden , hava ölcer arizasi cok sık rastlanır. bu arizanin sebebi ise, acik hava filitresi veya zamaninda bakimi yapilmamis hava filitresidir. 1.9 tdi gibi havayı normalinden fazla ceken turbolu dizel araclarda ise hava ölcerin arizalanma olasılıgı daha yüksektir...

filtre neden olmuyomuş ki dizelde.. :)

olur olur yaparsan olur..
ancak benim merak ettiğim konu şu..filtre nin amacı ne tozu toprağı kağıdı küreği yaprağı tutması içindir..açığında kapalının da hava motora girmeden..filtreden geçer..pislik de filtrede kalır..ha kapalı ha açık ikisi de tozu toğrağı pisliği vs..sini filtrenin dışında tutar..
filtre hava ölçeri bozar mı..perfonmansı düşürür mü dizelde bu konuda birşey şöyleyemem..hiç dizelim olmadı..olmadığı için derin okumadım..
ama filtrenin mantığı aynı..
gene merak ediyorum..bu açık hava filtresi bu tozu toğrağı benzinlide süzebiliyor da dizelde niye süzemiyor..
dizel ben dizelim süzme mi diyor? merak ettim eğer öyleyse ben benzinliden de sökeceğim toz benzinli için de tozdur dizel içinde tozdur..
yanmada patlamayı düşünmem ben..ben motorumu düşünürüm..toz girerse belli bir zaman sonra inşaatlık kum olur..ee o zaman nem de girer içerde beton oluşur..kesin bilgi de sökeceğim filtremi yarın...

kaliteli filtrelerin amacı o zaten Varol abim..
nerdeyse direkt boğaz kadar geçirgen stock filtre kadar filtre edebilmesi aşağı yukarı..

kaliteli filtrelerin amacı o zaten Varol abim..
nerdeyse direkt boğaz kadar geçirgen stock filtre kadar filtre edebilmesi aşağı yukarı..

aşağı yukarı iyi bişeydimi yoksa..iki tane seri bağlayayım muhafazalı bir şekilde

Geri
Üst Alt