Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.6 TDI DSG Ortalama Yakıt Tüketimi Değerleri

ims

Kayıtlı Üye
Sabah arabadan inerken bugüne kadar aldığım tüm akaryakıt fişlerini yanıma aldım, hepsini tek tek Excel'e girdim ve en son mazot aldığım tarihteki km'ye göre bugüne kadarki ortalama tüketim değerlerim aşağıdaki gibi çıktı.

Bugüne kadar alınan mazot (lt)1,232.34
Bugüne kadar ödenen miktar (TL)4,559.52
Ortalama mazot fiyatı (TL/lt)3.70
Ortalama yakıt tüketimi (lt/100km)6.66
Ortalama tüketim tutarı (Krş/km)25

Aracım 2011 model olup Nisan sonunda alınmıştır, orijinal 16'' jantları ile kullanmaktayım. Son 3.500 km'dir kış lastikleri takılı.

Toplamda 18.500 km yol yapmışım, bunun 4.000 km'si şehirlerarası, kalan 14.500 km'si ise İstanbul içinde işe gidiş gelişte ve haftasonlarında yapılmıştır. Genel olarak arabayı agresif kullanmam.

Mazot fiyatı arabayı ilk aldığım gün 3.56 TL, en son mazot aldığımda 3.80 TL idi, şu anki fiyat 3.88 TL. Şehirler arası seyahatlerim dahil, mazotu hep Opet'ten aldım. İstanbul içinde de %90 Maslak Opet'ten almışımdır.

Benzer şekilde akaryakıt fişlerini saklayanlar, bu tür istatistikleri paylaşırsa yeni araç alanlar ve alacak olanlar için de güzel bir arşiv olabilir.

İlerleyen zamanlarda güncel değerleri yeniden paylaşırım.

Çok faydalı ve yerinde bir paylaşım .Teşekkürler Mete bilgilendirme için.:)

• Beğen
Reaksiyonlar: ims
güzel bir paylaşım teşekkürler :) bugünde bir deponun sonuna geldim istanbul trafiğinde şuan ışık yandı 760kmde ama 90 giderim diyor :)

• Beğen
benim araçta 27 haziranda trafiğe çıktı. şu anki km si 24.500. ortalama tüketimim karmada 6lt/100km olarak çıkıyor. bu yolun yarısı şehir içi yarısı şehir dışı. son 8000km kış lastikleriyle yapıldı.

mete bendede aldığım günden beri tüm fişler duruyor exelde hazır dosya varsa mail atıverde bende yaparım bir ara

Aracım 2011 model olup Şubat başında alınmıştır, orijinal 16'' jantları ile kullanmaktayım.Toplamda yaklaşık 12.000 km yol yaptım.
şehir dışı:5,7 lt
şehir içi: 8 lt
(Şehir içi kullanımlarımın %70'i DSG'in S modunda yapılmıştır.)

Aracım 2011 model olup Şubat başında alınmıştır, orijinal 16'' jantları ile kullanmaktayım.Toplamda yaklaşık 12.000 km yol yaptım.
şehir dışı:5,7 lt
şehir içi: 8 lt
(Şehir içi kullanımlarımın %70'i DSG'in S modunda yapılmıştır.)

S modunda kullanmanızın sebebi nedir ?

Güzel paylaşım Mete, mühendisliğini konuşturmuşsun yine ;)

• Beğen
Geri
Üst Alt