Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.6 tdi lar da ilk bakımdan sonra ortalama yakıtı düşen var mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

survivor

Kayıtlı Üye
arkadaşlar merhaba,

1.6 tdi dsg kullanıyorum 4 ay 5 bin km oldu aracım. hala 6,5-7 lt ortalamalarda seyrediyorum.

fabrika verilerine çok uzağım hala, hep ilk bakımdan sonra düşer deniyordu. acaba 15 k yı geçip bariz fark gören var mı ?

öncelikle uyelerimiz bölumunde kendinizi tanıtırmısınız?

sorunuza gelincede:

bariz değişiklik göreceksin. bende de altea xl var 1.6 tdı. 9 litreden şehir içi 5.5 ltye duştu. şu anda motoroundaki yağ oldukça ince ve arabanın motorunda temizlik vazifesi göruyor. normal yağı koyduktan soınra arabada bariz değişiklikler göruyorsun birde muhakkak guncelleme yaptır.

Yavuz bey aracı rodaj döneminde nasıl kullandınız? ben normal seyirde 4.5-6.0 , dip gaz dip fren 7.0-9.0 arası yakıyorum.. aracım 2300kmde şuanda..rodaj döneminde hep sakin kullandım arada bi iki gazladım o da ilk 900kmden sonra oldu..forumda ZGR (özgür) ün leonu rodajda sert kullanıldığı için ortalama konusunda o da sıkıntı yaşıyor..
ama aracın tam ortalamayı kesin vermesi 10k dan sonra deniliyor..

Yavuz bey aracı rodaj döneminde nasıl kullandınız? ben normal seyirde 4.5-6.0 , dip gaz dip fren 7.0-9.0 arası yakıyorum.. aracım 2300kmde şuanda..rodaj döneminde hep sakin kullandım arada bi iki gazladım o da ilk 900kmden sonra oldu..forumda ZGR (özgür) ün leonu rodajda sert kullanıldığı için ortalama konusunda o da sıkıntı yaşıyor..
ama aracın tam ortalamayı kesin vermesi 10k dan sonra deniliyor..

1500 e kadar ben de aracı çok sakin kullandım yormadım zorlamadım.
ama sonradan asıldığım oluyor ama genelde sakin sürüş...

öncelikle uyelerimiz bölumunde kendinizi tanıtırmısınız?
kendimi çok önceden tanıtmıştım Serhan Bey.
sorunuza gelincede:

bariz değişiklik göreceksin. bende de altea xl var 1.6 tdı. 9 litreden şehir içi 5.5 ltye duştu. şu anda motoroundaki yağ oldukça ince ve arabanın motorunda temizlik vazifesi göruyor. normal yağı koyduktan soınra arabada bariz değişiklikler göruyorsun birde muhakkak guncelleme yaptır.

aracımı en son son hali ile güncellemiştim..

Serhan abinin dediğide doğru rodaj sonrası bi yağ değiştirmek lazım aslında.. ayrıca şu ara havalar soğuk motor 70 derecenin üstüne çıkana kadar düşük devirlerde vites değiştirinki yıpranma minimuma insin :)

Serhan abinin dediğide doğru rodaj sonrası bi yağ değiştirmek lazım aslında.. ayrıca şu ara havalar soğuk motor 70 derecenin üstüne çıkana kadar düşük devirlerde vites değiştirinki yıpranma minimuma insin :)

DSG saolsun yeterince düşük seyrediyor,

siz değiştiniz mi rodajdan sonra

hayır değiştirmedm ama 5k da değiştirmeyi düşünüyorum..benimde DSG arasıra tüketim verisi üzüyor arasıra yüzümü güldürüyor..ama bana söylenen şu ve adamlar haklı birde öyle deneyin derim..yolbilgisayarı yanıltıcı çünkü
depoyu fulleyin yol bilgisayarını sıfırlayın ..şehiriçi 100km gidin ve aracı tekrar fulleyin..o zaman şehiriçi kaç litre yaktığınızı anlarsınz Yavuz bey :)

hayır değiştirmedm ama 5k da değiştirmeyi düşünüyorum..benimde DSG arasıra tüketim verisi üzüyor arasıra yüzümü güldürüyor..ama bana söylenen şu ve adamlar haklı birde öyle deneyin derim..yolbilgisayarı yanıltıcı çünkü
depoyu fulleyin yol bilgisayarını sıfırlayın ..şehiriçi 100km gidin ve aracı tekrar fulleyin..o zaman şehiriçi kaç litre yaktığınızı anlarsınz Yavuz bey :)

ben biliyorum 25 kr 7 lt FULL un yakıtıyla :)

yüzde 70 şehir içi gerisi normal ..

bey li hitapa gerek yok bu arada murat bey )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt