Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

leon 1.6 ya 1.4 cupra motoru takmak

abi bence şanzımanda sorun yasarsın çünkü biri şasiler cok farklı ama olursada süper bişi olur

Yılmaz swap olayı iki şekilde oluyor.
1. Motor üst kapağı uyan başka bir kapakla değiştirmek. Mesela 8v motora 16v kapak takmak.
2. ise senin dediğin gibi komple motor değiştirmek. Fakat buna şanzuman da dahil.
Ancak bu işlemde tüm elektrik, elektronik aksam göstergeler de dahil. bu tabiki zahmetli olan ve çok teferruat gerektiren bir iş.

1. çözümü daha önce Peugeot 205 1.9 GTI aracıma ki 8v, Peugeot 306 SI 16v kapağı takarak yapmıştım bunu.
araç orjinal 130 beygirden 170 beygirlere çıkmıştır.

2. olay ise kompe motoru değiştirmek ki bunu yapan arkadaşlarımda mevcut. Fakat muayene kısmı bir yana, motorda sürekli sorunlar çıkıyor ki bu yapanlar bu işte gerçekten uzman olan şahıslar.

Bence gereksiz bir olay swap işi.

Bunun yerine sübap, piston, yatak-gömlek, port-poliş, emme manifoldu genişletmesi gibi yöntemlerle daha az fakat daha sorunsuz hp'ler alman mümkün.
En azında 100 hp aracı 150-160 hp yükleyerek tekerlekte 130-140 hp gibi gerçekten yüksek ve sorunsuz güçler alabilirsin.
Fakat bu işlemde sana ortalama 4-5 bin gibi rakamlara patlar.

Fakat motor işi gerçekten daha pahalı ve uzun bir süreç + sorun üzerine sorun yaşarsın.

Abi sen daha iyi bilirsin ama elinde motoru paraya çevirip senin aracın üstüne koysan sonrada bi leon cupra alsan daha iyi olmazmı sorunsuz mis gibi..

thes doğru söylüyor. Kesinlikle o motoru şanzumanı elindeyse eğer paraya çevirim direk cupra al daha iyi :)
bak ben talip olabilirim :D:D

Yılmaz swap olayı iki şekilde oluyor.
1. Motor üst kapağı uyan başka bir kapakla değiştirmek. Mesela 8v motora 16v kapak takmak.
2. ise senin dediğin gibi komple motor değiştirmek. Fakat buna şanzuman da dahil.
Ancak bu işlemde tüm elektrik, elektronik aksam göstergeler de dahil. bu tabiki zahmetli olan ve çok teferruat gerektiren bir iş.

1. çözümü daha önce Peugeot 205 1.9 GTI aracıma ki 8v, Peugeot 306 SI 16v kapağı takarak yapmıştım bunu.
araç orjinal 130 beygirden 170 beygirlere çıkmıştır.

2. olay ise kompe motoru değiştirmek ki bunu yapan arkadaşlarımda mevcut. Fakat muayene kısmı bir yana, motorda sürekli sorunlar çıkıyor ki bu yapanlar bu işte gerçekten uzman olan şahıslar.

Bence gereksiz bir olay swap işi.

Bunun yerine sübap, piston, yatak-gömlek, port-poliş, emme manifoldu genişletmesi gibi yöntemlerle daha az fakat daha sorunsuz hp'ler alman mümkün.
En azında 100 hp aracı 150-160 hp yükleyerek tekerlekte 130-140 hp gibi gerçekten yüksek ve sorunsuz güçler alabilirsin.
Fakat bu işlemde sana ortalama 4-5 bin gibi rakamlara patlar.

Fakat motor işi gerçekten daha pahalı ve uzun bir süreç + sorun üzerine sorun yaşarsın.

hakan teşekkür ederim bilgiler için motorun tek eksiği yok elektronik olarak ve şanzuman olarak muayene olayı ve ruhsata işleme olayında sorun çıkmayacaksa ki öğrendiğime göre çıkmıyormuş gerisi tefferruat kalıyor benim motor sökülecek diğer motor tüm ekipmanlarıyla konacak

araç alımında herşeyi düşünüyoru aracım hali hazırda satılık keyfi olarak bu gün böyle bir olay gelişti oluru varsa uygulayıp en azından cupra kadar gidecek daha az yakacak ve vergi olarakta daha az ödeyeceğim bir aracım olacak

Kafaya koymuşsun sen. Allah yardımcın olsun. Umarım herşey sorunsuz olur. Peki kime yaptırmayı düşünüyorsun? Adam akıllı modifiye işi ile uğraşan birine yaptırman lazım bunu. Sonra ayıptır söylemesi ama araç tecavüze uğramasın :(

küçültme işlemini sonrasını bilmiyorum ben daha önce bende leon varken suriyeden cupra motoru alıp taksa nasıl olur diye konu açmıştım..swap sonrası fatura mevcut ise belli bir oranda yükseltmede sorun olamyacağı yazılıp çizilmişti ruhsat için..1.6 dan 1.8 e çıkacaktı o konu bulunursa orda vardı bişeyler

Geri
Üst Alt