Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.6 TDI yakıt tüketimi

Aslında bu tüketimin pek te ekonomik olmadığı görüşünüze katılıyorum, dizel motorların geldiği teknolojik noktada ve turbo bir motor ile daha düşük olmalıydı. Araç daha 11.000 km de belki ileride daha da düşer diye umuyorum. Yakıtı da Shell' den alıyorum.Eski aracıma çoklukla TP' den alıyordum hem devletin kurumu hem de fiyatı daha uygun diye; ancak Linea' da mesela Shell ya da BP den aldığım yakıta göre çekiş düşüklüğü hissetmiş, bu yüzden de yakıtın verimli yanmadığını düşünmeye başlamıştım, artık oradan almaktan vazgeçtim, Shell' e devam.
Ben benzinde çok denedim ve hassasımdır. Benzin için konuşmak gerekirse kesinlikle şu an en iyisi BP. Shell 97 nitro iyiydi ama 97 oktan kalkınca vuruntu yapmaya başladı bariz..

istanbul da fabrika verisi tutar mı hocam? :) adamların şehir içi mantığı ile bizimkisi pek aynı değil :)
Valla bırakın yakıt tüketiminde tutmasını, mesela kardeşimdeki otomatik POLO' nun şanzımanı için bile "avrupa trafiği içindir" diye bir şey söylemişler. Avrupada mesela minibüs gibi bir garabet yok en basitinden. Böyle olunca da şehir içi trafiği denen kavram bizim şehirdışı trafiğinden birazcık daha yoğun oluyor o da trafik ışıklarından o kadar. :)

onu diyorlar evet, DSG o kadar dur kalk göz önünde bulundurularak tasarlanmış bir şanzıman değil, kolay arıza veriyor o yüzden ülkemizde, şimdi Türkiye'ye özel DSG geliştiriyorlar bildiğim kadarı ile.

Bizler dsg yi burada ne kadar tartışsak ta firma dsg arizalarini kabul etmiyor. Yani kroniklesen bisey yok diyor. Tabi ariza olacak ama çok fazla degilmis...

İstanbul-Ankara otoyolunda gorduğum değer 3.5 iki kişi ve bagaj

Ekli dosyalar

• 0835290f-0519-42ce-b0d7-b85fd9d4e388_TapatalkEditedImage.jpg
    0835290f-0519-42ce-b0d7-b85fd9d4e388_TapatalkEditedImage.jpg
    34.3 KB · Görüntüleme: 35
  • Beğen
Reaksiyonlar: Escb
Şehir içi 5.5 6.0 uzun yoz 3.2 4.5 arası değişiyor ama uzun yolda 4 bucugu kesinlikle gecmiyor şehir içi psikolojime bağlı 7 8 lere de çıkabiliyorum :D

Nasıl gecemediniz uzun yolda bu değer az bile

Abi benim rekorun bir depoyla 1345 km geçen sene yaptım gebze balikersir izmir çeşme alaçatı bursa izmir arası bir hafta dolaştım
bi ara düşünüyordum 1.6 tdi alayım dıye ama devamlı araba üstünde olunca uzun yol hep...bana ekonomisi lazım oldu

Geri
Üst Alt